gain

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
bassline

gain

Příspěvek od bassline » 13 črc 2010 21:14

Cau,
Je normalne ak mam hw syntaky na maximum ale input gain pri nahravani do zvukovky je iba niekde na urovni -30dB ?

bassline

rec level

Příspěvek od bassline » 13 črc 2010 21:25

Zle som sa vyjadril...input gain tam praveze nie je, hlasitost nahravania je proste slaba, iba tych -30dB.

Pytkin
Moderátor

Re: gain

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2010 21:54

Závisí akú citlivosť majú vstupy. Skorej očakávam, že je všetko v poriadku. Citlivosť nevieš nastavovať? Další probelm môže byt nesymetrika do symetriky.

bassline

Příspěvek od bassline » 13 črc 2010 22:56

nikde nemam moznost ziadneho gainu az v DAW...su to symetricke vstupy optimalizovane pre +4dBu vstupnu hlasitost...davam do toho nesymetricke kable..

bassline

Příspěvek od bassline » 13 črc 2010 23:07

Pytkin píše: Další probelm môže byt nesymetrika do symetriky.
Ha, tak to je ono....strcil som do do nesymetrickych vstupov a uz to hraje normalne....

Zapojenie nesymetrickych kablov do symetrickych vstupov je teda nespravne ? Alebo to kludne mozem zapojit aj do symetrickych, len proste budem mat nizku hlasitost ? ked hlasitost dorovnam v DAW nestrati sa mi kvalita signalu oproti uz hlasnemu zvuku z nesymetrickych vstupov ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2010 23:18

jo .. nesymetricky kabel do symetriky , to ti hned berie kopu signalu .. +4dBu je ta vyssia uroven .. to ti syntaky nevybudia ..

ked mas nesymetricke vystupy na syntakoch , pouzivaj nesymetricke vstupy ..

bassline

Příspěvek od bassline » 13 črc 2010 23:32

na karte mam vsetky vstupy okrem dvoch symetricke....a potrebujem ich vsetky pouzit....takze otazka znie ci stratim na tom okrem hlasitosti nieco...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 črc 2010 00:29

nie nic ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 črc 2010 09:42

noo.. tak celkom nic imho nie.. ked nieco nahras na -30dB uz sa ti tam moze viac prejavit (ciste teoreticky - nemam to prakticky odmerane) kvantizacna chyba, resp. nelinearita rozmiestnenia kvantizacnych krokov .. skus nahrat nieco na cca 0dB (alebo tesne pod nulu), potom to iste na -30dB, maximalizovat oboje na nulu a pustit si - ciste teoreticky na kvalitnom odposluchu by mohol byt pocut rozdiel..

ale plz no flame :-) nemam to niejak odskusane v praxi ...

kexik

Příspěvek od kexik » 14 črc 2010 11:08

ked das nesymetriku do symetriky, obere ta to o 6dB, pac tam mas polovicnu uroven potom (cold signal mas nulovy)

ale vacsina syntakov co ma jack vystup ma gitarovu uroven 100mV, aby sa dal dalej modulovat stomp boxami... ja tiez strkam sixtrak normalne do preampu a nie rovno do linky

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 črc 2010 11:21

Tady mi jedna vec neni jasna. Z nastroje mi leze signal na nejaky urovni, kterej bud poslu nezmenenej do nesymetrickyho vystupu, nebo ho rozdelim na hot a cold, z cehoz ale vyplyva, ze kvuli zachovani energie by mel byt v obou vetsvich polovicni (a po secteni opet na puvodni urovni), proto nechapu, proc bych mel mit z nesymetrickyho kabelu zapojenyho do symetriky polovicni uroven, vidim tam bud 1+1 nebo 2+0. Muze me nekdo osvitit?

bassline

Příspěvek od bassline » 14 črc 2010 11:30

dendy píše:noo.. tak celkom nic imho nie.. ked nieco nahras na -30dB uz sa ti tam moze viac prejavit (ciste teoreticky - nemam to prakticky odmerane) kvantizacna chyba, resp. nelinearita rozmiestnenia kvantizacnych krokov .. skus nahrat nieco na cca 0dB (alebo tesne pod nulu), potom to iste na -30dB, maximalizovat oboje na nulu a pustit si - ciste teoreticky na kvalitnom odposluchu by mohol byt pocut rozdiel..

Presne to som mal v plane vyskusat...

Ale ked v tom bude nejaky rozdiel tak je to v prdeli...jedina moznost potom ako vyriesit tento problem je zosilit syntaky nejak analogovo a az potom ich strcit do karty...takze to by som musel kupit mixer a zosilovac ? dost finance narocne riesenie...ufff..... +dalsie kable....

kexik

Příspěvek od kexik » 14 črc 2010 11:36

Kermitak píše:Tady mi jedna vec neni jasna. Z nastroje mi leze signal na nejaky urovni, kterej bud poslu nezmenenej do nesymetrickyho vystupu, nebo ho rozdelim na hot a cold, z cehoz ale vyplyva, ze kvuli zachovani energie by mel byt v obou vetsvich polovicni (a po secteni opet na puvodni urovni), proto nechapu, proc bych mel mit z nesymetrickyho kabelu zapojenyho do symetriky polovicni uroven. Muze me nekdo osvitit?
normalna uroven je 0.755V rms/2V peak. na symetrike mas ale na oboch zivych pinoch tuto citlivost, cize scitanim mas 1.55V/4V peak... s takouto urovnou potom zariadenie s takymto vstupom dalej pracuje. ked mu das linku len na hot pin, tak je polka v cudu

so zakonom zachovania energie to nema co robit, pracujes s velmi malymi prudmi, tak sa na to divaj ako na napatia (potencialy)

kexik

Příspěvek od kexik » 14 črc 2010 11:38

bassline píše:
dendy píše:noo.. tak celkom nic imho nie.. ked nieco nahras na -30dB uz sa ti tam moze viac prejavit (ciste teoreticky - nemam to prakticky odmerane) kvantizacna chyba, resp. nelinearita rozmiestnenia kvantizacnych krokov .. skus nahrat nieco na cca 0dB (alebo tesne pod nulu), potom to iste na -30dB, maximalizovat oboje na nulu a pustit si - ciste teoreticky na kvalitnom odposluchu by mohol byt pocut rozdiel..

Presne to som mal v plane vyskusat...

Ale ked v tom bude nejaky rozdiel tak je to v prdeli...jedina moznost potom ako vyriesit tento problem je zosilit syntaky nejak analogovo a az potom ich strcit do karty...takze to by som musel kupit mixer a zosilovac ? dost finance narocne riesenie...ufff..... +dalsie kable....
ziadny mixer... stereo preamp. ten ti navyse ten signal moze prijemne ofarbit

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 črc 2010 11:38

Tzn. ze v symetrizacni casti je nejakej zesilovac?

Odpovědět