Gramofon neroztočí jednu stranu desky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
biscuit

Re: Gramofon neroztočí jednu stranu desky

Příspěvek od biscuit »

začínám mít pocit, že ten gramofon je tak trochu produkt dnešní doby se vším, co k tomu neodmyslitelně patří: BT, USB, integrovaný zesilovač a dokonce i minireproduktory, ale odfláklá a plastová mechanika. asi opravdu ztrácí sílu.

ještě mě napadá, jakej máš pod deskou slipmat. je to taková ta klasická guma, nebo spíš něco na bázi filcu? ta konvenční guma má lepší přilnavost a deska by po ní neměla klouzat, kdežto ten filc se používá pro djing a deska po něm, resp. filc po talíři při použití malé síly má prokluzovat. ve videu jsem si všiml, že týpek tam má něco, co spíš připomíná ten djskej slipmat. na normální přehrávání desek neposkytuje djskej slipmat žádnou výhodu.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Hmm - když to tady tak čtu, tak mi nejde vůbec na rozum, co tu všichni radíte :-D od začátku je (aspoň mě) dost zřejmé, že jde fakt o unikátní "duchařinu". Gramofon normálně přehrává, ale jednu jedinou desku přehraje jen pro stranu "A"; jakmile se otočí na stranu "B", tak se neroztočí.

To fakt nebude z mého pohledu problém v gramofonu.....ale jinak to byla zábava číst 8-)

P.

EDIT: přijde mi to, jako kdyby se někdo ptal, jak je možné, že mu fungl nové auto přestalo točit doleva, když zajíždí na parkoviště k Tescu.....když ale jede z druhé= strany, tak (=doprava) zatočí v pohodě. A místní rady vypadaj jako "zkontroluj, jestli tam není značka zákaz odbočení vlevo...zkontroluj, zdali se ti otáčí volant..." a podobně :-D

Sám jsem zvědavý na rozuzlení, třeba mi něco uniklo.

komor

Příspěvek od komor »

a neni to nahodou jen jednostranna deska? i takovou mam doma;)

ale jestli se vubec neroztoci, tak asi ne, heh

biscuit

Příspěvek od biscuit »

taky jsem měl spoustu singlů (12") s drážkami jen na jedné straně, ale i ty se točily - i když fakt je, že klouzaly líp ;-)
nicméně kolegyně píše o tom, že na té straně, která se netočí, jsou lepší písničky, takže budou drážky asi z obou stran :-)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Prosim vas, co si mam predstavit pod "jedna strana desky se neroztoci"? Premyslim nad tim uz chvili a nejak nechapu, o cem je rec.
Prece kdyz se toci talir, tak se toci i deska, aby to tak nebylo, musela by na ni pusobit nejaka sila v protismeru, ktera by prekonala treni mezi deskou a slipmatem (nebo jak se tomu nadava). A jestli se neroztoci talir, kdyz se na nej polozi deska, tak to je gramofon na vyhozeni z okna, rekl bych :) A jestli se neroztoci talir, kdyz se na nej polozi deska jednou stranou a druhou ne, tak souhlasim s Pavliim a rovnou bych zavolal exorcistu, protoze to imho popira fyziku :)
Ale treba neco zasadniho prehlizim a pokud mi to nekdo vysvetli, budu fakt rad, takhle mi to nedava vubec smysl :)

EDIT: Hm, jsem prehledl ta videa. Ok, podle zvuku se motor toci, takze tam musi byt neco, co ty desce/taliri brani se tocit. Neni ta deska proste zdeformovana tak, ze pri polozeni na vadnou stranu nekde dre, pripadne vypoukla treba, takze se talire dotyka jen na kraji (k tomu staci malo)?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Len mne sa zda, ze sa vinyl takmer dotyka zakladne pod ramenom ? (1:15 atd)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Pokud to ta deska bude dělat i na jiných gramcích, tak bych se jí rozhodně nezbavoval. Pro sběrače podivností bude mít určitě astronomickou hodnotu!!! 8)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Odpovědět