Gramofon neroztočí jednu stranu desky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
monikino

Gramofon neroztočí jednu stranu desky

Příspěvek od monikino » 05 srp 2019 17:21

Ahoooj zdravím všechny milovníky gramců! :))
koupila jsem si novou desku (v knihkupectví) a gramofon (téměř nový, bez problému) neroztočí její jednu stranu, druhou přehraje v pohodě. Jde slyšet, jak se protáčí, skoro jako kdyby ji "neutáhl", přitom druhá strana v pohodě.
Nevíte, čím by to mohlo být, a především jestli může být chyba na straně gramofonu nebo spíše té konkrétní desky? Pokud by šlo o chybu desky, v což doufám, nemáte zkušenost s reklamací? Respektive jestli by tato byla odůvodněná? :D
Moc děkuji za každou odpověď! :)

PELF
Profesionál

Re: Gramofon neroztočí jednu stranu desky

Příspěvek od PELF » 05 srp 2019 18:40

Chce to poslouchat lehčí žánry! :mrgreen: Na jiném gramci deska vyzkoušena? Jiné desky na tomhle gramofonu jedou v pohodě? Tipuju vytahaný řemínek...
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

monikino

Příspěvek od monikino » 05 srp 2019 21:31

:D tohle je právě lehký žánr až až... :D Jiné desky v pohodě, zaráží mě především to, že to nepřehraje jenom jednu stranu desky, druhá strana normálně hraje :D a bohužel jiný gramec k dispozici na vyzkoušení nemám :/ napadlo mě, jestli by nemohla být deska třeba ohnutá, ale nevím, je to záhada :( :D

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 06 srp 2019 17:23

a teď vážně. ona to totiž nebude žádná záhada, ale spíš závada...
co to je za gramofon?
jak dlouho ho používáš a kolik desek jsi na něm (řádově) přehrála?
když rukou pomůžeš talíři, chytí se to s tou "divnou" stranou desky?
když se točí talíř naprázdno a rukou ho začneš lehounce přibržďovat, jak moc velkou sílu musíš vynaložit na to, abys talíř zastavila?

fotky, videa... to se taky může a třeba to pomůže.

TAP

Příspěvek od TAP » 07 srp 2019 09:21

Tipuju správně, že se jedná o desku s nahrávkou B-side bandu?

monikino

Příspěvek od monikino » 07 srp 2019 13:59

Jedná se o ION Air LP gramofon, mám ho zhruba rok a půl a přehrálo se na něm max. do 20 desek, chvíli mi jenom ležel doma.
Když jsem zkusila talíři "pomoci", nechytl se, roztočil se jenom silou a poté se zastavil. Přibržďování naprázdno mi naopak přišlo na sílu, musela jsem zabrat.
Nejde mi sem kvůli formátu nahrát příloha, posílám odkaz na úschovnu, kdyby ses na to mrknul, byla bych Ti obrovsky vděčná! :))
Mockrát děkuju!
www.uschovna.cz/zasilka/PA2964Y3WB7JLFJT-J7B

monikino

Příspěvek od monikino » 07 srp 2019 13:59

Jinak nepodařilo se mi vygooglie B-side, aniž by mi vyskočil jen Vojta Dyk :D takže raději specifikuji, že jsou to písně z Dirty Dancing, může to na to mít nějaký vliv? :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 07 srp 2019 14:39

To je normálně námět na duchařskou historku :) Co třeba ještě zkusit změnu otáček? Taky se deska nepohne?
Studio ATLAS

monikino

Příspěvek od monikino » 07 srp 2019 17:33

Zvoleni jiných otáček taky nepomáhá, možná mě někdo trestá za volbu hudby, mám to brát jako znamení? 😀😀

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 07 srp 2019 21:57

to je automatickej gramofon? sám roztáčí talíř podle polohy přenosky a na konci, v určitý poloze ramínka zase vypne, ne?

monikino

Příspěvek od monikino » 07 srp 2019 22:09

Ano ano, jak říkáš. Může to na to na to mít vliv?:)

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 07 srp 2019 22:25

zdá se mi, že jo. ale nejsem z videí schopnej identifikovat, na základě čeho se talíř začne točit. je to pouze na základě pozice toho ramínka? jako že ho vykloníš řekněme tři centimetry ze základní polohy, cvakne to a točí se to?
začne se to točit ještě než je ramínko nad deskou? napadlo mě dát tam tu zlobivou stranu, ramínko do polohy, kdy už to normálně točí a zkusit desku opatrně odejmout. popravdě, jsem z toho trochu v šoku, ale na duchy nevěřím, resp. si myslím, že neexistuje duch ve kterého zájmu by bylo bránit ti přehrát hudbu z hříšného tance... ještě možná, kdyby se jednalo o ten druhej doják se schwayzem... :-)

monikino

Příspěvek od monikino » 08 srp 2019 08:36

Anoo, funguje to přesně tak, jak popisuješ, našla jsem na youtube video, kde je to ukázané Zkusila jsem to nejprve automaticky roztočit ručičkou a pak na to opatrně dát desku, ale jak jsem ji položila, tak se to zase začalo protáčet, tak už nevím :D je pravda, že mi oproti mým všem ostatním deskám tahle přijde poměrně silná a těžká, ale těžko říct, jestli si to už nevsugerovávám :D Navíc pořád jde přehrát jedna strana, takže by to tímhle být nemělo :D
Jsem už ve fázi, kdy spíš přemýšlím, jestli by měla šanci na úspěch reklamace, takhle je mi ta deska k prdu (ještě ty písně, které by za to stály, jsou na nefunkční straně.. náhoda?! :( :D ).

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 08 srp 2019 08:52

Jestli opravdu nemáš možnost zkusit tu desku na jiným gramci, tak bych s tím zašel do toho knihkupectví. Však co, max. bude legrace...ale aspoň se to zkusí i jinde
Studio ATLAS

monikino

Příspěvek od monikino » 08 srp 2019 11:28

Vyzkouším reklamovat, potom se zde podělím, jak to dopadlo :) V každém případě moc všem děkuju za pomoc, jste zlatí! :)

Odpovědět