gramofonova přenoska?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
nevety

gramofonova přenoska?

Příspěvek od nevety » 17 čer 2006 00:05

cau všem! poradite mi jak mam vybrat dobrou gramofonovou přenosku? Gramofon je zapojen do digital IN pres digi.Koax a rad bych poridil nejakou ferovou dali se to tak rict...he he
Yamaha MG12/14, ESI ESP 1010, nEar 06, Micro KORG, Kaosspad2, Alesis 3630, P4 2,6. SATA 260GB. 512DDR2.

deep

Příspěvek od deep » 17 čer 2006 09:31

napriklad Ortofon Concorde night club
-------------------------------------------------------
Eduard Skýva

Honza7

Příspěvek od Honza7 » 17 čer 2006 10:35

Souhlasim,muze byt i jiny tip,mel jsem dobre zkusenosti z typem PRO,
Takze tuto znacku doporucuji.

kora

Příspěvek od kora » 17 čer 2006 10:48

deep píše:napriklad Ortofon Concorde night club
Taky souhlasim nic lepsiho neni :idea: Ma naprosto dokonalej zvuk !

smog

Příspěvek od smog » 17 čer 2006 11:29

Ortofon concorde Nightclub, nebo se podivej na jakoukoliv jehlu od Shure. Maji super zvuk, vsechno vyvazeny.... http://www.needlz.com/Products/Cartridges/index.htm
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

nevety

Příspěvek od nevety » 17 čer 2006 11:35

fajne, a jaka je cenova kategorie? A staci jen koupit hrot ?asi ne co,spis celou prenosku... Jako uz mi pod rukou par prenosek proslo,ale co sem poslechl vinyl pres digi out tak aji moje sfusovana prvni vynylova deska hraje podstatne lepe. Vlastne az ted sem dostal dukaz ze vinyl proste hraje lepe nez CD. Ne ze bych zapochyboval he he. Ale az ted muzu srovnavat koupene CD od Chemicu s koupenym vinylem. Proste famozni....A to tam mam jeste orig stanton prenosku, ktera uz prozila. Dikec
Yamaha MG12/14, ESI ESP 1010, nEar 06, Micro KORG, Kaosspad2, Alesis 3630, P4 2,6. SATA 260GB. 512DDR2.

nevety

Příspěvek od nevety » 17 čer 2006 11:40

teda doufam ze mluvite o necem co neni vylozene na dj he he,to sem zapomel dodat pardon...

Mist

gramo/ přenoska

Příspěvek od Mist » 17 čer 2006 12:19

Malý postřeh - ono taky samozrejme zálezí na tom co máš za gramofon, jak má zkonstruované ramínko, aby se různé hluky a vibrace nepřenášely na přenosku. jestli je to Stanton STR8 - 80, tak od toho nečekej zázrak i kdybys měl nakrasně high end prenosku. ..

Mimochodem i klasika Technics 1210/00 (a ten už je dělaný s jistým fortelem) zarytého hifistu neuspokojí, no mě to docela stačí , ( s klasickou přenoskou stanton 505 sk II) /při porovnání s Ortofonkama - myslím že ty lépe "cinkají" na výškách Ale když to srovnávám třeba s Vestaxem PDX (při osazení tou samou přenoskou) tak je tam slyšet malý zvukový rozdíl ve prospěch Technicsu...

takže já bych doporučil pokud ti jde o gramo na nahrávání - optimálně cena/zvuk tak zapomeň na DJ gramofon a to už si radši porid nějaký starší hifi gramofon a na to pak nějakou tu ortofonku nebo Shure.

Tip: České značky AU/RA , Pro-Ject (Lenco?) ... Konkrétně se mi moc líbí AU/RA G6, nevím jestli ho ale ještě tato česká firma vyrábí.

Mist

Příspěvek od Mist » 17 čer 2006 12:49

Teď mě ještě napadá, že ten Stanton STR8 - 80 máš asi taky kvuli tomu, že má ten digitální výstup... to znamená, že už v sobě ten gramec má nějakej A/D převodník ( jaký ?)
.... zajímalo by mě pokud by se kvalitní Hifi gramofon (řekněme třeba ta Aura g 6 /7) s kvalitní přenoskou zapojil přímo přes mix (nebo přímo do kvalitní zvukové karty z Gramo předzesilovačem) tak jak by to vypadalo zvukově potom. Troufám si odhadovat , že by si z toho "dostal víc" ....

.. Jinak, já nahrávám do kompu z T-1210 (přenoskaStanton sk 505) přez mix Stanton smx501 : ) zvukovka SB live : ( vedu to z toho mixu ke zvukovce alespoň stíněným kabelem ( 5 m ) .
.. Při porovnávání zvuku z vinylu a z toho co jsem nahrál (bez úprav v nějakém masteringovém programu) se mi potom zdá, že je tam o něco menší dynamika, ale zvukově to katastrofa není.

Ale spíš se mi zdá, že technické možnosti Technicsu a přenosky Stanton 505 sk nejsou až tak velké, aby je mohla kvalitní zvukovka využít....

...Přeci jen přenosky na DJ ing mají jiné požadavky než na HIfi (stabilita hrotu, hlasitější výstup) Stejně tak DJ gramofony (stabilita, výdrž, síla motoru...) oproti Hifi gramcům.

Proto bych zvážil nákup toho třeba i stařšího hifi gramofnu + hifi (a ne DJ přenosky.

Jiri

Příspěvek od Jiri » 03 led 2007 16:56

pokud by to mělo být za účelem max. kvality zvuku ve studiu (ne pro DJing !!!) tak na přenosce hodně záleží, a bude stát pár tisíc. Ortofon Concorde nedoporučuji, je dobrá, ale na DJing, ne na hifi aplikace. Pokud máš peníze, kup vysokovýstupovou MC přenosku od Dynavector, nebo MM od Grado, Sumiko,...na přenosce záleží nejvíc a taky musíš mít kvalitní MM předzesilovač (nepředpokládám, že budeš chtít investovat ještě více do MC přenosky). Pokud však budeš hrát na ten gramec, kterej má zesik unvitř a leze ti z toho digitál, tak si kup něco kolem 5000,-, stejně to ten zesik zazdí. Sám jsem na Concorde Nightclub E hrál, ale nic extra to není to mi věř. Pokud máš hluboko do kapsy, kup si Denon DL160 (vysokovýstupová MC) stojí do 4000,-Kč.

gumajs

Příspěvek od gumajs » 03 led 2007 21:01

Jeste me tak napadlo, potřebuješ to jen pro potřeby přehrávání? Je jasný že pokud chceš dostat z toho zvuku co nejvíc, zapomen na technics na shure na cokoliv do klubu. Tydle gramofony sou delany predevsim na stabilitu. Ty prenosky berou i hluk s otaceni talire, z cehokoli, zato muzes skakat po gramofonu a ta presnoka drzi. Jinak pokud to chces jen pro jednosmerne prehravani doporuceje se co nejlehci gramofon a pak ta prenoska: to zalezi, ale u prenosek se da drzet rozsahu frekvence, ne jako u reproduktoru. Obecne zacinaji na 20Hz. Casto se prodava vcetne s Hi-fi gramofonem.

tady je odkaz na docela peknej kousek.
http://www.audioexpert.cz/gramofony/nad-c-555

gumajs

Příspěvek od gumajs » 03 led 2007 21:12

A pokud schanis neco levnejsiho a ceskyho a nebo jen prenosku
jukni sem:

http://www.elektrospalicek.cz/catalog.php?catid=411

Jiri

Příspěvek od Jiri » 03 led 2007 22:04

4 gumajs

to cos napsal je s prominutím blbost. Proč by měl být gramofon co nejlehčí??? Naopak, dává se přednost hmotnosti, která pohltí nežádoucí vibrace a přemění je tak na teplo. Je to jeden ze způsobů, ten druhý je odpružené šasi. Jedná se o potlačení dolní rezonance přenosky a dále eliminování otřesů z okolního prostředí - podlaha, reproduktory,... proto je nejvhodnější umístit gramofon na konstrukci ukotvenou do zdi (jako police).
btw. ten Technics SL 1200 a jeho řady jsou dobré i na hifi. Sám jsem ho měl, je to dobrý DD stroj, pohon má špičkové parametry, akorát rameno je trochu těžší. Do tohodle stroje se vyplatí koupit i kvalitnější přenosku než jen Ortofon Concorde a spol. asi tak. :wink:

gumajs

Příspěvek od gumajs » 03 led 2007 22:38

No napsal sem to dost kostrbate, to jest pravda, proste technics 1210 vazi kolem 12 kilo, protoze je to gramofon staveny pro djs, kteri maji ruku neustale na desce a hejbou sni tam zpet. Pokud vyuzivas gramo jen pro prehravani, nepotrebujes 12 kilovovy monstrum.

Jiri

Příspěvek od Jiri » 03 led 2007 22:53

4 gumajs

ach jo...nepochopil jsi můj text ? v hifi a high-endu potažmo v profi studiové technice se již několik let pohybuji, a gramofony jsou moje nejoblíbenější téma a zvuk z LP považuji za nejdokonalejší i dnes :o). Co je 12kg Technicse v porovnání se 150kg od Clearaudio, nebo ještě více od SYSTEM III SIRIUS ? Můžeš děkovat, že váží aspoň 12kg!!! Bavím se tu o kvalitním zařízení, ne o plastový s**** z věže za litr. Gramofon je dosti choulostivé zařízení na vibrace, proto se před nimi musí také chránit a jak toho chceš dosáhnout u 2kg plastového křápu to nechápu, potažmo jeho parametry pohonu a odstup hluku bude hodně mizerný...
Doporučuji si přečíst nějaké základy o gramofonech (např. GRAMOFON A JEHO TECHNICKÉ VYUŽITÍ, vyšlo v 1982), popř. na netu v hifi a high-end forech, je toho dost a na dýl. Nebudu zde rozebírat pohon řemínek vs. DD, to je dilema a zastánce dělí na dva tábory (já jsem u DD). Ale principy potlačení vibrací platí u obou bez vyjímky.

Odpovědět