Heavy metal mix-konzultacia

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Cundo
Profesionál

Heavy metal mix-konzultacia

Příspěvek od Cundo » 19 kvě 2010 23:18

Po relativne uspesnom mixe death metalovej kapely Pathology Stench sa prihlasila dalsia,tentokrat mlada HM kapela s poziadavkov na mix prineseneho materialu.Davam do plena na kritiku jeden z prvych mixov, kedze v minulom pripade sa mi velmi osvedcila takato ezone diskusia. Vdaka za pripadne nazory.

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/Cundo/222_mix03.mp3
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Amorph
Moderátor

Re: Heavy metal mix-konzultacia

Příspěvek od Amorph » 20 kvě 2010 10:13

zni to docela fajn. Akorat celkove to je takovy trochu utopeny a poddekovy. Asi bych udelal neco jako vytazeny presence kolem 3 az 4 k na vokalech a neco vytahnout ve stredech na kytarach, ale na druhou stranu celkove pak ty kytary asi malinko stahnout. Kopaku bych asi trochu pridal telo - neco kolem 100hz. Base bych tam mozna naopak lehce ubral a pridal bych ji presenci nekde mezi 500 az 1000hz a neco v subbasu. No a cely mi to prijde takovy nejaky dynamicky vyhlazeny, nemas nahodou na masteru L2? I kdyz to asi ne, protoze bici precejen nejakej uder jeste maj... Kazdopadne hudebne se mi to libi, tohle bych taky rad michal:)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 20 kvě 2010 11:42

Amorph:podobný postreh si mal v reakcii na môj mix death metalu s pred dvoch rokov.Tá určitá učesanosť :) v mojich mixoch bude asi vec ludskej povahy...V každom prípade počkáme na reakciu kapely a urobime korektúry.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 21 kvě 2010 11:07

Amorph : zda sa,ze tieto styly su Ti celkom blizke.Ako sa pozeras na otazku vrstvenia gitar v HM? Ja co som si popocuval napr. Machine Head,nemam dojem zdvojovania identickych trackov.Skor sa mi zda,ze to caro je v preciznom zahrani partov a nastaveni ampov.Aj v tomto konkretnom mixe pokusne zdvojenie tracku a paralelny procesing viedli skor k zahmleniu ako k nejakemu pozitivu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 kvě 2010 11:25

myslim, ze i u vrstveni (asi jako u vseho) zalezi, jak dobre se udela a proc ho chces vlastne pouzit. Zasadni je, ze pokud to neni opravdu presne zahrany, tak jak rikas, spis se to rozmelnuje. Coz ale nekdy muze byt i cil, pokud chces spis dosahnout nejake jednolitejsi masivni steny, nez jasne zarezavajiciho rifu. Napriklad u Ulu (blackmetal) jsem nedelal doubletracking, ale misto toho jsem zduplikoval jejich stopy a transponoval o oktavu vys, tohle jsem orezal jen na stredy cca od 250hz do nekolika malo khz a lehce primichal k originalu. To samy jsem pak udelal o oktavu dolu, ale tam jsem tomu nechal jen spodky a primichal jeste min. To mi dodalo nejakou plnost a takovou jakoby tekutost ve stredech. Ale musi to byt jen lehce, aby z toho nebylo slyset zkresleni toho pitch shiftu. Jo a navic jsem mel obe kytary sejmute dvema mikrofony, ktere jsem nejak napomeroval. A vsechny tyhle signaly jsem mel ruzne lehce rozhozene od sebe ve stereu a navic celou kytarovou grupu posilam do ruznych kratsich reverbu. U ghostface (metalcore) jsem mel nektere stopy nahrane zdvojene a ty jsem pak posilal rovnocenne do jedne grupy, kde jsem to procesoval uz dohromady. Rek bych, ze oba pripady docela zafungovaly. No vic ti k tomu asi nereknu, zas tak moc zkusenosti zase nemam, abych v tom uz mel nejake zavedene postupy. Zatim taky spis zkousim a posloucham co jak funguje.

Odpovědět