honba za dokonalym zvukom

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: honba za dokonalym zvukom

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2011 21:42

ja som si prave vypocul vacsinu oxygenovych veci , ktore sem nalinkoval ako zaujimave z roku 2011 .. a musim povedat , ze keby som mal novu hudbu posudzovat len podla tych ukazok , tak poviem ze nova hudba = zla hudba .. pre mna sa z tej hudby vytraca skutocne nieco zaujimave , co nachadzam v starsej hudbe .. a casto mi dost vadi zvuk ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 zář 2011 21:48

ja to tu cele asi zmazem... uplne sa to zvrhlo niekam ...

boro

Příspěvek od boro » 01 zář 2011 21:50

Pytkin píše:keby som mal novu hudbu posudzovat len podla tych ukazok , tak poviem ze nova hudba = zla hudba ..
mozno, keby si mal 14 rokov, tak by sa ti to pacilo

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2011 21:51

boro : to samozrejme nemozem vylucit .. ale rozum neoklames ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2011 21:52

dendy : zvrhnutie temy inam , je tu na fore uplne bezne , lebo tu nie su fasisticky moderatori , ktory by to drzali poriadne za pacesi ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 zář 2011 21:56

no asi by sme sa "fasisticky" spravat mali zacat... lebo fakt ze mna sere ze kazda tema ktoru som v poslednej dobe zalozil s dobrym zamerom ze si vypocujem rozne nazory, rozsirim si obzor, nakoniec skonci s tym ze pride jeden alevo dvaja jedinci co zacnu tvrdo presadzovat svoj nazor ako jediny spravny a cele to skonci hromadou vzajomnych vypadoc a osoceni... preco k*rva nedokazu ludia pochopit ze ich nazor je vzdy len ich SUBJEKTIVNY nazor (hlavne v tak subjektivnej otazke ako je hudba) a nema vobec ziadny zmysel honit si ego a snazit sa inym vnucovat ten svojmpohlad na vec... vzdy to tak skonci...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2011 22:00

dendy : ale to tak musi byt predsa .. ked maju dvaja ludia odlisny nazor, ktory je zalozeny na subjektivnom vneme , tak ich debata o tom nikdy nemoze nikam viest .. ked budeme hladat najkrajsiu farbu .. a jeden povie ze je to cierna a druhy ze je to biela .. Ich debata dopadne , presne ako tato tu ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 zář 2011 22:07

ale praveze moze... len to vyzaduje velku davku inteligencie a odosobnenia sa... nestalo sa ti uz x krat ze pri rozumenj debate o niecom si povedme nie ze uplne zmenil nazor - to je naozaj nepravdepodobne - ale ze si ho povezme jemne skorigoval, upravil, zaoblil niektore hrany ?? ja neviem mne sa to stava casto ... staci si proste uvedomit ze neexisruje len cierna a biela ... ale aj kopa odtienov sedej a okrem toho este cele farbne spektrum... ale marna snaha ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 01 zář 2011 22:09

Oxyygen píše: Tudiz kazdej den sleduju co by se mi hodilo a nemuzu uviznout v jednom soundu.
vse, co jsi doposud uvedl je ok. sledovat si klidne sleduj, to te slechti, jenomze pak je jeste jedna velka kapitola, a ta se jmenuje "vkus".
a kde vkus neni ani hovno pomazane medem nebude chutnejsi... (jsem asi trochu ujel a budu smazan...)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 01 zář 2011 22:12

muj posledni prispevek v tomto tematu: (mimochodem jakysi offtopic jsi zacal ty dendy, kdyz s v tomto tematu komemtoval a kritizoval hudbu z meho tematu (kdyz uz jedem moje/tvoje))

Ja jsem tady xkrat psal, ze nemam nic proti stare hudbe i ji sam posloucham, ale udivuje me, ze ackoliv je hudba vas obor (tvorite ji, zajimate se o ni) tak tu bylo velmi malo aktualni hudby o ktere jste psali a navic tu bylo xkrat napsano, ze vam nic nedava a nezajima. Na tento popud jsem si zalozil nove tema, kde se delim o informace jak na novou hudbu. Nikdy jsem nerekl ani nepsal, ktera je spatna/spravna ani jsem zadny zadny zanr nesnizil. To ze jste si automaticky prevedli nova=progres neslyseny je jen vase interpretace. Asi naivne jsem si predstavoval, ze se tam nasype hudba z ruznych zanru o ktere se kazdy zajima a jediny o cem to bylo, tak furt nekdo ma potrebu komentovat a shazovat muj vyber.(coz jsou i desky o kterych se ve svete mluvi dost, ale chapu......) Ja jediny co delam, tak akorat tvrdim a za tim si stojim, ze soucasna hudba neni o nic horsi nez ta predchozi a ze je skoda ji ignorovat. Tot vse
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 01 zář 2011 22:25, celkem upraveno 2 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2011 22:13

dendy : aha .. dal som zly priklad ? ok .. jeden hovori ze najkrajsia farba je oranzova .. druhy hovori ze najkrajsia je kaki .. zbytocne budeme hovorit o odtienoch medzi nimi ..

a ja som tiez nehovoril ze ten oxygenov nazor je zly .. ze pocuvat novu hudbu je zle .. ja som len reagoval na to, ze ma oxygen povazuje za konzervu , ze odmietam novu hudbu .. ja som uz niekolko krat pisal , ze apriori novu hudbu neodmietam , len sa mi zda , ze nove veci nie su zaujimave (co tu vlastne ty hovoris na zaciatku :) , tym som sa vlastne len vratil k tvojej teme ) , no a primarne nemam cas na to aby som v tej zaplave novej hudby hladal tie zaujimave veci , ktore sa mi mozu pacit .. .. no a potom som si vypocul vsetky oxygenove ukazky , z ktorych sa mi vacsina nepaci , a vlastne ma to utvrdilo v tom pocite , ze nova muzika ma neoslovuje .. a ze vlastne robim dobre , ze ju nevyhladavam .. to je cele .. neviem aky kompromis by si tu ocakaval ..

blueevil

Příspěvek od blueevil » 01 zář 2011 23:16

homrefeo: šukol by som oby tri, tak si to chcel počut? :)))))))
Oxyygen: som neskorši ročnik, moc som z tych osemdesiatych nemal, len spominam, že to bolo všetko o niečom inom, ludia rozmyšlali, považovali za problem uplne niečo iné, prečo by som to mal popierat? ak považuješ "hudbu", ktora sa vykradne a spropaguje, len preto, lebo niekto ma na to monopol, tak sa zdavam...prečo nikto netlači na to, aby to bolo super, ako prave v tych´80? mam pocit, akoby sa niekto silou mocou snažil zabit v ludoch prirodzenost...par ukažok:
http://www.dark80s.com/

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 zář 2011 08:01

fiiha tak ta stranka http://www.dark80s.com/ to ma fakt zaujalo... velmi zaujimave kusky...

kexik

Příspěvek od kexik » 02 zář 2011 09:10

nova hudba nikdy nie je horsia ako starsia. 80tky trebars mali (imo) hnusny zvuk koli tomu ze sa objavili na trhu lacne jednoduche syntaky a efekty ktore za ten hnusny zvuk boli zodpovedne, ale obsahovo su 80tky plynuly prechod z 70tok do 90tok... ja som si vzdy v kazdej dekade nasiel to svoje a mam na rozdiel od mnohych vas pocit, ze to percento zaujimavej hudby bolo v kazdej dekade zhruba rovnake. aj v tej dnesnej, akurat momentalne z dovodu fakt narocneho rodinneho zivota nemam moc cas nejaku hudbu hladat a pocuvat, ale z tych par dobrych novych veci co sa ku mne napriek tomu dostali to naozaj za seba mozem tvrdit

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 zář 2011 10:08

kexik : hmm .. to je divne .. mne sa prave paci zvuk 80tiek , lebo sa tam pouzivali tie paradne syntaky analogove , a nie VA ako v 90 rokoch ..

Odpovědět