hp filter

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
lectro

hp filter

Příspěvek od lectro » 31 srp 2002 18:17

1/
Shanim nejaky kvalitni HP filter ve VST podobe - kde by se dal nejaky stahnout? Pripadne pouze nazev a vyrobce. Jde mi o orezani stredu, jak se klasicky pouziva na bici, napr pri prechodu, ci konci smycky.
Tedy je-li i jiny zpusob jak toho docilit, budu vdecen za kazdou radu.
Zkousel jsem to v Nuendu i pres equalizer, ale vysledek vic nez spatny.
2/
A jeste takova malickost, jak z automatizace, tedy vlastne plug-in automation tracku odstranim parametr?

Dik

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2002 00:20

Na ja .. neviem ci vies co ches ..

1. HP filter je High Pass filer .. to znamena vysky prechadzaju basy su orezane .. to znamena ten filter orezava bassy .. Na stredy potrebujes BP , cize Band Pass .. co je vlastne kombinacia LP a HP ..

2. Asi by si mal povedat , v ktorom programe to chces spravit ..

lectro

...

Příspěvek od lectro » 01 zář 2002 13:29

Dobra,
a existuje nejakej balik, kde tyhle filtry jsou? Predpokladam, ze se obecne pouzivaji. Nebo existuje zpusob jak tohohle efektu docilit i jinak. Napada me pouze hrat si s equalizerem, ale to me pripada zbytecne slozity, kdyz existuji tyto filtry.
(Ve Fruity jsou standartne, v Psyclu tez,...)

2/ bavim se o Nuendu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 zář 2002 14:27

No .. ja osobne mam celkom rad filtre od Waves .. Tam mas parametricke ekvalizery , ktore robia presne co potrebujes .. Q10 trebnars .. to je 10 pasmovy .. ale tebe by malo stacit pouzit jedno pasmo .. Teda tym mozes orezat stredy ... Len neviem ci to je presne to co chces .. Ja nerozumiem , co je "jak se klasicky pouziva na bici, napr pri prechodu, ci konci smycky" ..

2/ V Nuende mas priamo parametricky EQ na kazdej stope .. s nim to taktiez mozes spravit ..

kexik

Příspěvek od kexik » 03 zář 2002 14:25

fruity filter je predsa VST, ak ti vyhovuje, tak ho pouzi...

wolli

fakt?

Příspěvek od wolli » 09 zář 2002 11:19

kexik píše:fruity filter je predsa VST, ak ti vyhovuje, tak ho pouzi...
Pokud vim, tak fruity efekty prave nejsou VSTckovy. Jsou integrovany a jinde nejdou pouzit? Teda urcite jsem to zkousel, ale ted si me docela zmaat...

kexik

Příspěvek od kexik » 09 zář 2002 12:26

wolli: ako ktore, niektore su vst, niektore integrovane. pohrab sa v adresari fruityloops/plugins/vst. mne sa vidi, ze fruity filter je vst ale nie som si 100% isty. pravdupovediac, nie je to nic moc.

Odpovědět