Ihlany za repraky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
sunkafleky

Ihlany za repraky

Příspěvek od sunkafleky » 30 lis 2009 17:59

ahojte, mam taku otazku, kamarat co nahrava v domacihc podmienkach si pomohol tak, ze ihlany supol na stenu oproti reprakom a na stenu rovno za ne, rad by som sa opytal nakolko je treba davat ihlany aj za repraky do akej vysky pripadne sirky by mali st..dakujem za rady...

kexik

Re: Ihlany za repraky

Příspěvek od kexik » 30 lis 2009 18:28

absorbery by mali ist predovsetkym na vsetky steny, ktore su k bedniam geometricky blizsie ako posluchac. Je jedno ci su za, alebo na boku. Presne umiestnenie panelov urcis bud jednouchou geometrickou analyzou, ak zvladas trigonometriu (zakladna skola 8 rocnik), alebo tak, ze ti bude pomocnik posuvat po stene zrkadlo, a v miestach kde v tom zrkadle z miesta posluchu uvidis bedne, ma byt absorbcny panel. tento variant snad zvladas aj bez zakladnej skoly :)

sunkafleky

Re: Ihlany za repraky

Příspěvek od sunkafleky » 30 lis 2009 18:40

ejha pekny vysvetlene kexik urcite to vyskusam....dakujem za tvoj tip...ak mozem este zmienim ak oto vlastne budem mat...na nahravanie si robim taku vocal booth, ktora sa bude skladat z 2 stien pripojene k sebe pantom ( moznost otvarat a zatvarat) a este 3 stena volne nastavitelna a pohnutelna kam len clovek chce...moje riesenie teda je kedze za sebou mam skrine a nie holu stenu...ju pri mixe otvorit tu stenu za seba...a na stenu za repraky dat este absorbery ako si spominal....

Odpovědět