Jak kvalitně nahrát zpěv (a čím) ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
safa
Profesionál

Re: Jak kvalitně nahrát zpěv (a čím) ?

Příspěvek od safa » 07 pro 2004 23:18

Ondrees píše:Dobrý den,
Zatím mám. Cubase SX2, Midiman Audiophile, Mix Behringer 2804, mic. Senheizer 835,
Nevím jak si poradit s hlasitostními rozdíly, když se do toho opře. :?
Přebudí mi vstup karty hned.
A další věc, je ta, že hlas mi připadá dost uhuhlaný, nemá takovou dynamiku.
... mmno Sennheiser 835 je prumerny dynamicky mikrofon urceny na jeviste. Protoze je to kardioida tak se u nej projevuje narust basu s tim jak moc blizko zpevacka je (a modri uz vedi ;-) ). Pokud chces nahravat zpev doma coby studio pak to bude chtit studiovy kondenzatorovy mikrofon nebo aspon kondenzatorovou handku. Jenze s tim ovsem byva v domacim prostredi problem pokud nemas sapon trichu slusne vyresenou akustiku mistnosti. Kondenzatorovy mikrofon je totiz mnohem citlivejsi a proto ti bude do nahravky snimat i ruchy z okoli, tedy huceni pocitace a spatnou akustiku mistnosti. To vsechno te muze v nahravce docela slusne pozlobit.

Takze ono to mas tezky, kvalita nahravky je umerna castce investovane do vybaveni a akustiku. Potiz je v tom, ze ta zavislost neni linearni ;-)) .
Bohužel nemám moc peněz na mikrofon za deset tisíc. Poradíte mi nějaké cenově přijatelné řešení?
U Behringa jsem našel processor přímo na zpěv. Ultravoice Digital VX2496.
Není to to, co bych zrovna potřeboval? Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Nebo je v podobné cenové kategorii ještě něco lepšího?

... dtto. Zatimco ti vsichni budou tvrdit, ze Behringer je pro tebe hrob pak ja si myslim, ze by svoji praci v tvem pripade rozhodne udelal. Pochopitelne ze to nebude znit jako Manleyho preampy a nejspis dokonce ani jako Goldmike nebo TLA Ivory. Jenze za Ivory (coz taky neni zadny zazrak) das skoro trikrat tolik co za VX2496 (ta se prodava za 5680.- Kc s DPH). Takze si to preber ;-)))
Eventuelně napište jak nahráváte a přes co zpěv vy.
... kdyz uz jsme u toho, ja zenu signal z Beyerdynamic)))) MC834 pres Focusrite Voicemastera (to taky neni spatna vec, ale stoji 11.900.- bez DPH).

safa
Profesionál

pozde ale prece

Příspěvek od safa » 07 pro 2004 23:23

ALL) ... mmnojo mmnojo, fsim sem si az ted ze odpovidam na stary hroby ;-))) , ale neda mi to.

Pavel Vantuch píše:jsem tehda jel prave pro Behra), tak me presvedcili, ze jsou obe znacky temer shodne, Behringer vypadal designem lepe, ale na ten Phonic se udajne lepe shaneji komponenty v pripade opravy - to mi aspon tvrdil clovek, co na obe "znacky" dela servis.
... k tomu servisu, nevim, ze by se na Behringera shanely spatne nahr. dily. Zarucni i pozarucni servis normalne funguje ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 pro 2004 00:10

Ja som pouzival nejaky rok behringer composer v studiu a celkom spokojnost s nim bola .. na live absolutne ziadny problem .. v studiu mne osobne tiez vyhovoval .. za tych par korun co to stoji .. tiez si myslim ze hiend neni vzdy potrebny ..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 08 pro 2004 01:10

ja pouzivam velmi lacnu zostavu Samson C01 cez Behringer MIC100 do Delty66, v Logicu realtime destruktivne nativny compressor so soft clipom na inserte.

absolutna pohoda :P

behringer sa za tie prachy urcite oplati, pokial si vyberies ten spravny kus :wink:
To vies, nie je Behringer ako Behringer (myslim tym spolahlivost). Osobne som mal VX2000 (to iste ako 2496 ale bez dig out) a vydrzal cca 6 mesiacov a ani ostatnym mojim znamym prilis dlho nevydrzal,

preto:
"Cim je Behringer jednoduchsi, tym je trvacnejsi..." :idea:

dalsim z rieseni je kupit lacny lampovy preamp MIC100 (cca 1500,-CZK) a compresiu/limitaciu pouzit destruktivne realtime v Cubase (vie to). Par ms latencie nie je v pripade compresie vokalu problem

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 01:27

Poshook píše: dalsim z rieseni je kupit lacny lampovy preamp MIC100 (cca 1500,-CZK) a compresiu/limitaciu pouzit destruktivne realtime v Cubase (vie to). Par ms latencie nie je v pripade compresie vokalu problem
... mmmno tam jde asi o to, ze mu to zpivajici devce prefoukne dynamikou vstup preampu v pultu a to v Cubase asi neosetri (a to ani v te od Arctic, Radium, Oxygene nebo Zone ;-PP ). Faktem je, ze MIC100 a potazmo i MIC200 ma jakys takys limiter v sobe ale po pravde receno jsem ho nezkousel ... takze nevim.

Jinak jsem este zapomel na jednu vec. Co se tyce toho prervani ... mozna by bylo fajn tu zpevanduli naucit pracovat s mikrofonem vs. dynamikou hlasu. To je vam nekdy lepsi nad vsechny kompresory swjata.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 08 pro 2004 09:46

Safa: Hele, urco mas pravdu. Ja jen tak nejak reprodukoval to, co mi tehda ten typek tvrdil.

Ted offtopic. Nelibi se mi "Praha, matka mest a vesnic".
Neni lepsi, jak rika Bolek Polivka: "Praha je Brno Cech" ? :lol:

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 15:26

Pavel Vantuch píše: Ted offtopic. Nelibi se mi "Praha, matka mest a vesnic".
Neni lepsi, jak rika Bolek Polivka: "Praha je Brno Cech" ? :lol:
... hmm, to jsem nepochopil ... ale to bude nejspis moje chyba, specielne Bolka Polivku vetsinou nechapu.

pm

Příspěvek od pm » 08 pro 2004 16:28

Ad spory "AC Magic Prague" vs. "FC Brnenska alternativa" - tady u nas to mame jednoduchy, staci jit do sklepa a precist si kousek z ne tak starych nemeckych novin, co tam na strop prilepil puvodni majitel domu a clovek ziska tu spravnou perspektivu:)

Jinak Safa: pochopil jsem ze uz je technicky mozne uskutecnit nekdy dalsi navstevu (uz mate ty spravny veci), tak az budes mit cas a chut tak se tady tesime :) Jen tak ze zvedavosti, myslim ze by mohlo byt zajimave vzit i ten malej behringer lampovej preamp v krabicce od cigaret (pokud to nepredstavuje problem), treba to bude bozi a budeme potom sirit Slovo Uliho spolecne:)

pm

Re: Jak kvalitně nahrát zpěv (a čím) ?

Příspěvek od pm » 08 pro 2004 16:42

safa píše: Zatím mám. Cubase SX2, Midiman Audiophile, Mix Behringer 2804, mic. Senheizer 835,
Nevím jak si poradit s hlasitostními rozdíly, když se do toho opře. :?
Přebudí mi vstup karty hned.
A další věc, je ta, že hlas mi připadá dost uhuhlaný, nemá takovou dynamiku.
Hlavne sennheiser e835 je uhuhlanej mikrofon.

safa
Profesionál

vidit

Příspěvek od safa » 08 pro 2004 17:12

pm píše:Jinak Safa: pochopil jsem ze uz je technicky mozne uskutecnit nekdy dalsi navstevu (uz mate ty spravny veci), tak az budes mit cas a chut tak se tady tesime :) Jen tak ze zvedavosti, myslim ze by mohlo byt zajimave vzit i ten malej behringer lampovej preamp v krabicce od cigaret (pokud to nepredstavuje problem)
... hmm, ktery spravny veci (jsme nemeli a ted je mame ?)?

Vzit a prijet s MIC 100/200 neni problem i kdyz takovou vec bych skoro poslal postovnim holubem 8) .

pm píše:Ad spory "AC Magic Prague" vs. "FC Brnenska alternativa" - tady u nas to mame jednoduchy, staci jit do sklepa a precist si kousek z ne tak starych nemeckych novin, co tam na strop prilepil puvodni majitel domu a clovek ziska tu spravnou perspektivu:):)
... hmmm uz kvuli tomu bych snad fakt zase prijel. Co pisou ?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 08 pro 2004 19:48

safa píše: ... mmmno tam jde asi o to, ze mu to zpivajici devce prefoukne dynamikou vstup preampu v pultu a to v Cubase asi neosetri (a to ani v te od Arctic, Radium, Oxygene nebo Zone ;-PP ). Faktem je, ze MIC100 a potazmo i MIC200 ma jakys takys limiter v sobe ale po pravde receno jsem ho nezkousel ... takze nevim.
Tak to mas uplnu pravdu. Neprecital som si otazku az dokonca a tudis som si nevsimol aj problem s prebudenim signalu.

urcite by pomohol nejaky lacny ladvinovy velkomembranovy kondik, popfilter a dobra spevacka (prijemny vzhlad vyhodou).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 pro 2004 03:55

No jo .. Ked bude pekna , tak uz ani spivat nemosi ..

Ondrees

Příspěvek od Ondrees » 15 pro 2004 10:44

Ahoj.

Tak zase mám možnost koupit jiný kompresor. Poradíte mi?

Co Symetrix 425 za 2000 Kč

Je to kvalitní?

Díky Ondra

kexik

Příspěvek od kexik » 15 pro 2004 11:03

nooo. nikdy som to nemal v ruke, ale zijeme v digitalnej dobe a tu je schema:

http://www.symetrixaudio.com/tech_suppo ... 25_1A1.pdf

a tu je datasheet pouzitych VCA od firmy THAT:

http://www.thatcorp.com/datashts/2150data.pdf

mozem za seba povedat ze obvodove riesenie je VELMI seriozne (a'la dbx) a za 2 tacy (co je teda hodne malo) urcite kup!!!! mal by to byt profi geret, ziadne lacne riesenia tam nevidim. ledaze by to bolo pokazene (praskajuce potasy, rozbite konektory neratajuc)

DJDave

Příspěvek od DJDave » 01 říj 2005 10:47

Ahoj
Snad vam nebude vadit,ze tady znova polozim otazku,tak do toho.....

Chci nahravat zpev moji zpevacky do kompu v cubase,a potrebuju zvolit
spravnou cestu aby to k necemu bylo..

Chtel bych poridit : Mikrofon B-1 (behringer)
Preamp VX 2496 (behringer) nebo DMP3 (M-Audio)
Mix UB 1222FX-PRO
Zvukovka M-Audio Audiophile 2496
Soft Cubase sx 3

Mix,zvukarnu a soft,mam jiz koupeny,takze mi de jenom o ten mikrofon,
a preamp,prosim poradte jestli je toto vhodna kombinace,aby to nejak znelo.

Diky
....:::: DJ Dave ::::....

Odpovědět