Jak na sykavky?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
_ravi_

Jak na sykavky?

Příspěvek od _ravi_ » 04 dub 2005 09:09

Nazdarek,

ted o vikendu jsem delal dve pisnicky nejakyho country - potreboval bych poradit, co se sykavkama zpevacky (v prvni pisnicce jsem pouzil tri deessery na ruznejch frekvencich, ale stejne to neni ono - popravde jsem si s tim zatim moc nehral, protoze na to pri zaznamu nebyl cas). V druhy pisnicce je jen ciste nahranej zpev bez uprav.

Pouzitej mikrofon: Geffel CMV563 + M7S (jinej na zpev nemam)

Odkazy:prvni pisnicka
druha pisnicka

PS: jsou to nesmichany mixdowny - jen orientacne jsou udelany EQ, hlasitosti a reverb.

Za vsechny rady predem dekuju.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 dub 2005 10:27

no teda to je nocna mora, tie jej sykavky... momentalne tiez riesim tento problem, ale takto strasne to neni... jukol si na to fft analyzerom? ci sa na tom SS neobjavi nejaka frekvencia? a potom notch filter, ale len na tom useku kde je sykavka... a takto vojedes cely track, kazde ss je unikatne a ma tu spicku inde, je to desna robota, ale nemoze nefungovat

mas moznost to pretocit? a istruovat spevacku, nech kladie inak jazyk, alebo co? namocit jazyk do atropinu? to uz je len spatny vtip to posledne...

este skus pouzit multiband, bude tam pri "ss" spicka na vyssich stredoch, ktoru proste zakilujes vhodne nastavenym thresholdom, ale takyto procesing uz zmeni hlasu farbu.

apropos, koli typu mikrofonu sa nestresuj, ked niekto TAKTO vyslovuje sykavky, tak niet toho zazraku ktory by to nahral dobre

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 04 dub 2005 10:49

kexik: dik - ja vim, ze jinym mikrofonem bych si moc nepomohl. Analyzerem jsem to nesjizdel, protoze zatim nebyl cas. Jen jsem si nasel EQckem ty +- hlavni sycici spicky a desserem jsem je zkusil eliminovat. Jenze se mi to porad nezda..

kexik

Příspěvek od kexik » 04 dub 2005 11:00

jaky mas deesser? ja ho napriklad vobec nepouzivam, zda sa mi ze eq je mocnejsi nastroj, ovsem samo, pracnejsi...

kexik

Příspěvek od kexik » 04 dub 2005 11:03

este ma napada, ak to budes pretacat, ak je to daka starsia dama a navyse hudobnicka dlhsie hrajuca v kluboch, ako nerad by som sa jej dotkol, ale proste uz moze horsie pocut na vyskach a tymi sykavkami si to jej mozog akoby kompenzuje... mozno by pomohlo jej pustit do sluchatok nie suchy monitor ale hodne jej vytiahnut vysky. mozno ked sa bude pocut, tak zaspieva inak

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 04 dub 2005 11:19

Myslim, ze jsem pouzil ten od waves.
Hehe, starsi rozhodne neni (uz podle toho hlasu). Je ji urcite pod tricet a ty sykavky se ji proste tak tvori.

matucha

Příspěvek od matucha » 04 dub 2005 22:57

tyjo strasne halu.... ale celkem se mi libi spodek ;-)

sonalksis ma dynamickej ekvalizer, nikdy sem ho nepouzil (krome zkouseni), ale tohle je myslim, presne ta aplikace... ta sykavka je dost divna, zda se doooost uzka piskajici, na to je waves cokoli kratky, sonalksis pomuze nebo este taky rucni metoda vysekani sykavek do separatni stopy a tu samotnou oekveckuj dopohody. Bohuzel, myslim, ze takovahle sykavka ten mikrak prebudila, takze ty harmonicky z toho te budou furt s**t... jenom to malicko zmirnis ;(

jinak ta nahravka se mi libi fakt od spoda... nejsou tam poreseny stredokrabicaky a detailnost jednotlivejch instrumentu, ale nemuselo by to dopadnout uplne zle.

druha vec se mi libi (hudebne) zezacatku nez zacnou zpivat... pak uz sem k tomu neutralni ;-)

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 05 dub 2005 07:31

matucha: dik za radu. Ten eq zkusim sehnat a nejak to s nim poresit.

Jak jsem rikal, ta nahravka neni vubec smichana - jen jsem pri nahravani udelal hodne zhruba pro predstavu EQ a stejne tak i hlasitosti . Reverb jsem tam rychle nasazel uplne az na konec (cas krute tlacil), protoze chteli alespon orientacni nahravku na CD a nechteli to suchy. Dodelavat se to bude za mesic.

syncro

Příspěvek od syncro » 05 dub 2005 08:33

ravi: Co zkusit pop filtr pred mikrofon? Me to na ty M7 obcas hodne pomohlo.

Sasa

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 05 dub 2005 09:13

Sasa: ten tam samo byl... ona mela ty strasny sykavky i v realu.. moc se toho s tim pri zaznamu delat nedalo... spis jsem spolehal na digi cestu.

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 05 dub 2005 12:36

Sparx, Poshook a Kexik: smazal jsem ty OT zbytecny blaboly, co tady byly.

kexik

Příspěvek od kexik » 05 dub 2005 13:31

ok man, sorry aj za ostatnych...

kexik

Příspěvek od kexik » 05 dub 2005 13:34

mimochodom, "ontopic" otazka hlavne na vas profi nahravacov: su nejake zasadne rozdiely medzi popfiltrami? myslim cina no name, shure, akg...? sedliacky rozum hovori ze by nemali byt, ale pouzivaju sa rozne materialy, rozny pocet vrstiev... a farbu hlasu pop screen ovplyvnuje dost, takze?

sparX

Příspěvek od sparX » 05 dub 2005 13:42

Jinak sykavky se dají umírnit prací jazyka (přesněji přitlačením špičky jazyka ke krčkům předních zubů) .

syncro

Příspěvek od syncro » 05 dub 2005 13:58

ravi: pak se mi ještě v úplně extrémním případě podařila redukce sykavek přetažením tý molitanový bambule. Na M7 se dá s trochou snahy narvat taková ta univerzální, co je třeba jako na SM58.

kexik: používám tenhle http://www.thomann.de/km_23966_plopkill ... dinfo.html a oproti dvojitý punčoše, co jsem zkoušel, mi připadá, že to funguje líp (míň to žere vejšky), ale může to bejt jenom esoterickej pocit... Jinak případný zájemce o tenhle konkrétní model upozorňuju, že ten husí krk moc nedrží tvar, protože ten screen nahoře je dost těžkej. Občas je to fakt laborování ho nějak upevnit 8-)

Saša

Odpovědět