Jak Vám to hraje? prosím názory - rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Olsztyn

Jak Vám to hraje? prosím názory - rock

Příspěvek od Olsztyn » 13 dub 2007 14:34

Prosím pány experty o posouzení tohohle zvuku. Muj první pokus, mícháno v holym nuendu, mastrovano pres Izoptope a Tracks. Hlavne si nejsem jistej reverbama, zpevem, kytarama a celkovym loudness, teda vlastne si nejsem jistej nicim :oops:
Budu vdecnej za jakkoliv pripominky Diiik

http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/20379 ... .25MB.html

rastis

Příspěvek od rastis » 13 dub 2007 16:40

Na LCD monitore (sorry :) ) mi pride, ze spevu je moc. Inak je to dost naslaple, ale vypocujem si to radsej doma a potom napisem :)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 13 dub 2007 16:58

Jako hudba je to pekna. Takovej ten "offspring-like-rock" pro mlady :)

Muj nazor na technicke provedeni mixu:

- Utopenej leadvokal. Tim ze je nakreslenej pres flasku, by klidne snesl citelne vytazeni dopredu aniz by to bylo na ukor kompatibility s ostatnimi nastroji.

- Rozjezd skladby je pomerne ok, ale jak se to rozjede a jede tam ten nakreslenej begl, tak je to takova guča a tezko se v tom hledaji jednotlive nastroje. Ale je pravda, ze tenhle zanr tak zni i ji jinejm kapelam (v mych usis teda:)

- Basa je zahuhlana prakticky po celou dobu

- Mix je to hodne limitovanej, takze je to subjektivne naslaply, ale urcite na ukor citelnosti.

- Obecne te skladbe chybi dynamika, takze je to takovy misty az nudny. Chtelo by to nejaky napeti a mista ve skladbe, na ktery se pri druhym poslehu budes tesit :) Ale to je vec spise kapely a aranzi ne zvukare.

Proc mas normalizaci na 0dB ?

Tohle vsechno jsou moje pocity. Nejsem arbitr kvalitniho mixu, takze mne ber s rezervou. Navic sam bych to asi lepe neudelal, ale ted jsem v roli posluchace :)
Urcite timhle nikoho neurazis a rekl bych, ze mnoho lidi na takovej zvuk ani zdaleka nedosahne.

*THUMBS UP*

nathanael

Příspěvek od nathanael » 13 dub 2007 17:38

Je to pěkné. Ze začátku se mi zdály ty bicí z groove agenta při těch fillech že nějak nesedí, ale potom už je to ok. Ale pokud jde o zvuk, líbí se mi to, nejsem specialiasta na zvuk, ale hraje to pěkně, fakt podobné jako Offspring. No teda fakt je, že víc se mi líbí pasáže bez toho zpěvu, asi mi nějak vadí - od 2:12 do 2:27 je to pohodička, ale ty použité noty stejně jaksi skřípou.

lukemarty: vysvětli mi prosím tvou otázku "Proc mas normalizaci na 0dB ?" - kolik by měla být? mě tohle zajímá...

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 13 dub 2007 21:20

nathanael píše:Je to pěkné. Ze začátku se mi zdály ty bicí z groove agenta při těch fillech že nějak nesedí, ale potom už je to ok. Ale pokud jde o zvuk, líbí se mi to, nejsem specialiasta na zvuk, ale hraje to pěkně, fakt podobné jako Offspring. No teda fakt je, že víc se mi líbí pasáže bez toho zpěvu, asi mi nějak vadí - od 2:12 do 2:27 je to pohodička, ale ty použité noty stejně jaksi skřípou.

lukemarty: vysvětli mi prosím tvou otázku "Proc mas normalizaci na 0dB ?" - kolik by měla být? mě tohle zajímá...
spicky max -0.2dB vychazi z normy CDAudio (necht. mne nekdo opravi jestli tom rikam nejak nepresne)
kdyz to vyhulis na 0dB, tak pak leze do PEAKu
proc to tak je to presne nevim, ale asi to souvisi s prevodnikama apod...
treba nam to tu nekdo vysvetli

nathanael

Příspěvek od nathanael » 13 dub 2007 21:25

lukemarty: no já si na to nedávno založil téma a tohle přesně jsem tam chtěl slyšet, ale neslyšel...kdybys někde našel nějaké přesné detailnější specifikace té normy, budu moc rád...

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 13 dub 2007 22:06

- Utopenej leadvokal. Tim ze je nakreslenej pres flasku, by klidne snesl citelne vytazeni dopredu aniz by to bylo na ukor kompatibility s ostatnimi nastroji
Dik moc. tohle myslis jako utopenej v cely skladbe nebo jen ten zkreslenej zacatek?
- Basa je zahuhlana prakticky po celou dobu
no to je samo problem:) takze myslis priostrit treba cca na 4kilech nebo ubrat niz?
- Mix je to hodne limitovanej, takze je to subjektivne naslaply, ale urcite na ukor citelnosti.
takze stahnout? limiter? kompresory? ma to -8,7 RMS ja myslel ze to je jeste pohoda:)
Proc mas normalizaci na 0dB ?
to bych taky rad vedel, vystup na mixdownu ukazuje -0.3, mozna ta mp3?

dik za nazory...kdybyste nekdo mel neco jako nastav Reverb na zpev na 25 pre-delay dej ho stredne dlouhej a zagejtuj a na ekvalizeru ho urizni tady a tady tak sem s tim :)

nathanael: noty skripou jako ze fales? a smycky jsou aritmycky nebo zvukove jinde?

nathanael

Příspěvek od nathanael » 13 dub 2007 22:25

Olsztyn: mě se to tam nějak nezdá (faleš asi úplně ne), v tom úseku jak jsem psal - tam je ta kytara slyšet sólo, takže se na ní lze soustředit...to přesunutí celé melodie (02:12-02:13) o jednu nebo dvě noty nahoru na mě moc dobře nepůsobí (já to nerad používám), prostě se mi to nezdá a určitě by se to dalo řešit jinak...mě tato kratičká změna trošku zkazila ten pěkný freestyle pocit, který ten kousek beze zpěvu krásně navozuje...

smyčky jsou v pohodě...no já toho groove agenta dost dlouho používal, tak možná na něj mám alergii...při prvním spuštění toho songu mi subjektivně přišlo, že ty filly (rozjezdové bicí v prvních pár taktech) nejsou příliš řízné, že mi tam nějak nesedí...mě ten zvuk z groove agenta vůbec už moc nevoní, ikdyž se to dá lehce a rychle použít, mě se s tím perfektně hrálo i na živo, ale teď už se poohlížím po něčem jiném, možná addictive drums...

ale to jsou jenom detaily, možná na to někdo bude mít jiný názor, třeba to tam slyším jenom já...moc si mých komentářů nevšímej, protože v globálu je ta skladba podle mě skvělá a pitvat detaily - vždyť to je jedno...jde ti o zvuk a s tím ti tu ostatní poradí lépe...

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 13 dub 2007 23:30

nathanael: dikes.. jj tak to je kytarovy solo s tim nic neudelam, ja se bal ze ty sampliky jsou falesny.

Ted nevim jestli se bavime o stejnejch smyckach, pac ty bubny jsou normalka zivy jen triggerovanej snare a smycky jsou tam jen takovy pricmrndy kolem 0:52, 1:47 a 2:27 - 2:34. a to jsou smycky delany v REASONU. A jestli na zacatku bici nesedi? tak to si naordinuju metronom :) dik za nazor

nathanael

Příspěvek od nathanael » 13 dub 2007 23:39

Olsztyn: aha, no já myslel bicí do prvních 10 sekund skladby - napoprvé se mi to rytmicky nezdálo, ale když to poslouchám vícekrát, tak se mi to zdá ok...nevím, asi to prvně byl jen nějaký pocit, než jsem se adaptoval na ten rytmus...každopádně jentak dál, je to very good...

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 16 dub 2007 13:15

No vidis ... hezky ... libej se mi kytary a basa ... docela i kopak.

Zpev mi neprijde utopenej na tuhle muziku ... spis je ve sborech ouzkej (ne ve zvuku tam spis naopak, myslim jako ve stereu ... esli by to tam kde je dvojhlas nestalo za to zkusit rozsirit). je to takovy krabicovy ten zpev ale to je predpokladam zamer danej tim zkreslenim na hlasu ... pletu se ?.

Cinely me prijdou tenky a neprirozeny (pritom hhatka je IMHO ok). Vrazednej je taky FloorTom na 0:10 ... ;-)

Jinak libi se mi mezihra ... a taky se me libi jak to tlaci dohromady kytary basa skopky, pekny.

Jo a este ... pripada me ze jsi to prehnal s tou normalizaci ;-)))

Tolik za moje usi, je nych se ohradil proti terminu "pány experty" ;-)))
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

LUPO

Příspěvek od LUPO » 16 dub 2007 13:21

me to prijde ze to hraje jakoby to bylo cely delany v americe.... nechal bych to tak :)

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 16 dub 2007 15:06

Jo a este ... pripada me ze jsi to prehnal s tou normalizaci ))
takze myslis ze v tom masteru ubrat pred limiterem? Celkove ma skladba -8,7 dB RMS - takhle to ukazuje statistika v Nuendu ale ono by to tehle hodnot melo asi dosahovat jen v tech nejnarvanejsich pasazich? pak mi to ale prijde trosku potichu... Vim ze timhle bych se nemel ridit, ale srovnavat s ostatnimi se musi...:( existuje nejakej trik na celkove jak to rict "zjemneni, zhudebneni" celkovýho zvuku ale ne na ukor loudness? To je debilni otázka :D
PS: ale moh by nekdo vymyslet mastrovací plugin, kde by se posuvnikem volilo - allover sound: beatles ------ slipknot

Dik za nazory

LUPO: to je samo ucel jen nevim jesi si nedelas pr..el :)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 dub 2007 15:10

lupo si vzdy dela prdel

LUPO

Příspěvek od LUPO » 16 dub 2007 16:20

olsztyn: nedelam

Odpovědět