Kde se nahrává Superstar ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 čer 2005 13:23

peteness: souhlas a podepisuju v plnem rozsahu :)

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 15 čer 2005 13:23

Zase se tady bavime o necem, a konci to hlaskou, kdyz tvoje hudba neni dobra, nebo hlavni je hudba a tak. To uz myslim ani nema cenu komentovat, ne? To je jasne.

Peteness: Bavime se tady o tom, ze i kdyz delas dobrou muziku, tak se to nedostane ven. O to jde. Nejde o prachy a firmy, nebud snilek, to je realita. VZDY JDE O LIDI. Ten umi to a ten zas tohle, a vsichni dohromady...

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 čer 2005 13:30

pierre niko: "kdyz delas dobrou muziku, tak se to nedostane ven"...NESMYSL. Samo se nikdy nic ven nedostane at je to dobry nebo spatny. Nemuzes udelat "dobrou" muziku a sedet na zadku a cekat ze prijede lincoln a clovek se smlouvou a zlatym perem na podpis.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 15 čer 2005 13:39

Lupo: Poradne se zamysli, co tim chtel basnik rici. S tvou hlaskou souhlasim, na prdeli sedet nemuzes. Ale nechces mi snad tvrdit, ze kdyz se zte prdele zvednes, je to jednoduche to mezi lidi dostat. Premyslej. O tom pisu.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 čer 2005 13:42

Pierre niko: ja o tom nemusim premyslet. Uz sem Ti to napsal, napisu to teda podruhe, kde je problem dat to CD do distribuce? Kde je problem udelat si reklamu na internetu? rekni mi to. Ja si myslim ze zasadni problem v tomhle pripade bude uz v pocatecnim posouzeni, zda je ta hudba "dobra". Pokud neco PRODAVAS, musis uvazovat ekonomicky. Pokud je v retezci k cloveku co mu to prodavas nejakej zadrhel, mas smulu. Pokud je ale problem uz na zacatku a to v hudbe, je pak blbost hledat problem v distribuci. Konkretne ted Discoheroes...maji vsude reklamu na Stavku DJu. Je asi i dobra distribuce. Jenze je to sracka, takze netusim kdo si to koupi.

syncro

Příspěvek od syncro » 15 čer 2005 14:30

Pierre: "Bavime se tady o tom, ze i kdyz delas dobrou muziku, tak se to nedostane ven. O to jde."

Jak říká Lupo, dostat to ven není ten problém. Problém je, aby tam venku byl někdo, koho to zajímá. Jenže dneska žijeme v době globální sítě a desky můžeš prodávat fakt skoro kamkoliv. Znova říkám, dneska může každej dělat a vydávat muziku úplně svobodně a když v ní něco je, tak si to lidi najdou. Nevyděláš na tom sice asi ani vindru, ale zato máš regulérní šanci dělat co tě baví a někoho s tím oslovit. OK, neuvidíš se ve Spy a v Blesku, ale to přece není meta, ne? Tam se uvidí Supersráči a možná až v tu chvíli jim dojde, že vlastně není moc o co stát...

Saša

sparX

Příspěvek od sparX » 15 čer 2005 14:47

syncro píše: když v ní něco je, tak si to lidi najdou. Nevyděláš na tom sice asi ani vindru, ale zato máš regulérní šanci dělat co tě baví a někoho s tím oslovit. OK, neuvidíš se ve Spy a v Blesku, ale to přece není meta, ne? Tam se uvidí Supersráči a možná až v tu chvíli jim dojde, že vlastně není moc o co stát...
AMEN

.... já třeba ted neposlouchám NIC koupenýho .. pouze věci co jsou free na netu .. a občas kroutím hlavou , jaký S----Y jsem poslouchal dřív .... a jen těm lidem tiše uznávám respekt .... to bych chtěl taky 8)

LUPO : Hele na Discoheroes mi nesahej .. nebo budu zlej :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 čer 2005 14:52

sparX: sou to megasracky a turek je komunista :)

sparX

Příspěvek od sparX » 15 čer 2005 14:55

A je po monitoru ..kua

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 15 čer 2005 15:05

sorry hosi, asi jsem si popletl temata. Myslel jsem, ze se bavime o popularni masove muzice, v obycejnych radiich a obycejnych tele poradech. K tomu se vyjadruju ja, a to taky ve svych prispevcich tady v topicu zduraznuju. V y tady meleto o hudbe jako takove a produkci jako takove. Ja myslel, ze se bavime o popu.

juan

Příspěvek od juan » 15 čer 2005 15:11

2 Dan: Z Nemcu a Rakusaku uspeli jeste dalsi:
Nena byla prvni v USA v singlech (99 luftbalons) a v top 5 s LP, Opus vyhral Kandadskou, v USA 32., pak Scorpions meli dva tri singly v Top 10, ve velkych deskach byli v Top 10 Helloween - Keeper of the seven keys. Na dalsi uz si nevzpominam, mozna to je fakt vsechno... Mozna nejaky elektro z 80s... Lupo, nebylo neco?

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 čer 2005 15:14

juan: mraky.....

juan

Příspěvek od juan » 15 čer 2005 15:14

aha, tak sorry, Lupo mne uz predbehl na strane 4, jeste nez jsem se k jeho prispevku "docetl"... takze s krizkem po funuse :)

peteness

Příspěvek od peteness » 15 čer 2005 20:56

LUPO by nějakou soupisku mohl sestavit, má slušný kulturněhistorický přehled :-))

Tezko se asi zpetne hleda kdo kdy uspel v jake hitparade. Urcite toho bylo dost. Z nejruznejsi elektroniky nemci, holandani. metal - mraky nemcu. Pop - nemci, svedi, belgie, urcite tam lita plno frantiku a italu, nejaky ten spanel..........Jeste me napadla takova kravina. Kdyz byly v kurzu kytarovky a shoegazers, semo tamo pousteli na MTV ceskou kapelu Swans.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 15 čer 2005 21:35

Ivo píše:Na toto aspirovat by bylo těžké ... Ale původní otázka byla, proč proboha když už za to dostávají ty svoje mafiánské miliónky si za pár set tisíc nekoupí špičkový mikrofon (například Brauner KHE, Soundelux E251 apod.), špičkový channel strip (třeba Neve) a AD DA (Lavry Gold apod.). Pak není třeba nic míchat rok a zní to super hned ... V zahraničí taky tvoří spoustu
... jak nevim Ivo jestli si uvedomujes KDO za to dostava "ty svoje mafiánské miliónky" . Muzes mi verit ze to rozhodne neni studio kam jde onen producent natocit a smichat to co si predtim doma nabusil do kompu. A protoze na to producent (casto zaroven i produkcni) dostane nejakej budget tak si najme co mozna nejlevnejsi studio kde se to tak nejak da udelat ... proste proto aby mu z toho budgetu co nejvic zbylo. Mluvil jsem o autorskejch a interpretacnich ... ano ty producent a interpret(i) dostava ... ale az dodatecne tedy se zpozdenim ... a na to ze by do studia vrazel svoje prachy v blahove nadeji ze se dobre udelana deska bude vic hrat ... no to je uplne blahovost.

Jinak jak pises "proc ... za pár set tisíc nekoupí... " tak mi ver, ze tech par set tisic je v lepsim pripade rozpocet na celou desku. A to skutecne v lepsim pripade ... . To samozrejme vsechno je dusledek kopirovani, malych prodeju a take levnych domacich PC-based studii (a levneho dostupneho gearu znacky Behringer :lol: :twisted: .
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět