Kick ve sluchatkach vs. Kick v repru

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
matucha

Re: Kick ve sluchatkach vs. Kick v repru

Příspěvek od matucha » 09 led 2012 23:56

No kombinujes tak ruzny veci. Treba syntetickej kopak pro spodek/telo a akustickej pro stredy a tecku. Ekvalizaci a srovnanim fazi docilis barvy/charakteru, kterej chces. Chce si s tim chvili hrat a zkouset ruzny moznosti. Stejne tak muzes delat se snare, tam treba se casto pridava na vyplneni stredu nejakej clap/tlesk. Variaci uderu pak muzes udelat tak, ze snare slozenej ze 3 samplu pak na kazdej uder trochu rozhodis casovani kazdyho z tech samplu. U kopak to tak nefunguje, ale vsechny snary a clapy takhle ziskaj na organicnosti a pritom zustanou konzistetni barvou a spektrem.

Fantazii se meze nekladou, jen si musis uvedomovat ze cim niz frekvencne se pohybujes, tim min mista tam je a tim vic zalezi na tom jak jsou veci nacasovany a jakou maj proti sobe fazi - jak se to secte. Kdyz tyhle veci nechapes, tak je to vsechno o nahode. Nekdy se povede, jindy ne a nevis proc.

Jestli delas v reasonu, tak je tohle vsechno trochu hur ovladatelny/ovlivnitelny nez ve standardnich DAW.

Synchro

Příspěvek od Synchro » 10 led 2012 00:26

Zkousim to vrstvit v AdobeAudition jak jsem psal.Vidim tam ty wavy, faze, dajse tu pekne nastavovat obalky, mam tam stupnici v ms.Vysledny sampl si pak nactu v sampleru v Reasonu a tam to doekvalizuju a zkompresuju.
V AA mi vadi jedna vec ale viz:ostatni-software/adobeaudition3-prehrav ... 16495.html

jackies

Příspěvek od jackies » 10 led 2012 00:47

Jen postrčení k dobrým samplům bicích.
Ecson tu na EZ vyvěsil na stažení velmi dobrou a rozsáhlou jeho sbírku právě bicích.
Určitě to nějaký rok trvalo než to shromáždil.
Já jí pro strýčka příhodu mám schovanou, ale nedám :wink:
Nevím, jestli bych ti tím spíše neudělal medvědí službu.
Hledej,a možná jí tu ještě někde najdeš.
To bylo vše, co jsem pro tebe ochotný udělat :wink:

xxman

Příspěvek od xxman » 10 led 2012 08:42

Pro vyhledání uvedené sbírky drum samplů doporučuji zadat slova "audio stromecek" :)

Synchro

Příspěvek od Synchro » 10 led 2012 23:13

xxman píše:Pro vyhledání uvedené sbírky drum samplů doporučuji zadat slova "audio stromecek" :)

dik, zadna urychlovaci rada neni medvedi, malo casu po praci totiz...

jackies

Příspěvek od jackies » 11 led 2012 00:25

Synchro :
Prosím, není zač.

Synchro

Příspěvek od Synchro » 11 led 2012 20:44

To Jackies:Ale je, diky.

zatim nejprijatelnejsi kick

Odpovědět