Kompozice - problém mojí budoucnosti?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Merlin

Příspěvek od Merlin » 26 zář 2006 11:18

Panove sorry, ale IMHO existuji pouze DVA zakladni predpoklady uspesnosti pri komponovani:
1) MIRA FANTAZIE
2) schopnost PREVEST NAPADY do realne podoby.

Jestli mohou drogy pomoci nevim, je to docela mozny, ale kde nic neni ani smrt nebere.
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 26 zář 2006 12:09

Souhlas 2 Merlin, absolutně.

Ad drugz - perfektně je to ukázaný ve filmu Ray (doporučuju!), asi to může na někom fungovat. Ale osobně mi kompozice/produkce pod vlivem omamných látek nedělá dobře, výsledky (teda co jsem kdysi zkoušel) byly hrozný shity a ráno šly do koše. Žádná myšlenka, plytký motivy, blbosti. Mnohem zábavnější je užívat si opojnosti kvalitního zvuku, rozvíjet tóny a harmonie, ev. si dopřát dobrej zelenej tea. A že každej tón už byl zahranej - jasně že jo, ale tu imaginaci mu dáš ty vlastním citem a v tom bude unikátní.

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2006 12:32

bodyia:
Chemie je na nic úplně... o tom nemá cenu diskutovat vůbec, ale THC bych s tím do jednoho pytle neházel.
Film Ray se mi hodně líbil... :HIT THE ROAD JACK, NO MORE NO MORE NO MORE NO MORE: ... nebo tak nějak. To je pecka dodnes.
Jinak souhlas - zvuk jako inspirace, tea jako nápoj...

rastis

Příspěvek od rastis » 26 zář 2006 12:48

delay píše:...
Chemie je na nic úpln%u11b... o tom nemá cenu diskutovat v%u16fbec, ale THC bych s tím do jednoho pytle neházel...
Je mi jasne, co chces povedat, ale ak si mozem rypnut, tak aj THC je iba chemia :). Na druhej strane vsetky tie drogy, ktore asi povazujes ty za "chemiu" sa okrem amphetaminov bezne v prirode vyskytuju. Ale to je uplne jalova debata, pretoze toto:
Merlin píše:...Jestli mohou drogy pomoci nevim, je to docela mozny, ale kde nic neni ani smrt nebere...
je princip vsetkeho !

kexik

Příspěvek od kexik » 26 zář 2006 12:52

thc je velmi jednoducha molekula a vyrobit ju synteticky je hracka. nik to nerobi, lebo extrakcia z buriny je ovela lacnejsia. z hladiska posobenia maju aj prirodne aj synteticke psychofarmaka uplne rovnaky mechanizmus posobenia (simuluju normalne neurotransmitery) a oba su pre organizmus totalne cudzie = maju vedlajsie ucinky. prirodna droga je proste blabol

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2006 13:02

No, to nelze tak lehce odbít (silnější čaje mají také vedlejší účinky, zrovna tak můžeš z marihuany dělat oblečení a použít ji i k léčení), ale je to váže mimo téma a asi na dýl...

aum generator

Příspěvek od aum generator » 26 zář 2006 14:25

rastis: toto je blbost <i>Na druhej strane vsetky tie drogy, ktore asi povazujes ty za "chemiu" sa okrem amphetaminov bezne v prirode vyskytuju.</i>

najdi mi rastlinu ktora by obsahovala 5-meo-amt alebo 2-c-t-7 alebo rozne podobne dobroty...pripadne DIPT (co je inak dost zaujimava droga. posobi len na vnimanie zvuku a hudby....ziadne vizualne halucinacie, minimalne az ziadne zmeny nalady, ale zvuk uuplne inak...) .... ale dost OT tak uz som ticho..

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2006 14:40

aum generator:
Mě by to zajímalo, ale asi by to chtělo nové theme.
"Tvorba pod vlivem" třeba.

rastis

Příspěvek od rastis » 26 zář 2006 14:43

aum generator píše:rastis: toto je blbost <i>Na druhej strane vsetky tie drogy, ktore asi povazujes ty za "chemiu" sa okrem amphetaminov bezne v prirode vyskytuju.</i>

najdi mi rastlinu ktora by obsahovala 5-meo-amt alebo 2-c-t-7 alebo rozne podobne dobroty...pripadne DIPT (co je inak dost zaujimava droga. posobi len na vnimanie zvuku a hudby....ziadne vizualne halucinacie, minimalne az ziadne zmeny nalady, ale zvuk uuplne inak...) .... ale dost OT tak uz som ticho..
Ak som spravne pochopil, pises o nejakych srackach, ktore by som kludne nahadzal medzi amphetaminy (ktore sa naozaj v prirode nevyskytuju). Drogy sa delia nie podla presneho chemickeho zlozenia, ale podla ucinkov na orgainzmus.

bassline

...

Příspěvek od bassline » 26 zář 2006 14:56

bodyia píše:A že každej tón už byl zahranej - jasně že jo, ale tu imaginaci mu dáš ty vlastním citem a v tom bude unikátní.
kazdy ton uz bol zahraty, ale nie vsetky kombinacie...a v to je ten rozdiel...prave kombinaciou vytvoris nieco uplne nove...

aum generator

Příspěvek od aum generator » 26 zář 2006 16:01

rastis: podstatou slova "amfetaminy" ani nahodou nieje ucinok na organizmus a ani v chemii sa podla toho latky nedelia (a z chemie to slovo je). cisty amfetamin je C9H13N. amfetaminy su derivaty tej latky a maju celkom specificky ucinok na cloveka, ktore su dost radikalne odlisne od ucinkov ktorejkolvek z tych troch latok ktore som dal ako priklad...roznych latok s roznymi (rozdielnymi) ucinkami je znamych kopec a to ze je to pre teba vsetky to iste pre mna znamena asi len tolko ze si o tebe budem mysliet to iste, co si myslim o ludoch ktory zovseobecnuju tam kde nieje treba - napr na zaklade rasy, narodnosti, stylu v hudbe a cohokolvek ineho. jednoducho ludia ktory ochudobnuju sami seba a su na to hrdi ako hadzu vsetko do jedneho vreca, lebo oni su ti spravni a vsetko ostatne je odpad... sa kusok zamysli predtym ako zacnes pisat o niecom o com nic nevies. ak si 2-c-t-7 alebo 5-meo-amt niekedy vzivote ochutnal tak sa hlboko ospravedlnujem, ak nie tak prosim na tento message ani nereaguj nech sa tu zbytocne nerozculujem

rastis

Příspěvek od rastis » 26 zář 2006 16:54

aum generator píše:rastis: podstatou slova "amfetaminy" ani nahodou nieje ucinok na organizmus a ani v chemii sa podla toho latky nedelia...
Toto som nikde nenapisal. Napisal som tolko, ze drogy sa nerozdeluju podla chemickeho zlozenia, ale podla ucinku. Ked uz chces zabrdat do odbornosti, tak davam za priklad opiaty, kde na jedej strane su prirodzene alkaloidy makovic (morphin, codein... .. ), popri tom tam patria napriklad odvodene zluceniny, ako diacetylmorpin (cize heroin). Ale zaroven tam patria synteticke zluceniny, ako pentazocin (farmaceuticky znamy ako Fortral), ktory so zlozenim prirodzenych alkaloidov az tak vela spolocne nema. Pentazocin patri medzi opiaty podla ucinkov. Na druhej strane papaverin, ktory je prirodzeny alkaloid opia, medzi opiaty nepatri, pretoze nema narkoticke ucinky. Zato sa aj vyskytuje v dostupnych liekoch proti krcovym bolestiam (Contraspan).

Ak chces ist do dalsich podrobnosti - tak efedrin, ktory ma v skutocnosti rovnake zastupenie prvkov a takmer totozny strukturny vzorec, ako pervitin tiez nepatri medzi amphetaminy, pretoze tak jednoducho nefunguje.
aum generator píše:... sa kusok zamysli predtym ako zacnes pisat o niecom o com nic nevies. ak si 2-c-t-7 alebo 5-meo-amt niekedy vzivote ochutnal tak sa hlboko ospravedlnujem, ak nie tak prosim na tento message ani nereaguj nech sa tu zbytocne nerozculujem...
Verim tomu, ze si pojedol v zivote vselico a verim tomu, ze si na internete cital vselico. Ale uz v druhej teme vidim, ze o drogach moc nevies, ale rad sa k nim vyjadrujes. Zareagoval som Ti podobne uz davnejsie, dokonca v teme, kde to bolo viac na mieste, ako tu. Tebou spominane latky nepoznam. Narychlo som si precital o ich ucinkoch na organizmus a spokojne som ich nahadzal medzi amphetaminy - mozno nie uplne najpresnejsie, ale necitim preto ziadnu vinu :).

HOWGH

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 26 zář 2006 16:57

To se to tady dobře rozoftopikovalo.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 26 zář 2006 17:12

rastis: no pre mna je to ako keby mi niekto tvrdil ze jablko je zelenina a nie ovocie...aj co sa tyka ucinkov na psychiku, aj co sa tyka toho co to v tele robi, aj co sa tyka zlozenia - nevidim podobnost medzi napr. amfetaminom a 5-meo-amt...\
pekny den

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 26 zář 2006 17:29

Ženská je někdy lepší než droga a je to zdravý./většinou/

Odpovědět