Layering

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Cyril

Layering

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2005 17:00

Ahoj, chci se zeptat na vrstveni zvuku. Vim, ze u bicich je to celkem samozrejmost a uz se to tady zevrubne probiralo, ale jak je to s ostatnimi nastroji a druhy zvuku? Co si myslite treba o vrstveni basy? Napr. 2 ruzne basy pres sebe... Je blbost vrstvit je a nechat hrat na stejnych frekvencich, nebo je podle vas lepsi mit jednu hlubokou a jednu extra hlubokou napr.? Diky

Poshook

Příspěvek od Poshook » 12 čer 2005 17:06

opat neexistuje ziadne pravidlo. vsetko je vec napadu, vkusu, pouzitia v konkretnej nahravke. urcite existuje mnozstvo vychytavok, ktore su zabehnute, ale minimalne take iste mnozstvo, ktore caka na objavenie

peteness

Příspěvek od peteness » 12 čer 2005 17:08

rekl bych, ze se to hodi mj. v pripade ze se basa tluce s kickem. Prida se lehce subbass, ktera hraje to same co basa o oktavu niz aby to vic basovalo. Kopaku to neudela nic..........jenom takova experimentalni experience......

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2005 17:11

Hm.... Jasneze je potreba to vyzkouset, ale zajima me, jestli je to teoreticky "chyba", a nebudou se ty basy tlouct a proste jestli s tim nejsou treba nejaky problemy, ktery bych mohl objevit az bude pozde...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

sparX

Příspěvek od sparX » 12 čer 2005 17:12

Basu nechávám single - snažím se spíš vybrat dobrou ... většinou to udělá spíš bordel ( ale záleží na konkrétním bass zvuku a výběru druhý vrstvy ! ) Pokud ti ale nefunguje už ta první vrstva .. tak záplata to asi bude řešit těžko ....

Ostatní zvuky layeruju hodně .... u soft synthu mi to dokonce připadá snad i jako nutnost (nebo alespoň chorus tam narvu ) .

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2005 17:46

A cim to je, ze to dela bordel u basy a u synthu ne?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

sparX

Příspěvek od sparX » 12 čer 2005 19:03

Neřekl jsem "že to dělá" ale "většinou to spíš udělá" a to je rozdíl .

Všiml jsem si , že se tu dost lidí snaží řeší všemožně svůj problém se zvukem , ale nenapadne je řešit UŽ zdroj problému .

Pokud (MOJÍ !!) base něco chybí - tak je to správnej výběr .... je spousta typu .... každá se nehodí všude .
A čím mám podbarvit třeba basu z MiniMooga ? Jiným typem ?
.... Pokud použiju tu z MiniMooga a podplácnu jí jiným typem ... vzníká (MĚ !) zvláštní basové bahno . Proto se snažím vždy vybrat raději hned tu pravou vořechovou . Aby basová linka byla jasně „čitelná“ a „pumpovala“ .
Ale znovu zopakuju , že záleží na konkrétním bass zvuku a výběru druhý vrstvy !

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2005 19:28

Díky!

Odpovědět