Lazeni bicich samplu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Gollman

Lazeni bicich samplu

Příspěvek od Gollman » 03 zář 2009 13:33

Shanim nejaky jednoduchy vst plugin, ktery bych nasadil na stopu v cubase (napr. stopu snaru nebo kopaku), tento plugin by mel jedinou vlastnost a to umoznit mi lazeni samplu pri malych narocich na procesor, diky za odpoved a omlouvam se jestli uz jste neco podobneho resili...

Amorph
Moderátor

Re: Lazeni bicich samplu

Příspěvek od Amorph » 03 zář 2009 13:44

tak zaklad bude asi ekvalizer a kompresor. Dobrej free kompresor na virbl a i na spoustu dalsiho je Digital Fishphones Blockfish. Dobrej free ekvalizer je treba Aixcoustix Electri-Q. Ty mas ale mozna na mysli pitchshifter pro zmenu vysky tonu, coz ale v pripade bicich nefunguje, protoze jakejkoliv pitchshifter ponici transienty, ktery jsou bohuzel u bubnu naprosto zasadni. Pak je jeste moznost ty bici natrigrovat a nasadit misto nich samply dle libosti a pripadne smichat s puvodnim signalem.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 03 zář 2009 13:44

Nativny cubase compressor zere moc CPU? Sa mi nezda :-) Je mnozstvo freeware vst, ale myslim, ze badatelne rozdiely na vykone CPU by si nemal poznat.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 zář 2009 13:56

..
Naposledy upravil(a) biscuit dne 03 zář 2009 15:37, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 zář 2009 14:00

Amorph píše:tak zaklad bude asi ekvalizer a kompresor. Dobrej free kompresor na virbl a i na spoustu dalsiho je Digital Fishphones Blockfish. Dobrej free ekvalizer je treba Aixcoustix Electri-Q. Ty mas ale mozna na mysli pitchshifter pro zmenu vysky tonu, coz ale v pripade bicich nefunguje, protoze jakejkoliv pitchshifter ponici transienty, ktery jsou bohuzel u bubnu naprosto zasadni. Pak je jeste moznost ty bici natrigrovat a nasadit misto nich samply dle libosti a pripadne smichat s puvodnim signalem.
to nie je pravda, kvalitne pitch shiftery maju program transient... ovsem zostavajuci problem je ze shiftnut to treba offline a treba na to vela CPU.

Gollman

Příspěvek od Gollman » 03 zář 2009 14:01

lazenim mam na mysli pitchshifter.... napr. se snazim dat dohromady 2 snare samply a nekdy mam pocit, jako by do sebe sedeli jen castecne... tak me napadlo, ze by mohlo pomoci jeden doladit do stejneho tonu nebo do tonu, ktery by byl harmonicky...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 zář 2009 14:05

kexik: to ze ma neco program transient, jeste automaticky neznamena, ze to bude fungovat dobre.. Par jsem jich zkousel a zadny nefungoval uspokojive. Jestli mas zkusenost s nejakym, kterej ty transienty nezere a zvuk nepokurvi, tak sem s nim. A samozrejme free. O offline procesu se zde taky nemluvilo.

edit: aha, na free vlastne pozadavek nebyl... tak mozna ze ve specializovanych komercnich (a nejpis offline) resenich se neco rozumnyho najde.

Gollman: mozna ti pomuze spis srovnani faze tech samplu - proste je proti sobe posouvat v case, az ti budou co nejvic sedet jejich nejvetsi peaky (nebo podle ucha).

Gollman

Příspěvek od Gollman » 03 zář 2009 14:11

fazove je srovnat jsem zkousel, ale jeste jsem chtel zkusit tuto variantu s lazenim...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 zář 2009 15:34

chcete mi rict, ze kdyz v battery posunu o dva pultony sampl, takze mu to znici transient?

A PROSIM VAS NERIKEJTE UZ LAZENI NEBO BERU SAMOPAL A HLEDAM VAS :twisted: odjakziva se v cechach ladi :wink:

kexik

Příspěvek od kexik » 03 zář 2009 15:36

interny pitch shifter v cubase pokial viem je a je pokial viem velmi kvalitny...

kexik

Příspěvek od kexik » 03 zář 2009 15:38

biscuit píše:chcete mi rict, ze kdyz v battery posunu o dva pultony sampl, takze mu to znici transient?

A PROSIM VAS NERIKEJTE UZ LAZENI NEBO BERU SAMOPAL A HLEDAM VAS :twisted: odjakziva se v cechach ladi :wink:
ked posunies v battery sampel o hocikolko, nezmenis mu tranzienty, ale to je RESAMPLING, cize sice zmenis laZeni (hehe) ale sucasne aj dlzku sampla, takze ak mas loop, alebo proste biciu stopu zo ziveho bicmena, tak ti to zmeni tempo

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 zář 2009 15:42

z puvodni otakzy jsem mel dojem, ze se jedna o plugin navesenej na audiostopu. A podle mych POKUSU a ZKUSENOSTI, kdy jsem na audiostopu s virblem zkousel aplikovat pitchshifting a to krome par realtime vst pluginu napriklad i ten offline interni cubasovsky, je uprava vysky zvuku virblu timhle zpusobem prakticky nepouzitelna.

Pokud se jedna o lazeni izolovaneho samplu v sampleru, tak je situace daleko jednodussi a pitchshifting pouzitelnej, uz jen pro to, ze si pak muzes dovolit pitchshifting bez casove korekce, ktera tam prave dela nejvetsi paseku...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 zář 2009 15:43

no v audiu fakt jen realtime lazenim audia s tim, ze kdyz najdu pozadovanou vejsku, resampluju offline. na tohle jsou lepsi samplery no..

vras

Příspěvek od vras » 03 zář 2009 16:21

Pro provozovatele electrozone: co těm negramotům odfiltrovat to paslovo 'lazeni' , to je fakt mor. Je dost rozdíl mezi hlaDit - pohlaZení a laDit - nalaDění.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 zář 2009 21:25

to delaj schvalne parchanti, protoze vedi, ze jsem starej nerudnej dedek a pijou mi tim krev :mrgreen:

a k veci, jsem rad ze jsem to spravne pochopil, ne ladeni, ale zmena tempa pri nezmenenym ladeni (nebo taky zmena ladeni, pri zachovani tempa/delky samplu) nici strukturu zvuku - coz je logicky.

Odpovědět