Line Level - uroven signalu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
bambi

Line Level - uroven signalu

Příspěvek od bambi » 03 zář 2010 16:01

Zdravim, mel bych dotaz ohledne urovne line level signalu, pokud tu takovy thread je, omlouvam se, prehledl jsem.

Celou dobu jsem mel za to, ze line level signal je plus minus na normalizovane urovni. Na me nove zvukovce (M-audio ProFire 2626) me ale zaskocil fakt, ze pri pouziti 1/4" TRS konetktoru pro pripojeni do analog inputu je (narozdil od XLR) preamp bypassovan, protoze jak je psano v manualu zvukovky, "u line level signalu neni preamp potreba". Kdyz ale nahravam svuj basovy pramp, line out je slaby natolik (mozna i trosku pod microphone level), ze preamp musim nastavit na trictvrte, takze preamp bypassovat rozhodne nemuzu (pouzivam tedy XLR kabel). Doted jsem to nikdy neresil a automaticky pouzival pramp (a za slaby vystup jsem rad, protoze otazka predzesileni pak muze byt resena na studiovem hw o nekolik radu vyssi urovne) . Jen ta zminka v manualu me privedla na zamysleni. Jak to teda prosim je, line level neni normalizovan a muj basovy preamp je proste tichy, nebo je s nim neco v neporadku? V kazdem pripade zvuk a odstup od sumu je po zesileni skvely, takze vypada v poradku. Predem diky za odpoved.

EDIT: omlouvam se za ztrojeni tematu, mel jsem lag :(. Prosim adminy o smazani

Pytkin
Moderátor

Re: Line Level - uroven signalu

Příspěvek od Pytkin » 03 zář 2010 17:44

no .. to je divny line out vystup , z toho preampu , ked je na (pod?) mikrofonovej urovni .. to rozhodne neni uplne koser ..

line level je viac menej standardidozvany .. +4dB , -10 dB .. presne hodnoty napati si nepamatam , ale vacsinou to viac menej sedi ..

vras

Příspěvek od vras » 03 zář 2010 18:51

line level byl vymyslen takto: –10dBu=~0.32V, +4dBu=~1.23V, -10 je urcen pro "konzumni" a poloprofi zarizeni, +4 je profi.
Tvuj basovy preamp asi nema line out, pokud to tam teda neni vyslovene uvedeno, obvykle za tim totiz nasleduje basovy amp+speaker. Tak jak to mas zapojeno je OK, z basoveho preampu pres XLR do mic preampu na zvukarne. Line level muzou mit spise nektere rackove bass preampy, nevim, co mas.

bambi

Příspěvek od bambi » 09 zář 2010 13:03

Diky za reakce. Konecne jsem se k tomu dostal a zmeril to, neni to mic level jak jsem se domnival (porovnaval jsem to od oka podle gain nastaveni u zrejme horkeho mikrofonu), bezi to na cca -30 dBu, takze instrument level, i kdyz vystup je popsan Line output. Jinak jedna se o rackovy preamp Ampeg SVPCL, podobnych vysledku jsem dosahoval i u rackoveho preampu Warwick Quadruplet. Oba jsou koncepcne urceny spis ke studiovemu pouziti, nez k hnani powerampu (s cimz mivaji prave diky slabemu vystupu problem). Taky je zajimave, ze vystupni konetkor je balanced XLR, ne 1/4" TRS, jak bych spis cekal u Line level vystupu. Vzhledem k tomu, ze basovy preamp je urcen k uprave zvuku, ne k zesileni, temer nulove zesileni vystupu vuci vstupu bude zrejme zamer. Ono z -30 na 4 dBu uz je pomerne velke zesileni, takze mi prijde vhodnejsi pouziti kvalitniho studioveho preampu, nez nejakeho urcite mene kvalitniho zesilovace v preampu.

kexik

Příspěvek od kexik » 09 zář 2010 13:45

kazdy velky mixak nema s hentakym zosilnenim na linke problem. a v podstate ani ziadny maly

Odpovědět