Low pitch efekt

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Todd

Low pitch efekt

Příspěvek od Todd » 03 pro 2009 15:26

Ahoj, chtěl bych vědět jak dosáhnout takovýho low pitch efektu, je to hodně používaný v americkym hip hopu, možná i v jinejch stylech, ale nejvíc v tom hh. Je to takový to jak jede song a akapela a někdy i celej track i s beatem se pomalu jakoby vypíná (jako je to u gramofonu, že motor se vypne a deska dojíždí a hlas je hlubší a hlubší) pro úkazku pro ty co nevědí o čem mluvim jsem našel jeden slovenskej track (neřeště prosim vás jestli ten track je sračka nebo ne, de mi jen o ten efekt) kterej je na 2:18. Jak to udělat ? Je na to nějakej speciální plugin ? nebo umí to nějakej audio editor ? vim že by to šlo přes gramec, ale nemam virtuální djin system, takže gramce použít nemůžu a snížení pitch neni to co chci, chci přesně docílit toho samýho jako je v ukázce.

http://www.youtube.com/watch?v=lMSsVgBTX0k

efekt na: 2:18

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Low pitch efekt

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 pro 2009 15:29

pitch obalka. umi kazdej audio editor, kazdej sekvencer, co znam. pluginy na to taky sou, ale kontrola tam neni tak dobra.

jinak podlazenej hlas je mozna lepsi delat necim, co umi hejbat i formantama (melodyne, waves ultrapitch atd.)

Todd

Příspěvek od Todd » 03 pro 2009 16:30

díky za odpověď, v audacity to asi nejde co ? žádnej efekt jako pitch obálka jsem nenašel, jenom změnu pitch... je ještě nějakej program ve stylu audacity kterej umí tu pitch obálku ? jelikož melodyne je vst co jsem koukal a nevyhovuje mi a waves ultrapitch vypadá zbytečně moc složitě, ale asi ho budu muset zkusit :)

BS

Příspěvek od BS » 03 pro 2009 16:37

dalsi dobrej plugin je Antares Autotune.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 pro 2009 18:05

melodyne je bud standalone alebo vst a imo hento tym ide urobit len velmi zufalym sposobom. automatizaciu melodyne nepozna. vo fruity studiu sa to robi idealne internym generatorom wave traveller, kontrola celej veci je uplne genialna.
ale v kazdom daw ide pitch automatizovat a cubendo v istom nastaveni urcite aj zachovava formanty, treba len prislusne nastavit resamplovaci engine, co ale ja ako neuzivatel neviem ako sa presne robi.

Odpovědět