Mastering obecně a v FL Studio....potřebuju pomoc

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Laze

Příspěvek od Laze » 04 zář 2004 18:40

...instr1, na tom neni skoro zadna prace odvedena, z tohodle instra mam radost jen kvuli tomu jak to zni.....

instra2 si cenim, mozna bych ten beat udelal ted trochu jinak (je to stary docela), mam z nej radost jelikoz je to vysamplovanej Karel Got hehe.....

divim se ze nikdo nerekl nic o instr, toho si cenim ja osobne nejvic ze vsech i kdyz ty prechody sou dost lamany a necisty, ale je to pro me zatim asi nejlepsi track

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 zář 2004 20:22

mam z toho dva pocity: jeden dobrej a druhej spatnej. tak prvni ten spatnej - nevim jak tohle nazvat, ale pod tvorbou hudby si predstavuju trochu neco jinyho. z tohohle mam pocit, ze to jsou jenom cizi loopy - a ted to pozitivni - ovsem dobre a jak uz panove napsali vkusne poskladany.
zvuk nehodnotim. ta synchronizace tam nekdy docela pokulhava. zvlastni je, ze jednou ten kopak sel uplne mimo a kupodivu mi to znelo skvele a nechal bych to tam. presne tohle uz jsem parkrat slysel od dje, kterej pri scratchovani nepustil ten kopak presne a udelalo to takovejhle "out of rhythm" probiraci efekt :lol: takze mi to k tomu hip hopu docela sedi :lol:
popis jak tvoris a z ceho. zajima me to a neber si spatne, ze jsem to nazval smyckovanim :wink:

tomasEXetien

Příspěvek od tomasEXetien » 05 zář 2004 12:50

LAZE: na to jak hloupe jsi tady zvanil, jsou ty instra slusny.
vezmu to od zhora:
pellamix vynechavam
INSTR 5> celkem prijemny, neni basa nevadi, je to dost ambientni spis takovy skitovy tim napadem. osobne me moc nebere spojeni HC drums a subtilni melodky, zni mi to divne.
INSTR 4> nelibi se mi ten klavir, mozna by stalo za to ten loop rozrezat a trochu preskladat, je to hodne utahany a chvilema nepresny. basy je tu az dost.
INSTR 3> asi to neni dodelany jak pises, ale i tak je to piano dost nudny. rozrezat preskladat.
DnB skit> voe co to je?
INSTR 2> taky mi to zni jako skit, asi nedelas moc pecky do kterejch se da rapovat co? basa tam nejaka je neni moc slyset a to je asi tvoje stesti hraje tam nejaky silenosti.
INSTR 1> zapomel si vypnout pocitac a nahral si 3minuty jednoho piano loopu? je rok 2004 tohle fakt uz nikoho nezajima. no mozna to taky neni dodelany.
INSTR> to me bavi :] dobrej napad a asi jedina tvoje produkce do ktery se da namichat akapela. pella mix funguje

smaz vsechno mimo INSTR a INSTR 5, sanci mas:]
pz

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 05 zář 2004 14:15

Ok, ok, tak jsme si je kluci poměřili, zpátky k masteringu...... :D

Hledal jsem tuhle o masteringu něco na netu a mazi odkazama na mě vylez článek z mnou velmi nenáviděného časopisu muzikus o masteringu. Možná, že by se tu někomu mohlo hodit, protože to nejsou všechno ty debilní kecy co mzkusu píšou, ale je to vykradený (dá se říct doslovně) pdfko, nebo příručka Boba Katze co se dává k TC E. Finalizerům "The secret of the mastering engineer".

Jinak samozřejmě, že tam ty debility taky sou jako:
... Analogové přístroje mají své kouzlo při natáčení a při mixu, kde svým, ne zcela definovatelným chováním a mírným šumem, mohou v některých případech dodat pocit lidskosti či tepla. Ale při masteringu na ně nespoléháme.... - osobně miluju teplej a kulatej zvuk lampy. :D :D :D
... Mastering jednoho CD trvá 6 až 24 hodin ... - vskutku objektivní informace...

Zatim jsem to nečetl, ale jen tak jsem to prolít. Ale jak řikám, třebas Vám to k něčemu bude....

Laze

Příspěvek od Laze » 05 zář 2004 14:35

jo dik, instr2 je kratky jelikoz u vetsiny tech veci co sou tady sem prisel o vselijaky zdrojovy files a tak, spadl mi hdd, takze nic z tohodle editovat krome asi 2 veci nemuzu, ale i tak na instr2 zarapovat de, ja sem si rikal ze by to mozny nebylo, ale jeden clovek mi to dokozal a rikam ti ze to znelo uplne vyborne, kdejakej kreten by cumel...........byl to fakt kotel....ale to se ti musi libit todle instro, jinak do tech ostatnich rapovat taky de, to mi bylo taky dokazano....

tomasEXetien

Příspěvek od tomasEXetien » 05 zář 2004 16:24

Liguer sound> ja sem si ho s dovolenim pohonil, sem uz bez pritelkyne vic nez mesic a nejak to musim ventilovat 8)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 05 zář 2004 17:15

tomasEXetien: Tak bacha na puchejře. :D

Btw. Liguer Sound mě opravdu moc pobavilo. :D :D :D
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

kexik

Příspěvek od kexik » 06 zář 2004 11:32

hezky ste sa pomerili ;)
tie veci su zaujimava surovina, akurat bez mc-ingu mi to dako nedava zmysel

apropos neda mi sa nevyjadrit k malej poznamke:
carloff píše:tolik co mne k tobe napada...
jinak F L maji horsi audio engine nez vetsina programu ktere se zde jmenovaly..takze ti proste veci z toho budou hrat hur...
to je bullshit vyplyvajuci z neznalosti novych verzii FL (ale to len naokraj)

matucha

Příspěvek od matucha » 07 zář 2004 00:00

Ten clanek v muzikusu je slusna vykradacka... cet sem to davno a je tam par veselejch chyb prekladu co si tak pamatuju. Ale diky zdroji to neni cely uplne mimo.

Jinak Bob vydal knizku o masteringu, procital sem to a je to fakt dobry, neni to jenom o zakladech, je to obecny tam kde to ma bejt obecny a konkretni tam, kde je potreba a hlavne je tam toho dost nad ramec beznejch knizek o zvuku.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 07 zář 2004 03:16

Jo tuším že to vydává známej Focus....
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 07 zář 2004 09:37

:lol: kexik ji mas pravdu..novy FL neznam.. ani po tom moc netouzim...ale vsechny DAw maji rozdilnej zvukjde o vec tykajici se jejich audioengine..je o tom diskuze i na www.studioforums.com
http://studioforums.com/eve/ubb.x?a=tpc ... =779108066

nebo
http://studioforums.com/eve/ubb.x?a=tpc ... 4876033005
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

kexik

Příspěvek od kexik » 07 zář 2004 09:52

jasne, rozdiely bez debaty su, a FL hodne dlho zaostaval, ale od 4.5xxx ma novy engine a od nuenda (to som porovnaval) je to sice pocutelny, ale naprosto zanedbatelny rozdiel a na niektorych veciach dokonca vyznieva vlastny zvuk FL prijemnejsie. proste to sice je objektivny fakt ale nevyznieva ako dobry argument preco nepouzivat FL. tam sa treba bavit o inych ficuroch ktore sa vo FL nedaju alebo daju tazko. a stale je tu fakt ze ide o cenovy low end a porovnavanie s 5x drahsim SX je v podstate komicka zalezitost

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 07 zář 2004 09:59

aha tak to omluva..ja jsem mel naposled nejakou ctyrku a hodne rychle jsem to smazal :lol:
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět