mastering tutorial

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

mastering tutorial

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 lis 2009 22:25

kamarad udelal peknej, vystiznej, 'no-nonsense' a nemecky uhlednej mastering tutorial, tak se na nej podivejte.

http://simonv.com/tutorials/mastering.php

c9000

Re: mastering tutorial

Příspěvek od c9000 » 20 lis 2009 09:41

Fajn udělaný, jednoduchý přehledný, výstižný, určitě jeden z těch lepších mastering tutorialů co jsem měl tu možnost vidět. Ale i ty ostatní co má Simon na stránkách jsou pěkně udělaný. Dobrou muziku tam má. dík za tip.

Imho, ted když na to koukám. Máte někdo možnost srovnat UAD Pultec EQP1-A se simulací v T-Racks 3 ? Docela by mě zajímalo jak si na tom tyhle dva plugs stojí.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 lis 2009 10:02

parada dik za tip!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 lis 2009 10:34

dik ;) na me teda moc ekvalizace - ve smyslu, ze uz se v tom trosku ztracim - sam neumim takhle vyuzivat prednosti jednotlivejch pluginu - spis si zvolim jeden na vse. taky koukam, ze nepouzil zadnej kompresor..

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 20 lis 2009 15:17

Brooklyn / juanita juarez píše:kamarad udelal peknej, vystiznej, 'no-nonsense' a nemecky uhlednej mastering tutorial, tak se na nej podivejte.

http://simonv.com/tutorials/mastering.php
Junanita, nerad bych se te dotknul, ale co to je to za mastering kde clovek pouzije za sebou 3 digitalni EQ (ulet!) ? navic procesem od jedny firmy, potom nasledne jeste 2 oteplovadla - ale co je nejvic do oci bijici - ze absolutne vynecha dynamicky osetreni a podporu materialu... Tohle je dost nesmysl a ne mastering tutorial. Spis to vypada jako nedsenec s UAD2. Neznam jeho praci. Ale takhle masteringovej retezec nevypada.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 lis 2009 15:31

ja som to pochopil tak, ze je to "Nemecky uhlednej" :) na dajaky konkretny styl hudby... tak ako to robia v nemecku... 8)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2009 15:45

No já myslím, že "tutorial" je sám o sobě principiálně problematický, protože konkrétní postup se vždy odvíjí od daného tracku ... takže se to nedá zevšeobecnovat ... Osobně taky moc nerozumím, proč by se měly používat 3 EQ pluginy ... zvlášt že když se zjistilo, že všechny znějí víceméně stejně :mrgreen:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 20 lis 2009 15:50

Me to prijde teda v nejlepsim pripade jako naka ukazka jeho postupu na konkretnim materialu, pro inspiraci... coz je fajn, ale vydavat to za "tutorial na mastering"... no nevim... ale tak precetl sem si to rad, diky
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 lis 2009 15:50

Ivo píše:Osobně taky moc nerozumím, proč by se měly používat 3 EQ pluginy ... zvlášt že když se zjistilo, že všechny znějí víceméně stejně
jeden na lavy kanal, druhy na pravy kanal a treti na subwofer :mrgreen:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 lis 2009 15:53

Ivo: kdo zjistli, ze zneji stejne? Ja zkousel (a pouzivam) nekolik ruznych uad equalizeru a nezneji mi stejne.

Ecson: No, me to az nesmyslny neprijde. V nekterych ohledech prekombinovany mozna, ale nesmyslny ne. Nekolik ruznych eq za sebou, proc ne? Je nejakej konkretni duvod v cem to vadi? A dynamiku na masteru uz taky neresim, tu resim na tracich a na grupach, na masteru uz mam taky jen limiter.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 lis 2009 15:56

no tak ja myslim ze ono sa to neda zovseobecnit .. zavisi aj kto co ako zmiesa .. niekto zmiesa muziku na hovno a mastering tomu moze pomoct , ale treba pouzit kopu procesie .. iny zase zmiesa samotne hudbu vyborne a mastering uz prakticky netreba ziadny ..

neda sa to zovseobecnit ..

Inak ked sa nad tym zamyslam , tak ak je kompresia pri masteringu zbytocna (lebo je uz pri mixe) , tak z rovnakeho dovodu je zbytocna aj ekvalizacia (rovnako je pri mixe) ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2009 16:02

Amorph píše:Ivo: kdo zjistli, ze zneji stejne? Ja zkousel (a pouzivam) nekolik ruznych uad equalizeru a nezneji mi stejne.
./post216674.html?hilit=mýty#p216674

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2009 16:03

Pytkin píše: Inak ked sa nad tym zamyslam , tak ak je kompresia pri masteringu zbytocna (lebo je uz pri mixe) , tak z rovnakeho dovodu je zbytocna aj ekvalizacia (rovnako je pri mixe) ..
No a pak je možná zbytečný i mastering :mrgreen:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 lis 2009 16:09

ivo: to jsem cet, ale nevidim duvod, proc bych si na zaklade toho clanku mel myslet, ze pluginy, ktere mi nezneji stejne, tak ve skutecnosti sali muj sluch a zneji stejne:)) Ale nechme to byt, je to ot.

Jinak se asi shodnem, ze ten masteringovej chain je dost individualni vec zavisla od materialu i od stylu prace. Urcite clovek, kterej micha svoji vec s hodne zabirajicim limiterem na masteru a master ma v podstate spojenej s mixem, tak bude mit ten mastering chain jinej, nez clovek, kterej dostal smichany tracky a chce jen jen srovnat k sobe. Ale nevidim duvod ten clanek smahem celej odsuzovat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 lis 2009 16:20

Amorph píše:ivo: to jsem cet, ale nevidim duvod, proc bych si na zaklade toho clanku mel myslet, ze pluginy, ktere mi nezneji stejne, tak ve skutecnosti sali muj sluch a zneji stejne:)) Ale nechme to byt, je to ot.
Asi jsi viděl, že jsem to zminoval v dané souvislosti jako srandu :wink:

Odpovědět