METAL / PAGAN - Pomoc z mixem

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Tonysss

METAL / PAGAN - Pomoc z mixem

Příspěvek od Tonysss » 23 črc 2012 22:22

Dostala se mi do studia jedna Metal/pagan... partička, začínám s míchačkou EP .
Ale potřeboval bych helfnout se zvukem.

Potřeboval bych hlavně srovnat bicí ,protože v tomto stylu musí bubeník šlapat opravdu jako mašina bez chybičky aby to bylo ono.
Ale bohužel takového ideálního bubeníka jsme k dispozici neměli, a tak bych potřeboval poradil jak to děláte? ručně stříháte každý úder a srovnáváte to na mřížku ? co potom na to zvuk kopáku a virblu v overhedech? popřípadě dá se to nějak natrigovat a zautomatizovat ? Trig?midi?
Srovnávat to ručně bude strašná drba....ka
Neexistuje plugin (trig) který to automaticky triguje do tempa skladby ?

A taky samozřejmě poprosím názory na mix.

rastis

Re: METAL / PAGAN - Pomoc z mixem

Příspěvek od rastis » 23 črc 2012 22:41

rucne zrovnat. presluch v overheadoch tiez, ked strihas overheday, treba sa pohrat s prekryvom jednotlivych kuskov, da sa to spravit tak, ze vacsinou tam ten strih nepocut... neviem, ci existuje nejaka rychlejsia automaticka cesta.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 23 črc 2012 23:17

vypočul som to len tak narychlo na sluchatka a mam dojem akoby mi niekto jemne hýbal s volume, hlavne okolo 0:45..1:15 v tej časti sú tie klavesy moc potichu a moc "pod dekou", gitary tiež od 0:45 nejak zošpatnejú a stíchnu, celkovo by sa mi lúbilo na gitarách viac výšok
..takejto hudby počuvam vela a vždy ma nasere hentaky moderne obrezany bezbasový zvuk kopaku, imho mal by viac "duniet" :) .. stratí trošku na čitatelnosti ale tak to má byt..
inak skladba celkom fajn, taká klasická cesta a dobre zvladnuta klasicka poloha vokalu :) , šlape to dobre, hlavne zo začiatku, ku konci tie solička sú kruté..
Naposledy upravil(a) ReaktoplazmAR dne 23 črc 2012 23:27, celkem upraveno 1 x.

jackies

Příspěvek od jackies » 23 črc 2012 23:23

Tonysss : tiše tě obdivuji :wink:

vras

Příspěvek od vras » 24 črc 2012 17:36

od cubase 6 http://www.youtube.com/watch?v=XDIwFl1dp1Q
ale dalsi rucni drbacka s tim bude, zdaleko ne vsechno udela automatika dobre (zvlaste u rychlych bicich)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 24 črc 2012 20:12

vras píše:od cubase 6 http://www.youtube.com/watch?v=XDIwFl1dp1Q
ale dalsi rucni drbacka s tim bude, zdaleko ne vsechno udela automatika dobre (zvlaste u rychlych bicich)
Díky za upozornění ,o této funkci v Cubase jsem neměl ani tucha. Zkusím se stím pohrát.
Nicméně je tam všude tolik bubenických nepřesností že se bude srovnávat jenom to nejvíce do uší bijící a zbytek se nechá aby se vidělo že to hraje člověk a né stroj :-) Skupina měla velmi omezený rozpočet.

Na popud ReaktoplazmAR přidány do kopáku větší bas a ostrost do kytar plus pár dalších lehkých úprav.
jackies píše:Tonysss : tiše tě obdivuji :wink:
Jak to mám pochopit ? :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 24 črc 2012 21:12

Tonysss píše:Jak to mám pochopit ? :-)
Tak, že já bych po dvou - třech hodinách míchání z toho zcepeněl :)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 24 črc 2012 21:17

jackies píše:
Tonysss píše:Jak to mám pochopit ? :-)
Tak, že já bych po dvou - třech hodinách míchání z toho zcepeněl :)
Po dvou třech hodinách ? Srabe .... :lol:
Já to vydržel dvě 12 hodinové seance v kuse při natáčení....

rastis

Příspěvek od rastis » 25 črc 2012 00:26

ono to ani nemusis zrovnavat vsetko, celu skladbu. najdi z kazdej pasaze podarenejsie takty, tie zrovnaj a copy & paste. samozrejme zalezi ako to tam v tych skladbach maju v bicich roznorode, ale v takychto metalovych odpalovackach sa vacsinou vela rozmanitosti nedeje, jedine brejky ak je ich vela a su zakrumplene, tak to je asi najvacsie sranie... akurat to musis este predtym, nez do toho ostatni ponahravaju party, lebo inak to uz nebude riadne sedet asi nikdy so zvyskom...

Odpovědět