Metody používané při tvorbě Vašich projektů

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Ricci07

Metody používané při tvorbě Vašich projektů

Příspěvek od Ricci07 » 22 srp 2010 17:29

Zdravím,
mám pár zvídavých dotazů, týkajících se Vašich zvyklostí při tvorbě Vašich projektů:
1) Kolik stop mívá Váš průměrný sw projekt před mixem?
2) Čemu dáváte majoritní přednost, využití natvrdo uložených barev zvuků ve Vašich HW/SW nástrojích, modulech a zvukových bankách nebo rádi experimentujete a zgruntu tvoříte vlastní zvuky či samplujete a upravujete z již existujících? Co ve Vaší práci převažuje a cca v jakém poměru?
3) Jaký životní cyklus mají Vaše projekty? Jaké využití po jejich ukončení mají? Píšete na zakázku, do šuplíku pro radost nebo se snažíte o komerční využití třeba formou umístění na prodejních serverech? :)
4) Jak dlouho se tomuto koníčku věnujete a kolik máte za sebou "zářezů" v pažbách Vašich studií... :D

Moc díky za reakce...

Kermitak
Moderátor

Re: Metody používané při tvorbě Vašich projektů

Příspěvek od Kermitak » 22 srp 2010 18:01

1) 184
2) nejradsi pouzivam zvuky, ktery mam v kytare, base, vozembouchu a rumba koulich natvrdo ulozeny
3) jakmile z toho nekoukaj prachy, tak do toho nejdu
4) me studio pazbu nema, je urceno pro strelbu od boku

Neni zac :)

EGA

Příspěvek od EGA » 22 srp 2010 18:12

2. prevažnú väčšinu toho, čo použijem si vyrábam sám. kombinujem field recordings so sw a hw syntetizérmi, circuit bending a sem-tam si aj niečo postavím (som dosť lama, takže strašne jednoduché veci). zastávam názor, že všetko sa dá použiť, len treba nájsť správnu metódu, takže sa nevyhýbam ničomu, čo produkuje nejaký ten signál. od piezáčika z pohľadnice až po DPA, od detskej šumihrajky až po norda.
3. sem-tam nejaký krátky filmík / animák, sem-tam nejaká reklama.. ale radšej si zarábam inak a k voľnej tvorbe pristupujem tak, ako sa chce mne a nie ako by si predstavoval klient, label, alebo ktokoľvek iný.
4. na klavír som brnkal, odkedy som naň dosiahol, na počítači od 13 vo fasttrackeri a prvá vec, čo sa dostala medzi širšie publikum, bola asi časť soundtracku k jednému amatérskemu hororu niekedy pred 8 rokmi. študoval som zvuk na všmu, ale odišiel som odtiaľ.

Ricci07

Příspěvek od Ricci07 » 22 srp 2010 18:22

Kermitak píše:1) 184
2) nejradsi pouzivam zvuky, ktery mam v kytare, base, vozembouchu a rumba koulich natvrdo ulozeny

Díky moc, takové odpovědi mi jako začátečníkovi skutečně výrazně pomáhají...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 srp 2010 18:49

A muzes mi rict, v cem ti konkretne odpovedi na tyhle otazky maji pomoct? Protoze mne to unika a opravdu me to zajima. V cem ti pomuze, kdyz budes vedet, kolik prumerne tracku (coz je mimochodem naprosto nesmyslnej a nicnerikajici udaj) pri projektu pouziju? Promin, jestli se te to nejak dotklo, ale my odpovedi jsou presne ve stylu tvych otazek.

wire

Příspěvek od wire » 22 srp 2010 18:54

1) myslim tak 20-40... "jestli ti to teda pomuze" :)
2) presety nepouzivam... samply obcas na bici, ale ne loopy... natvrdo ulozeny zvuky taky taham jen z kytary a basy jako Kermitak :)
3) Jsem rising star na nasi elektronicke tanecni scene :) :) :)
4) produkci elektronickej hudby tak 8 let, z toho ale tak posledni 2 nebo 3 hodne... Piano od detstvi, kytara od lonska :)

Ricci07

Příspěvek od Ricci07 » 22 srp 2010 19:20

Kermitak píše:A muzes mi rict, v cem ti konkretne odpovedi na tyhle otazky maji pomoct? Protoze mne to unika a opravdu me to zajima. V cem ti pomuze, kdyz budes vedet, kolik prumerne tracku (coz je mimochodem naprosto nesmyslnej a nicnerikajici udaj) pri projektu pouziju? Promin, jestli se te to nejak dotklo, ale my odpovedi jsou presne ve stylu tvych otazek.
Je vidět, že se asi neumíš podívat očima začátečníka, který by rád porovnal svou práci a své představy s realitou zkušenějších. Z odpovědí kolem počtu stop si mohu například subjektivně odnést orientační představu o složitosti projektů, o případné přeplácanosti zvuků, o tom, zda v praxi většina kolegů ukládá do jedné stopy více zvuků/efektů o různých barvách třeba proto, že jsou na časové ose nezávisle umístěné (a takto se s nimi dá pracovat), či naopak o tom, jak důsledně většina z Vás pracuje a systematicky separuje různorodé zvuky, o tom, jak složitě či jednoduše asi většina z Vás pohledem na počet stop míchá, atd...
Když něco na první pohled nevidíš, neznamená, že to neexistuje... :D Jinými slovy, pro mě podobné odpovědi mají význam a pokud pro Tebe ne, nemusíš to shazovat. Zdejší fórum tady existuje zhlavně z důvodu výměny názorů, pokud se někdo na něco ptá, tak nečeká, že se ostatní zachovají tak, jak jsi předvedl... Nedotklo se mě to, ale malou lekci sis myslím zasloužil... :D Nic ve zlém.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 srp 2010 19:59

Ja se porad povazuju za zacatecnika a i tak nechapu smysl tvych otazek. Dobre, kdyz ti odpovim, ze muj prumerny projekt miva 30-60 stop, co z toho vyvodis (nehlede na to, ze ani neznas zanr, ke kteremu se ta odpoved vztahuje a nevis, jestli micham rockovou kapelu, cymbalovku nebo nejakou elektroniku)?
Abys to spravne pochopil, ja te nechci shazovat, naopak, jen se snazim pochopit tve uvazovani a pripadne te nasmerovat nejakym pro tebe prinosnejsim smerem.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 22 srp 2010 19:59

Tak pokud to nekoho zajima:

1) 30-60 stop vcetne grup a sendu
2) Podle potreby.. pokud delam pro nekoho aranzma, ktery si vyslovene vybral.. tak naloaduju moje banky a presety a zkomponuju,
pokud to delam pro sebe.. tak treba pouziju jeden dva nastroje, ktery jsou muj rukopis a zbytek udelam znova.
3) Nez nejaky opravdu dotahnu do konce az treba na release, tak jich spousta konci u me na disku a v supliku a nikdy uz se k nim vetsinou nevratim.
4) hudbu, pokud se tomu tak da rikat, delam od zacatků tzn. dance ejay, magix music maker pres fruity, reason az po cubase do dneska cca 8,5roku.
Zarezny na pazbe? Kdysi jsem to pocital.. pocital jsem si pocet releasu na mesic :D remixu nebo originalek.. ale zaplat panbuh, ze jsem jeste vcas zjistil, ze je to kravina to brat takhle.. potom totiz vznikaji stale ty same kolovratky se stejnym zvukem a experimentovani a originalita jde do haje.

Takze asi tak :)

P.s. Zdravim Wira aneb dlasi rising star :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 srp 2010 20:41

1./ 5-200
2./ vsetko .. hlavne hotove veci a presety ..
3./ len na zakazku
4./ 25 rokov

c9000

Příspěvek od c9000 » 22 srp 2010 20:44

Kermitak píše:1) 184

YEAH, KERMIT NAKLÁDÁ. :wink: :) :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 22 srp 2010 20:57

učastním se tedy také ankety.

1. 90-160 stop není problém
2. používám všechno co se mi zrovna v tu chvíli líbí, klidně celý loopy nebo i preset, starý desky, živý nástroje, nahrávky ze zkoušek, to co podoma najdu a dá se na to něco hrát, nebo si pozvu někoho kdo na něco hraje a zadarmo mi zahraje :). Duležitej je myslím především výsledek, to na čem to uděláš až tak podstatný néni.
3. pro radost , šuplíková tvorba, možná až někdy budu s něčím co dělám spokojenej někde to zkusím vydat. :wink:
4. Asi 8 let, z toho poslední dva roky tomu věnuju až nezdravě moc času.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 22 srp 2010 21:14

1. Ako treba...
2. Vsetko mozne, podla potreby, napadu.
3. Pre radost, suplik, maybe sometimes :-)
4. 10 rokov. A podobne ako C9000 posledne 2-3 nezdravo moc casu

biscuit

Příspěvek od biscuit » 22 srp 2010 21:40

1) 5-40 - je to ale strasne neobjektivni, podle me informace o nicem
2) co chci, zadny omezeni nemam
3) taky blbost, kdyz neco dokoncim a jsem s tim spokojenej, posilam to nekam, kde bych to chtel vydat, zbytek ceka jestli upadne v zapomeni, nebo se k tomu nekdy vratim a treba to zrecykluju
4) vlastni tracky pitvorim nekdy od roku 98, ale to je taky nic nevypovidajici - to co jsem se naucil ja za deset let, nekdo dokaze za pul roku a nekdo naopak nikdy. na zarezy si nehraju, par veci vydanejch je. ale ani pocty releasu, ani pocty prodanejch kusu nejsou podstatny, dulezitej je pro me vzdycky pocit z toho a feedback od lidi, kterejch si vazim..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 srp 2010 21:50

Ještě chybí ten vůbec nejdůležitější dotaz : 1. Jak tvoříte, Mistře ? :)
případně Horníčkův (latinský :) dotaz Werichovi: "kdy procitáte ? " :)

ale nic, nebudu rušit ... :wink:

Odpovědět