Mix bicích

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Re: Mix bicích

Příspěvek od Amorph » 30 dub 2015 14:05

tak pak uplne nevim jestli rozumim otazce. Obavam se trochu, ze odpoved je: dobrej mix bicich;)

vasek

Příspěvek od vasek » 30 dub 2015 15:43

Jako celek to funguje docela dobře, ale ty bicí zní dosti uměle, to bych jako nějaký vzor až tak nebral.

fikus

Příspěvek od fikus » 01 kvě 2015 00:02

Brutální room na celou soupravu? a nebo dobrá práce s overheady?Tipuju podle prvních úderů bubnů na začátku.Ale možná je vše jinak...

Jinak docela dobrá kapelka.Taky ji naznám.

Jak píše vasek,dohromady bomba...solově slabší.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 01 kvě 2015 22:02

Dle mě jsou ty bicí trigrované kompletně všechny, zní to velmi "kvalitně", a zároveň uměle! Něco takového mi nemusí vadit u moderních, krutě metalových bandů, a ani nevadí, ale u tohodle popíku bych snesl víc přirozenosti. Jinak si myslím, že co se triggeru týče, jde o jednu celou soupravu v rámci nějakého packu, včetně aplikace presetu patřičného programu na úpravu bicích. (EZ Drummer, Addictive Drums, apod.)

developdevice

Příspěvek od developdevice » 02 kvě 2015 11:56

Fillippos: Jinak si myslím, že co se triggeru týče, jde o jednu celou soupravu v rámci nějakého packu, včetně aplikace presetu patřičného programu na úpravu bicích. (EZ Drummer, Addictive Drums, apod.)
..tak to určitě ne. Charakter zvuku těchto knihoven/produktů důvěrně znám. Spíš si myslím, že to budou knihovny on nějakých méně profláknutých výrobců nebo jejich vlastní. Za všechny ty "profláknuté" produkty je dle mého názoru nejlepší a troufnu si říct, že jediný použitelný SSD4, který zrovna nezazněl :). Toontrack mi hodně vypadl z oka, je to tenký jak hovínko.. Addictive Drums jsou o něco lepší, ale na metlu se příliš nehodí.
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com

mistergo

Příspěvek od mistergo » 02 kvě 2015 12:10

Myslím, že v té ukázce hodně používají krátký stereo delay, aby i mono zvuky bubnů zněly víc prostorově. S tím se dá dost vyhrát, získá to pak hloubku, prostor a přitom je to pořád čitelné a prezentní. Ale nepříjde mi ten zvuk nějak světoborný, takhle zní docela dost kapel. Kromě moc velké "nažehlenosti" mi vadí, že to nemá absolutně žádný, nevím jak to říct líp, impakt, prostě to jen tak pleská, ale ta rána není rána, jen plácnutí. :-) Prostě lidově řečeno to má rozesr*né transienty. :-) (může být vina masteringu). Když to srovná člověk třeba s RHCP Blood Sugar Sex Magik (myslím právě z hlediska toho "impaktu"), tak tam je rána opravdu rána, bicí prostě mají větší podíl na celkovém mixu z hlediska energie signálu, nebo jak to nazvat.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 03 kvě 2015 22:17

nechci odcházet od tématu, ale jen pozn. - že se Ad.Drums na metlu nehodí ? Spousta lidí by s Tebou nesouhlasila zcela určitě, včetně mě. :wink:

developdevice

Příspěvek od developdevice » 06 kvě 2015 13:21

Fillippos: Určitě by spousta lidí nesouhlasila, je to čistě můj subjektivní názor. :) Prošlo mi toho rukama už docela dost a nejlépe mi zatím vychází SSD4, který v současné době také používám do většiny míchaček. Existuje samozřejmě i spousta dalších knihoven, které třeba až tak známé nejsou - za všechny například Drumforge od Sturgise. Ty taky nezní špatně.

http://joeysturgis.com/drumforge/
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com

Odpovědět