mix nebo soft

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
MonkeyFighter

mix nebo soft

Příspěvek od MonkeyFighter » 24 úno 2004 09:50

myslim ze uz tu ta otazka byla ale rozhoduju se mezi digi mixem nebo pc a prevodnikem plus nejaka DSP karta.kazdejma rad neco jinyho ale nejaky vyhody a nevyhody z praxe?

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 24 úno 2004 11:49

Jen bych k tomu mel malinkou pripominku.
Co se clovek nauci na HW, se na SW hodi uplne vyborne. Naopak se mi to neosvedcilo.
Takze bych doporucil nazacatek krabice, a pak bych sel do softu :wink:

ufon

01X

Příspěvek od ufon » 24 úno 2004 11:59

A co 01x od yamahy, zda se mi to jako idealni spojeni hw a sw.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 24 úno 2004 12:01

Chybi mi tam ten SW. A nepises zda je to CSxx nebo ANxx :wink:
Je to rozdil

carlofff

Příspěvek od carlofff » 24 úno 2004 12:32

to byl doufam vtip pavle :lol:

Vey

Příspěvek od Vey » 24 úno 2004 12:58

Po výše zmíněnej Yamaze už taky chvílku pokukuju. Zrovna jako Tascam FW-1884 mi to připadne jako zajímavý all-in-one řešení.
Zajímalo by mě jestli je tu někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti ..

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 24 úno 2004 14:16

carlofff: covece ani nevim :lol:

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 25 úno 2004 12:33

Já teď brzo kupuju

Behringer DDX3216 se dvěma ADT1616 (4xADAT IN/OUT)
Behringer ADA8000 (8xAnalog in na ADATa)
RME Hamerfall LE 2x ADAT

Doufám, že to nebude průser, ale zatím jsem slyšel docela chválu.

T.

matucha

Příspěvek od matucha » 25 úno 2004 21:29

Zalezi na co to potrebujes. Jestli nemas venku par krabic s efektama a syntakama a pouzivas VSTi, tak je mix (digital nebo analog) skoro zbytecnej, kdyz chces savle... tak si kup kontroler (huston, mackiecontrol nebo prave ta 01x).

Kdyz mas uz nejaky to harampadi, tak se bez mixu neobejdes, levny analogy sou skoro nesmysl a levny digitaly podle myho taky, ale to je jina pohadka. 01V96, DM1000 se mi fakt libej, ale je to furt vlastne jenom pocitac s prumernejma prevodnikama. Delat se na tom urcite da a vysledky muzou bejt super (viz pan Waldez).

Hoffy tvrdi, ze 03D ma kompresory a haly, ktery z pluginu nedostanes... ja nevim, nikdo jinej tohle (po svete na forech) netvrdi, ale treba na tom neco bude.

"Lepsi pluginy" s DSP karet sou dneska venku standardem, ja si nemuzu stezovat. Clovek ma po ruce vic barev. Je to ale nutny? Zdaleka ne tak, jako vyber samplu...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 26 úno 2004 09:37

Problém je, že těch krabic nemám pár, ale fakt dost a vzhledem k tomu, že právě ty krabice mě na tom baví nejvíc a hodlám jejich počet rozšiřovat tak je pro mě mix naprostá nutnost a analog keterej bych na to potřeboval se mi nevejde do obýváku (pominu-li to že na muzice dělám z nedostatku času nárazově a potřebuju mít uložený nastavení pro jednotlivý skladby). Levnej analog mám, ale to je spíš jenom takovej sofistikovanější patchbay. Nikdy bych se neodvážil na něm používat eq apod. Už mě ale nebaví ztrácet čas nahráváním stopy po stopě do compu.

ad. průměrný převodníky - dle specifikace má ten Behringer stejný převodníky jako Pro-Tools tak nevím ...

ad. levný - no pro mě jako rozumně vydělávajícího člověka je těch cca 70 tisíc za uvedenou sestavu docela slušnej ranec. V Yamaze, kterou bych samozřejmě raději je to 110 a to fakt letos nemůžu.

ad. Pluginy z DSP karet - to je další krok v řadě. Kombinace obojího je přece možná a při 32 stopách i velmi vítaná. Nepředpokládám, že dlohodobě budu závislý na 4 Virtualizerech :)

ad. výběr samplů - já bych skoro řekl, že docela je důležitá nejdřív tvorba samplů, pokud teda nehodlá člověk fungovat jenom se samplovacíma CD

JJ

Příspěvek od JJ » 26 úno 2004 16:13

K převodníkům které používá Behringer bych měl výhrady. Vlastním 2ks ADA8000 a používám je jako přídavné vstupy k Yamaze 01V96. Kvalitou je ADA slyšitelně horší - možná spíš kvalitou preampů než samotných převodníků. Zajímavé je, že nejvíce je rozdíl patrný při živém hraní - zřejmě důsledek velkého zesílení. V nahrávkách už je to spíše o pocitech, oblíbené výrazy high-endistů jako vzdušnost výšek, transparentnost středů atd. by zde našly dobré uplatnění.

matucha

Příspěvek od matucha » 26 úno 2004 20:28

ad. průměrný převodníky - dle specifikace má ten Behringer stejný převodníky jako Pro-Tools tak nevím ...
Specifikace ;-). Na trzisti taky koupis radio s takovym vykonem, ze se budes divit ;-)))). Tohle neni (jen) o odstupu signal/sum, dynamickym rozsahu a treba frekvencnim roszahu.

Ted sem zrovna na 3daudioinc cet od nejakyho clovicka, ze pouzil hodiny z Mytec AD prevodniku na jeho Motu 828 a rozdil byl velkej. Asi nebude uplne na skodu mit superkvalitni 2 kanaly AD/DA a pouzivat jejich hodinky pro zbyle 8 kanaly ala RME, Yamaha, Motu nebo i ten Behringer, kdyz na nej lidi nedaj (za ty penize) dopustit.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 27 úno 2004 16:39

Problém, je že ty převodníky nemají jenom stejnou specifikaci a jsou dle dostupných zdrojů stejný (stejnej výrobce, atd.). Takže sorry, ale tržiště tady moc nesedí. Průšvih je, že já fakt musím řešit 24-32 kanálů za smylsuplnou cenu (muzikou se neživím).

ad/ ADA8000 - ten horší zvuk se vyskytuje u mikrofonů nebo u čeho? Docela mě to zajímá - Behringerový předzesilovače nemají pravda příliš dobrou pověst.

T.

shaki

Příspěvek od shaki » 28 úno 2004 10:15

atomix: ja nevim ale pokud pises ze 70 je pro tebe dost penez (pro koho ne?;) tak bych je prave asi nedal za behringera.. ;) nevim jak ted presne ale od lonska mam 01v96 za necelych 80 (i s 16ch adat kartou - cca 65+11 - ja teda za to dal tech necelych 80 - prirazka za dovoz a prodej na splatky;) - samo z DE... takze bych v techto cenovych relacich sel radeji do osvedcene yamahy.. ja jsem spokojenej ;)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 bře 2004 09:50

No jo ale to je bez toho RME a bez externího analog2adat interface - takže jinými slovy 95-100 a musel bych to stihnout do 30.4.2004 (což se asi nepodaří - jsem nevkusně proúvěrovanej kvůli bytu) jinak po 1.5.2004 + 15 - 19% DPH (podle toho kde to koupím).

Btw. dovoz z DE by měl asi docela zásadně zlevnit i toho Behringera (uvedená cena je maloobchod ČR - ale znáš servisní politiku Behringera k individuálně dovezeným výrobkům).

Ale jinak samozřejmě ta Yamaha je optimální varianta.

T.

Odpovědět