"modernizacia / aktualizacia soundu" starsich nastrojov

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
badkick

"modernizacia / aktualizacia soundu" starsich nastrojov

Příspěvek od badkick » 01 črc 2010 10:44

hello vsetci.
viete niekto poradit nejake vseobecne tipy, ako "modernizujete" resp. "aktualizujete" sound starsich nastrojov, tak aby nezneli oldschool / vintage?
pridavate vela efektov? reverbu, dalay a pod.?
Tak napr. ROLAND J106ku pouzival uz napr. Technotron.a Alban, pouziva sa vsak dodnes u viacerych trance producentov ARMAND a pod. a v nových nahrávkach znie aktualne... dik. resp. cim je dana prave ta "aktualnost" alebo "modnost" niektorych zvukov, aj ked to je uz skor asi spolocenska teoria ;-)

demsky

Re: "modernizacia / aktualizacia soundu" starsich nastrojov

Příspěvek od demsky » 01 črc 2010 10:51

ja mam rad "stary" zvuk, ked ho chces dajme tomu nieco ako aktualizovat,
tak staci siahnut po pluginoch ako napriklad henten:
http://www.waves.com/Content.aspx?id=248
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

badkick

Příspěvek od badkick » 01 črc 2010 10:52

aj ja mam najradsej prave vintage sound, ale obcas to xce aj nieco aktualnejsie ;-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 črc 2010 10:54

proste na nich lad aktualne zvuku.. aktualnost zvukov je o tom ako ich naladis a ako ich pouzijes v tracku, a o celkovej strukture tracku... inak je to len o tom aky je dobry (modulacne moznosti, charakter filtra a oscilatorov, pripadne vzoriek pri rompler) ten-ktory synth...

badkick

Příspěvek od badkick » 01 črc 2010 11:02

ehm. no tak ano, jasne, zvuky sa daju nakrutit, ale mam pocit, ze aj ked krutim hore dole, napr. analog znie stale ovela viac "JARREOIDNE" ;-) nez ako radiovka od LADY G. :-) ale mozno len musim pochytit do ucha aktualny sound (prip. aj kompoziciu) a este viac pokrutit ;-)))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 črc 2010 11:33

tak specialne lady g, aspon co som pocul v radiu, tak tam silne podozrievam ze ten kto to produkuje (aspon tie tanecnejsie veci - navzy neviem, nemam az taky prehlad) masivne vyuziva virus TI - kopa zvukov mi silne pripominal niektore zakladne presety z TI-cka :)

badkick

Příspěvek od badkick » 01 črc 2010 11:46

dendy>
dik. no moooze byt. lebo som niekde na nete cital, ze nejaky typek prave z nejakeho VAcka uplne easy dostava aktualne "modne" zvuky ako Enrique alebo Lady G. ale mal problem nakrutil nejake oldschool ;-)

demsky

Příspěvek od demsky » 01 črc 2010 11:51

Lady Gaga? preboha ved to je bum-prask cez gate reverb ako mal Underworld v Born slippy a cista Supersaw, nic extra
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

bassline

Příspěvek od bassline » 01 črc 2010 11:55

jj nic extra normalne zvuky co natocis na kazdom VA....

badkick

Příspěvek od badkick » 01 črc 2010 12:04

heh.
no VAcka zneju moderne, kedze su moderne :-) k TOPICu - otazne je, ci to pojde aj z klasickeho analogu (predpokladam, ze by mohlo, kedze VAcka povodne simulovali analogy), no skusim riadne pokrutit ;-) a efektovat, kedze ja mam prave pocit, ze ta "modnost" je aj o riadne pouzitej FX jednotke (ktore v analogoch neboli ;-))
malo by sa to dat nasimulovat viacerymi mierne rozladenymi "obycajny" SAWTOOTH OSC, skusim, ale ovela lahsie sa mi tocia klasicke oldschool 70ties a 80ties synth zvuky znejuce a la JMJ a pod. :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 črc 2010 12:27

no prave tie zvuky z VA-cok su obecne take "uhladenejsie" .. menej vyrazne alebo ako to nazvat.. oproti analogom starym (uhm, ze to hovorim prave ja, ale je to tak) .. mozno prave to co im chyba oproti analogom je v tomto pripade ich vyhoda ... ale to su cisto dohady.. mozno je to ozaj cele ako som povdal len o sposobe pouzitia zvukov v skladbe, o kompozicii - tak sucasny sound je hlavne vela vela o komprimovani a pouzivate masivnych gated reverbov ako napisal demsky :-) a hlavne riadne ohulit RMS na mastri.. takze myslim ze samotny zdroj zvuku nieje az tak podsatatny

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 črc 2010 13:27

badkick píše:hello vsetci.
viete niekto poradit nejake vseobecne tipy, ako "modernizujete" resp. "aktualizujete" sound starsich nastrojov, tak aby nezneli oldschool / vintage?
pridavate vela efektov? reverbu, dalay a pod.?
Tak napr. ROLAND J106ku pouzival uz napr. Technotron.a Alban, pouziva sa vsak dodnes u viacerych trance producentov ARMAND a pod. a v nových nahrávkach znie aktualne... dik. resp. cim je dana prave ta "aktualnost" alebo "modnost" niektorych zvukov, aj ked to je uz skor asi spolocenska teoria ;-)

No ja si myslim, ze zaroven si si aj odpovedal :-)

Roland J106 mam a myslim ze je skoda to modernizovat, ale ak ano, tak presne ako si povedal a Dendy spomenul. Urcite aj vec aranzu (napr. SideChain a pod.) ine reverby, EQ a pod.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 črc 2010 13:31

mne pride najmodernejsia produkcia praveze zvukovo velmi stara a najviac zo vsetkeho sa podoba na 80te roky... takze vobec nerozumiem otazke

BS

Příspěvek od BS » 01 črc 2010 13:43

nevim presne co mas na mysli, protoze trance neposloucham a Armananda neznam, Albana a Technotoronic uz si pamatuju tak nejak hodne vzdalene. ja bcyh vsadil na komprese, sidechain komprerse, gated verby. urcite hodne ekvalizovat, oholit na maximum, a nahulit to kompresi,. hlavne tam bude i zmena v systemu sekvencovani, coz drive bylo rapidne jine nez dnes, kdy si vsechno muzes na xkrat nahrat, vse mas ulozene, (presety, midi),atd. urcite se taky v dnesni dobe vic automatizuji at uz nastroje tak i efekty.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 01 črc 2010 16:03

Abych pravdu řekl, tohle téma jsem nějak nepochopil.
Jestli chceš dělat aktuální hudbu, musíš aktuáně aranžovat a pořádně se s tím vymazlit.
Rozdíl dnešní elektroniky a dřívější je jen v tom, že dneska už ti jen tak snadno basa "doproti" neprojde :-)

Odpovědět