na com produkuju znami ludia? sw? hw? oboje?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
delayko
Vybavení

Re: na com produkuju znami ludia? sw? hw? oboje?

Příspěvek od delayko »

Pytkin píše: Ktore studio myslis ?
Myslel som Sancheza v Sulekove.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

delayko : to nepoznam .. nemaju URL ? kto tam nahraval ?

Hammond

Příspěvek od Hammond »

delayko píše: ...je jedno nemenovane slovenske studio kde nahravaju na prevodnikoch, na ktore by sa nikto z vas ani nenaplul, na hrdzavych mikrofonoch a interpreti ktory tam nahravaju dostavaju platinove albumy za predaj. Ale robi tam clovek, ktory ma ucho jak netopier...
Absolutne nespochybnujem kvalitu ludi, ktory tam robia, ale nepouzival by som ako meritko predavanost albumov na Slovensku, pretoze ich predavanost nieje podmienena kvalitou zvuku, a uz vobec nie interpreta. Je dana percentom hluchych ludi a netopierie usi zvukara su v tomto pripade uplne irelevantne (schvalne som nechcel menovat jednu z tych najpredavanejsich "kvazi-hudobnych skupin, ktora v tomto studiu taktiez nahrava). Len moj skromny nazor, ktory treba brat s rezervou :?

boro

Příspěvek od boro »

Hammond píše:... ale nepouzival by som ako meritko predavanost albumov na Slovensku, pretoze ich predavanost nieje podmienena kvalitou zvuku...
Ked som videl na videu Sancheza tak ma napado, ze mozno za nim chodi aj Mário Kuly Kollár z Desmodu.
Tema "na com produkuju znami ludia?" nabera vysmesny charakter :cry:

c9000

Příspěvek od c9000 »

Můj oblíbený gearfetišista RJD2. Má opravdu "skromné" domácí studio.
BTW. Pokud RJje ajeho tvorbu neznáte, doporučuji Deadringer a Since we last spoke. moc dobrý desky.

http://www.synthgear.com/2009/video/rjd2-studio/

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Boro: Ja som nemal v umysle nieco zosmiesnovat, ale uz samotna tema ma v nazve "znami ludia".... kto je znamy? Brano Mojsej? Kuly? ...? Preto som zareagoval, ze predavanost nieje zarukou kvality a skor by som uvital nieco v zmysle "na com boli vyprodukovane tie najkvalitnejsie nahravky".

boro

Příspěvek od boro »

Hammond: chapal som to uz v tvojom predchadzajucom prispevku, len som si neodpustil "usmevny" komentar. "moja vina moja vina moja vina" :)
c900: skvely tip, pomerne davno som RJD2 casto pocuval ale az teraz som pochopil pozadie tej hudby. Tak ma napada, ci aj napriklad cut chemist, scratch perverts, c2c, alebo sam mix master mike, ci dj shadow su tiez podobni zberatelia

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko »

Keby to hralo tak brutalne zle tak by to ti chlapci v Blave nehrali no NE. Sellakom z dediny zo zasadili kvetiny. :) Nikdy si ho huby nezoberiem ziadneho interpreta, kazdy ma pravo robit co chce a ja zo svojho pohladu mozem zhodnotit len to ci sa mi to paci alebo nie. Bez urazania kohokolvek. Toto forum beriem ako technicke a ta prijebana slovenska malost by sa mohla z tohto fora vytratit. Mne ked niekto napise ze tato nahravka nie je dobra a mohlo by tam byt to alebo ono, beriem to ako prinos k mojej (polo :) )profesionalnej kariere. Nezhodnotil som dobre predavanost s kvalitou ale tie nahravky ja osobne povazujem za velmi, velmi slusne.
Inak viem napriklad zhodnotit len to ze projekt http://www.myspace.com/556549889 je ovela horsi v porovnani s projektom http://www.myspace.com/cargocultmusic . ale s tymto neviem urobit nic lebo je to moj nazor :twisted:

Na zaver k podporeniu Dendyho vyroku na zaciatku tohto threadu dokaz toho ze to nie je o zelezehttp://www.gearslutz.com/board/gear-sho ... 000-3.html kde 15 ludi bez poznania vysledku zhodnotilo, ze Behringer ADA8000 za 200$ je lepsi ako Lynx Aurora za 2900$

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Tiez som mal stavy kedy som chcel mat gear ako ma xyz alebo ten xxy... no nakoniec, po par rokoch mi to prijde tak, ze je to dosti podobne ako debatit o tom, ci je lepsie robit muziku na Win alebo Mac. SW vs. HW... koniec koncov, dolezity je vysledok. Ci niekto urobi kvalitnu muziku na 1 VSTi v nejakom DAW alebo na geare za tisice je fakt jedno. "Znami ludia" si mozu dovolit drahsi gear, ale ci im to pomoze vo vysledku - skladbe, zalezi len a len na ich umeni a sikovnosti. Tento topic ma zmysel v pripade, ked ide cisto o zvedavost, na com to ten xyz robi... :) co teda si aj myslim, ze preto bol zalozeny. inak je to... debata o debate, podla mna.

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Delayko: Skutocne som nemal v umysle nikoho znevazovat, preto som schvalne nenapisal ani nijake nazvy kapiel. Ale mam vlastne usi a vlastny nazor a taktiez sa hudbe a nahravaniu venujem velmi aktivne, i ked sa jendnym, ani druhym nezivim, co mi dava uplnu slobodu v tvorbe a "aku-taku" objektivitu v nazore na tvorbu inych, pretoze ziadnu kapelu ani studio nepovazujem za konkurenciu. To, ze tvorbu mnohych slovenskych interpretov povazujem za zalostne zlu je moj vlastny nazor za ktorym si stojim a je mi jedno, aky maju dane nahravky zvuk, pretoze pre mna je podstatnejsia samotna hudba, ktoru si v mnohych pripadoch niesom ochotny ani len vypocut. Existuje neskutocne mnozstvo kvalitnej hudby, ktoru ani nestiham pocuvat, a moje kriteria su stanovene podla nej; a teda nemam inu moznost, ako povazovat vacsinu slovenskeho "mainstreamu" za totalny hnus. Nevidim v tom ziadnu "slovensku malost".
Naposledy upravil(a) Hammond dne 17 zář 2011 10:13, celkem upraveno 1 x.

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Aby som napisal aj cosi k teme; ja osobne povazujem za majstra zvuku cislo 1 na slovensku Milana Tokolyho zo StudiaJ v Trnave.

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko »

Hammond: v poriadku to beriem je to tvoj nazor. plne akceptujem. Hlavne ide o to aby sme tu nikoho neznevazovali, pokial sa teda povazujeme za profesionalov alebo poloprofesionalov. To ze sa ti nieco paci alebo nepaci je ludsky prirodzene a spravne ked to napises, ale podla mna, ak tu chceme udrzat nejaku uroven tak by som si dalsie komentare nechal pre seba. Inak to tu bude k***t , p**a a gayovia budu aj ti co nimi nie su. :)

Nieco k teme

W.Cable

Příspěvek od W.Cable »

c9000 píše:Můj oblíbený gearfetišista RJD2. Má opravdu "skromné" domácí studio.
BTW. Pokud RJje ajeho tvorbu neznáte, doporučuji Deadringer a Since we last spoke. moc dobrý desky.

http://www.synthgear.com/2009/video/rjd2-studio/
jj... RJD2 a vubec cely rany label Def Jux jehoz majitelem je El-P, stoji minimalne za poslech.

Look_ass

Příspěvek od Look_ass »

http://www.youtube.com/watch?v=cndWO8lTKfQ tady jde něco odkoukat :) jinak je to hodně zajímavej youtube kanál, kde je spousta hodnotných informací a sem tam se člověk i zasměje :)

Odpovědět