na com produkuju znami ludia? sw? hw? oboje?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
dendy
Vybavení

na com produkuju znami ludia? sw? hw? oboje?

Příspěvek od dendy » 27 srp 2011 16:15

Ja si myslim ze 85 az 95% vysledneho zvuku su vedomosti a len zvysok zalezi na prevodnikoch, outboarde alebo pouzitych pluginoch :) je to v provm, druhom aj tretom rade o vedomostiach a skusenostiach, gearfetisizmus je v podstate len taka uchylka pre potesenie :) lady gaga je cela produkovana v logicu na macu a tie tracky diktuju sucasny pop- dance zvuk :)

)

Dreamgate

Re: mastering D/A/D

Příspěvek od Dreamgate » 27 srp 2011 16:38

Viděl bych to asi takhle: na mixáž a obarvení/zašpinění jednotlivých stop (třeba drums) pluginy a na mastering profi studio. Nestojí to zase tak moc, pokud chceš třeba jeden song na vyzkoušení, co udělá profi studio s Tvojí nahrávkou. Pak budeš mít materiál na porovnání s domácím masteringem, který si můžeš zkusit s pluginama. Těch pluginů na obarvení zvuku je spousta, to asi psát nemusím. Ale důležitý je samozřejmě perfektně zvládnutý mix, aby pak následný mastering za něco stál :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 srp 2011 16:53

dendy píše:Ja si myslim ze 85 az 95% vysledneho zvuku su vedomosti a len zvysok zalezi na prevodnikoch, outboarde alebo pouzitych pluginoch :) je to v provm, druhom aj tretom rade o vedomostiach a skusenostiach, gearfetisizmus je v podstate len taka uchylka pre potesenie :)
)
Dendy, není to tak ani náhodou ... Když budeš mít k dispozici třeba krásný špičkový analogový EQ a kompresor a rozumně je na daném tracku použiješ (ne kontraproduktivně), vedle tebe může být zvukový Einstein a kdyby se na uši postavil, k takovému zvuku se bez těchto přístrojů ITB ani nepřiblíží a může mít "vědomosti" jaké chce ... apod. (podobně jako ve škodovce 120 může sedět pilot formule 1, ale ty ve svém BMW X3 mu natřeš p...l velmi snadno ... - a nemáš to kvůli nějakému autofetišismu, ale proto že to jezdí skvěle a skvěle se v tom sedí ... jasně - kdyby i on měl stejné nebo podobné auto, tak by asi bylo jiné, ale bez něj ...)

bassline

Příspěvek od bassline » 27 srp 2011 17:04

dendy píše:lady gaga je cela produkovana v logicu na macu a tie tracky diktuju sucasny pop- dance zvuk :)
)
Zvuk Lady Gaga znie absolutne nudne. Syntaky tam ani nepocujes poriadne, len kdesi v pozadi bzucia...vobec to nema grady...

Sucasna muzika len ukazuje aky zvuk prinasa praca cisto na SW. Je to sice pekne ciste a vyvazene, ale chyba tomu ksicht. Podla mna cestou je kombinacia kvalitnych pluginov s TOP HW, ktory prida do toho zvuku aj kusok zivota :)
Naposledy upravil(a) bassline dne 27 srp 2011 17:11, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 27 srp 2011 17:07

bassline píše:...

... Syntaky tam ani nepocujes poriadne, len kdesi v pozadi bzucia...vobec to nema grady...
etalon toho, ci ma nieco grady je, ak tam dobre pocut syntaky ? :)

bassline

Příspěvek od bassline » 27 srp 2011 17:12

rastis: ak to je styl, ktory sa tvari ze by tam mali byt, tak ano :) ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2011 17:19

Lady gaga znie PRESNE tak ako ma dnesny radiopopdance zniet... Sorry ale akakolvek kritika zvuku l.g. znamena naprostu neznalost toho ako to v tom zanri ma zniet ;) to je ako keby si vytykal metalistom ze maju prilis distortion na gitarach :)))

A navyse si nemyslim ze to znie nudne, tento tyl mi nic nedaa ale v porovnani s hromadou ineho radioveho popdance trashu je lady gaga vyprodukovana este velmim lusne a nadstandartne, jednotlive skladby su specificke a kazda sa niecim odlisuje od ostatnych, nieje to len kopirka 1 sablony 1 tracku tak ako to riesi vacsina sucasnych popdance projektov... Chlap co to produkuje ma moj velky respekt...

bassline

Příspěvek od bassline » 27 srp 2011 17:46

dendy: No ja to vidim (alebo skor pocujem :) ) proste inak...V komercnom radiu tazko najdem elektronicku tanecnu hudbu v ktorej to pre mna fakt slape. Pre mna je proste MEGA dolezite aby tam main lead a bassliny proste slapaly a mali xicht. Ale aj ostatne zvuky, bicie, efekty atd. Jedina skupina, ktoru som cez komercne radio spoznal a splnuje co som vyssie popisal je Bomfunk MC's. Tie syntaky ktore v tom mozes pocut maju diametralne odlisny sound a pokial nie si hluchy, tak musis uznat ze oproti LAdy Gaga kde to vsetko len bzuci to je uplne o niecom inom.

Napriklad tento song:

http://www.youtube.com/watch?v=Gt-lxrKB4uM

Pocuvaj v 1:48 ten TB-303 zvuk, to je proste charakter ako prasa...

Alebo najznamesi hit od nich freestyler:

http://www.youtube.com/watch?v=ymNFyxvIdaM&ob=av3e

Ta basslina je proste neprekonatelna a nic lepsie som doteraz nepocul :) ...zvuk jak krava

Alebo saw leady v tomto songu:

http://www.youtube.com/watch?v=M0b0THkAOxM

Zneju proste tak chutne...v tom zvuku je charakter ktory v pluginovej hudbe proste nenajdes....

Ak oni toto vsetko robili na pluginoch, co silne pochybujem, tak potom klobuk dolu a nikdy uz nepoviem ze dobry HW ma stale zasadny vplyv na xicht zvuku, ktory na pluginoch nedosiahnes :)

bassline

Příspěvek od bassline » 27 srp 2011 17:59

dendy: ale to co pises je zrejme uplne v poriadku a vpodstate mas asi pravdu. Cielom lady gaga nie su uchylaci na syntaky, ale mlada generacia, ktora to pocuva na mobiloch a sleduje jej divoke videoklipy. Tam ide o to aby to tych mladych zaujalo na vokaloch a mohli si to pospevovat. Takze vlastne nejake dalsie aspekty tejto hudby, ako je kvalita synthov je uplne mimo a koncovych posluchacov to vobec nezaujima.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2011 18:08

Nerozumieme sa ... Ja nehovorim co sa paci mne... Ked uz sme pri tom, mne osobne sa nepaci ani lady gaga ani bombunk mcs - neoslovuje ma ani jedno ani druhe :)

ja ale nehovorim o osobnych subjektivnych preferenciach, hovorim o tom co je aktualny sucasny moderny pop dance sound a lady gaga je prave referencia tohoto moderneho sucasneho pop dance zvuku (a bombfunkmmcs rozhodne nie je) ... Je velky rozdiel riesit nejake subjeltivne preferencie - tie mozeme mat kazdy ine - ale neco ine je sledovat trendy a mat prehlad o tom akodany zaner v sucastnosti ma zniet....

Ked uz sme primtom co sa mne paci zo sucasneho popdance tak toto :

bassline

Příspěvek od bassline » 27 srp 2011 18:26

No debata tu padla o krabiciach a ich vplyve na zvuk. Takze som to cele napisal v kontexte porovnania zvuku, nie porovnania hudby ako takej. Iba som chcel poukazat na konkretnych prikladoch rozdielnost vo zvuku.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2011 19:00

Nj vyrobili sme tu slusny offtopic :mrgreen:

keku

Příspěvek od keku » 27 srp 2011 19:33

Každý názor, ktorý si tu poviete je si myslím pre niekoho zaujímavý lebo ide o to kto to ako vníma. Súhlasím, že je to aj o skills vedieť spraviť kvalitný zvuk ale samozrejme aj o kvalitnom HW, pluginoch a podobne. Ten Einstein bol skvelý príklad :)
Som stále len nadšenec zvuku, hudby a preto sa rád obraciam na ľudí zo skúsenosťami a či je nejaká otázka jednoduchá alebo nie je individuálne. Ak by som vedel odpovede na všetko nemusím sa pýtať. Ale je skvelé mať tu takéto fórum kde sa stretne veľa názorov aj keď na jednu vec. Vždy je viacero riešení.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 srp 2011 21:01

bassline píše:dendy: No ja to vidim (alebo skor pocujem :) ) proste inak...V komercnom radiu tazko najdem elektronicku tanecnu hudbu v ktorej to pre mna fakt slape. Pre mna je proste MEGA dolezite aby tam main lead a bassliny proste slapaly a mali xicht. Ale aj ostatne zvuky, bicie, efekty atd. Jedina skupina, ktoru som cez komercne radio spoznal a splnuje co som vyssie popisal je Bomfunk MC's. Tie syntaky ktore v tom mozes pocut maju diametralne odlisny sound a pokial nie si hluchy, tak musis uznat ze oproti LAdy Gaga kde to vsetko len bzuci to je uplne o niecom inom.

Napriklad tento song:

http://www.youtube.com/watch?v=Gt-lxrKB4uM

Pocuvaj v 1:48 ten TB-303 zvuk, to je proste charakter ako prasa...

Alebo najznamesi hit od nich freestyler:

http://www.youtube.com/watch?v=ymNFyxvIdaM&ob=av3e

Ta basslina je proste neprekonatelna a nic lepsie som doteraz nepocul :) ...zvuk jak krava

Alebo saw leady v tomto songu:

http://www.youtube.com/watch?v=M0b0THkAOxM

Zneju proste tak chutne...v tom zvuku je charakter ktory v pluginovej hudbe proste nenajdes....

Ak oni toto vsetko robili na pluginoch, co silne pochybujem, tak potom klobuk dolu a nikdy uz nepoviem ze dobry HW ma stale zasadny vplyv na xicht zvuku, ktory na pluginoch nedosiahnes :)
v tomhle souhlasim s basslinem, lady gaga ma notoricky blby, zrnity, nudny a nevyrazny mixy / produkce. ale je videt, ze na tom to uplne (vubec!) nestoji. priklady dobrejch popovejch produkci podobnyho ranku za me treba... veci, co delaji svedi a norove pro britney spears (stargate) nebo katy perry.

boro

Příspěvek od boro » 27 srp 2011 22:12

keku píše:Každý názor, ktorý si tu poviete je si myslím pre niekoho zaujímavý ...
Dozvedel som sa, ze lady gaga udajne nepotrebuje AD/DA prevodnikky. :twisted:

Odpovědět