Nahrávání v terénu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
md3

Nahrávání v terénu

Příspěvek od md3 » 17 říj 2004 13:21

Dá se propojit Oktava MK 319, M-Audio DMP3 a iRiver 390T? Je to ok?

pm

Příspěvek od pm » 17 říj 2004 14:35

Propojit se to da, ale jednak to stejne neni "do terenu" protoze preamp musis napajet a phantom zarucit, jednak mi to pride trochu nevyvazeny. Slusnej majk, slusnej preamp a pak to cpat do mp3... kdyby to byly venkovni nahravky prirody mesta ambientnich zvuku, tak to v pohode staci, ale tohle na ven neni...pokud nebudes mit za pasem generator a nahravat vse na pozadi diesloveho motoru.

Fungovat to bude, ale jestli by treba lip nefungoval minidisk s dynamickym mikrofonem..

md3

Příspěvek od md3 » 17 říj 2004 17:36

Díval jsem se teď na nějaký minidisky a vůbec nevím co koupit, na stránkách není moc přehledná specifikace. Budu rád, když mi něco doporučíte. Moje požadavky:

- cena do 350 eur, i s mikrofonem
- jde mi hlavně o kvalitu nahrávání (uvítám, když tam nebude rádio apod.)
- váha a rozměry nehrajou roli ...

:oops: Nevím přesně jak komunikuje minidisk s počítačem (usb?), pro úplnost uvedu, že mám možnost využít S/PDIF IN z Audiophile 2496, to asi ale u přenosného minidisku neuplatním.

Děkuju!

matucha

Příspěvek od matucha » 17 říj 2004 18:26

lidi maj radi nejakej levnej (okolo 3 litru) stereo sony mikrak... na ruchy vpoho

ja mel dobry zkusenosti s akg c1000s (bezi na baterku)

dobrej na to muze bejt rode NT4 (je stereo na baterku)

dynamicky mikraky sou dost slaby na vystupu, kdyz pripojim tu AKG D224E k minidisku (jvc) tak ten signal je fak dost na hranici minimalu. Urcite to bude mit tendenci hodne sumet ;-(

pm

Příspěvek od pm » 18 říj 2004 11:57

Muzu potvrdit ze kombinace Rode NT4 s nejakym malym Aiwa minidiskem fungovala mnohem lip nez bych byl byval cekal. Na venkovni ruchy, rec nebo ambietni zvuky to bylo fakt luxusni.

kru

Příspěvek od kru » 18 říj 2004 14:59

puer: nevim proc by melo nahravani do MP3 byt horsi jak na MiniDisk-ATRAC je taky ztratova komprese, jenze minidskovy diktafony uz existuji cca 10let a mp3 se zacinaji teprve objevovat. jinak bych v tom fakt zadnej propastnej rozdil v kvalite nevidel (spis neslysel, mno)

opium jesus

kexik

Příspěvek od kexik » 18 říj 2004 15:37

a hlavne, mnoho tych mp3 klobasok vie nahravat aj (alebo len) do wav... trocha problematicky asi bude ad prevodnik, ale v minidisku aiwa sa tiez neda cakat daka spitzenklasse. zadrhel ale moze byt v tych kadejakych alc obvodoch.... pokial to udelatko nema VU meter a rucne nastavenie vybudenia, tak je to nevhodne!

md3

Příspěvek od md3 » 18 říj 2004 15:58

No jo, ale Rode NT4 je docela drahej. Včera jsem to možná uspěchal, ale už mám objednanej Sennheiser MD 425. V audioteku ho maj levnějc než kdekoli v Německu. Rád si přečtu vaše doporučení či nedoporučení, zkušenosti ...

Co se týče minidisku, tak vyzkouším Sony MZ-NH700, i když samozřemě nemám sympatie k firmě Sony :) . Přecejenom tahle firma má ve výrobě minidisků tradici a na českém trhu se jiné produkty ani neprosazují, tak uvidím.

pm

Příspěvek od pm » 18 říj 2004 16:15

jezus kru: nemel jsem vyhrady vuci mp3, ale vuci nevyvazenosti. To nedava dobry smysl tahat sebou slusnej majk, kterej potrebuje napajeni, tudiz tahat sebou slusny preamp, ktery potrebuje zasuvku, a pak to nahravat na medium ktere z principu neni tak uplne slusny, i kdyz staci, ale jeho vyhoda je ze je dobre prenosny.

Kombinace minidisk/dynamickej mikrofon (nebo kondenzator na baterku) je podle me vyvazenejsi, protoze je prenosna a min.. nemotorna.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 18 říj 2004 19:13

To uz mi prijde rozumnejsi varianta DV kamera s kondikem (ja mam Canon XL1S - zvuk 16bit/48kHz).
Vysledek bude ten samej a bude to rozhodne bez komprese.
Ale berte to jen jako alternativu. Ja to mam k dispozici, nekdo treba ne :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 18 říj 2004 20:27

este je tu datka... ale...

Kazdopadne minidisky se proste i docela pouzivaj, na spoustu ruchu je to fakt vpoho... ty datky uz asi vytlacily prenosny field HDR, ktery sou ukrutne drahy. Nagra a spol.

Jestli neco na tech minidiscich vpoho tolik nejni sou vestaveny preampy... to je jak soundblaster preamp, tj dost podvratacka kvalita.

Ted me napadlo este takovy podivny reseni a to Apogee MiniMe a digitalem do minidisku ;-). Jasne ten ATRAC to tam zmuchla, ale podle myho to bude docela fajn. MiniMe umi behat na baterky jestli si dobre pamatuju.

Na preamp je tu taky moznost s RME QuadMic, beha na 9 voltu a ma fantom... vidis, tohle na tom musim vyzkouset ;-) To by mohla byt zajimava mezivarianta. DMP3 na baterky neumi...

No proste zalezi na co to potrebujes. Na co to potrebujes?

matucha

Příspěvek od matucha » 18 říj 2004 20:34

Oprava, beha to na nejakou silnejsi baterku.. v manualu je napsano ze nejaka 12V baterka to vydrzela napajet 4 hodiny. Ma to i pribalenej kabel s koncovkou "automobiloveho zapalovace", ale to mi pripada dost smesny.

kazdopadne, kdybych este nemel preamp a uvazoval o nejakym venkovnim nahravani, tak tohle je fajn kandidat

md3

Příspěvek od md3 » 18 říj 2004 20:44

To by možná bylo nejlepší, ale taky nejdražší ... Prostě mi jde o to, aby to vyplivlo o něco reálnější zvuk, než z vestavěnýho mikrofonu v iRiverovi ... Jen tak na nějaký nahrávání ruchů, atmosfér, hlasů.

Znáte někdo osobně mikrofon Sennheiser MD 425?

md3

Příspěvek od md3 » 18 říj 2004 20:48

DMP3 možná v budoucnu, teď už nemám prachy.. Předzesilovač nemám a pro Audiophile by se hodil, jenže doma bych s ním nahrál nejvíš tak hluk ventilátoru počítače.

matucha

Příspěvek od matucha » 18 říj 2004 20:57

no dynamickej je ten mikrak... ja ho neznam, nemuzu se moc vyjadrovat

ale bude pro nej platit to, ze bude posilat holt malo malo signalu a tak vyniknou nedokonalosti ubohouckeho vnitrniho preampu a taky sum z prevodniku (bude to tam proste moc potichu)

doporucuju najit, co nejlevnejsi kondenzator s baterkou, at uz je od Uliho, StudioProject, Rode, AKG nebo ten stereo sony... Dynamickej sennheiser se spis hodi na bici mam ten dojem.

Odpovědět