Nahrávání vokálu v hodně basic podmínkách

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
syncro

Nahrávání vokálu v hodně basic podmínkách

Příspěvek od syncro » 10 dub 2011 23:24

Příští týden letím do Keni a chci tam nahrávat nějaké místní vokalisty. Bude to dost basic verze, s tím se počítá. Kdybyste někdo měli podobnou zkušenost za sebou, beru jakékoli rady... Vezu minimální možný setup (váha, velikost, security):

MacBook Pro s Logicem
M-Audio FastTrack Pro
Oktava MK319
Sennheiser H250

Technicky jsem to všechno nainstaloval, odzkoušel a vypadá to funkčně a o.k.

Teď otázky:

1. Nevím, jak připojit druhá sluchátka (ty z FastTracku bude mít zpěvák). Respektive vím, že to jde snadno vyřešit headphones ampem, ale to je další krabice navíc. Dají se nějak do jednoho výstupu zapojit dvoje sluchadla (co udělá impedance, hlasitost, atd.)?
2. Čím nahradit stojan na mikrofon? V nejhorším použiji židli, koště a gafu...
3. Čím nahradit paravany? Vidím to na matrace, deky, spacák...
4. Narazili jste v podobné situaci na nějaký jiný typický problém?

Díky, Saša

Pytkin
Moderátor

Re: Nahrávání vokálu v hodně basic podmínkách

Příspěvek od Pytkin » 10 dub 2011 23:48

skoda ze nemas trebars fasttrack ultra .. ten ma rovno dvoje sluchatka .. mozes zapojit dvoje sluchatka paralelne .. impedancia sa rozdeli .. co nemusi vadit .. ooptimalne by boli dvoje rovnake sluchatka .. h250 pozeram ze ma 32ohm .. no 16 ohm , ked budu 2 paralelne .. to asi mozno by uz mohlo zvukovke vadit .. lepsie by boli sluchatka s trosku vacsou omazou ..

jakubt

Příspěvek od jakubt » 11 dub 2011 00:51

Stojan na mikrofon - tyhle improvizace jsou dost opruz (nikdy to nedrží ve správné poloze), nešel by použít fotografický stativ? Jeho nohy by trochu sice překážely zpěvákovi, ale jinak jsou skladné, šroub na foťák je menší, než na mikr., ale stativová hlava bývá ke spodku stativu přidělaná takovým větším šroubem (k odšroubování té hlavy asi bude potřeba nářadí) - možná ten by mohl mít správný rozměr?

kexik

Příspěvek od kexik » 11 dub 2011 07:29

foto stativ funguje uplne v pohode. da sa kupit redukcia z foto srobu na mikrofonovy, pripadne nechat vytocit. dvoje 32 ohmove sluchatka paralelne budu fungovat FAJN, vyskusane. zvlast citlive typy ako su uzavrete sennheisery. deky paplony a spacaky tiez funguju. v keni asi nebude nudza o drevene stavby, tam byva aj hodne v pohode akustika a moc paravanov ani nepotrebujes

jackies

Příspěvek od jackies » 11 dub 2011 12:17

A co v nejhorším obětovat jedna stará sluchátka nebo pecky a jednu stranu (na jedno ucho) poslat zpěvákovi a jednu si nechat pro orientaci ?
Na ty lepší si to pak přepíchneš.

Mikrofon se dá na kabelu přehodit přes větev stromu na vysáka :)

syncro

Příspěvek od syncro » 16 dub 2011 12:12

Nakonec jsem si půjčil úplně malinký sluchátkový amp na 9V baterku, takže tenhle problém vyřešen. Stativ je moc velký, něco tam vyimprovizuji 8-)

Díky. Zítra jedu, Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 dub 2011 12:42

A ty zpěváky jedeš nahrávat pro ně (jejich projekt) nebo pro sebe ? (pro své projekty). Pokud platí b) máš už nějaké konkrétní domluvené nebo je tam budeš teprve hledat ? :)

syncro

Příspěvek od syncro » 16 dub 2011 17:26

Ivo: Kombinace obého, pro sebe i pro ně. Něco mám domluvené dopředu, zbytek na místě... Saša

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 dub 2011 21:34

hlavne stastnou cestu a dobre porizeni a pozdravuj gorily, jestli nejake potkas ;)

syncro

Příspěvek od syncro » 25 dub 2011 11:23

biscuit: Trefils hrebik na hlavicku, videt tlupu goril vystupujicich z pralesa je jeden z mych snu. Na to ale budu muset jet Kongo nebo Rwandu. Tady se mi zatim plni jine sny. Tri dny zpatky u jezera Nakuru jsem fotil tohle... Sasa

Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 25 dub 2011 13:01

Vem si dynamicky mikraky... v provizornich akustikach budou asi docela rozumne ignorovat mistnost. Jestli budes nahravat venku, tak si priprav neco proti vetru.... nebo uz jsi zpet?

syncro

Příspěvek od syncro » 08 kvě 2011 20:39

Boom, mi bak from Nairobi 8-) Tak nakonec to bylo hodně basic, konvertovali jsme s pomocí polštářů a matrací místnost na místním Chánově na studio, vypadávala elektrika, bylo ukrutný vedro, ale vibes na maximum. Hodně mě to bavilo... Fotky dodám, až je vymlátím z Martina, zatím malá zvuková ochutnávka... Ah wicked gyals dem - Dada Afrik a Kalcha representing East Africa, all di way from Kenya: http://www.gunjah.cz/internal/2AmigaAfrik.mp3 (první nástřel mixu).

Měl jsem v batohu opravdu jen to nejzákladnější, místnost byla dost marná, ale ty holky zpívaly moc pěkně a session s nimi byla velká legrace. Zbylí umělci taky dobře, ale tohle mě bavilo nejvíc. SM58 jsem nakonec nepoužil, nahrával jsem to na Oktávu... Celé jsem to kontroloval na sluchátka za pár šupů od walkmana 8-) Zkrátka hi-tek...

Saša

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 kvě 2011 21:54

tak to je super zkusenost:) Nicmene od 0:50 vokal super, ale do te doby je to na mne az moc alternativni ladeni...

EDIT: kdyz se na to soustredim, tak mi vadi asi jen ten prostredni hlas (v panorame vlevo), ten mi prijde mimo.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 kvě 2011 10:05

saso tos michal uz doma? poslouchal jsem to vcera a prislo mi to zvukove dost jiny, nez na co jsem od tebe zvyklej. jinak holky libej ;)

syncro

Příspěvek od syncro » 09 kvě 2011 10:33

Amorph: Je to jen ten jeden hlas. Nejsem si tím "alternativním" laděním ještě jistý, možná to doladím Melodynem, ale zas na druhou stranu mě ten zvláštní souzvuk docela baví, dodává to tomu nějakou dekadentní zvláštnost a v kontrastu s tou sexy žabkou mi to přijde funkční... Fakt nevím, těžké "mikrotonální" rozhodování 8-)

biscuit: Přijde ti to jako větší prasárna? To jsem k tomuhle riddimu chtěl (zkreslení, tučnost, atd.). Pokud je to něco jiného, co přesně tě tam zarazilo?

Díky moc, Saša

Odpovědět