Nahravka bicich

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
cargo

Nahravka bicich

Příspěvek od cargo » 28 kvě 2006 11:00

Pozdravujem vsetkych.
Rad by som poziadal skusenejsich o radu:

Casto sa mi stava, ze potrebujem v nahravke zmenit farbu zvuku ci uz rytmicaku (jazzaku) alebo cinely. Kedze ale konstruckia bicich je taka, aka je, ak zmenim napr. zvuk rytmicaku, okamzite to zmeni aj zvuk na cinelach a naopak kedze su presluchy samotnych mikrofonov, ktore ich snimaju.
Preto si kladiem otazku, ci existuje sposob, ako toto vyriesit. Ak niekto pozna odpoved, budem vdacny za radu...
Behringer DDX3216+ADT1616, RME DIGI9636, M-Audio BX8a, M-Audio keystation ES61, M-Audio delta AP192, Fender Strat squeer, Cubase SX3.1, Wavelab, SoundForge, Fruity Loops Studio

matucha

Příspěvek od matucha » 28 kvě 2006 11:17

1) nahrat rovnou to co chces ;-)
2) omezit preslechy na minimum
3) kompenzovat a kompenzovat... tohle ma svy meze a asi to tak uz delas a sam vis, co to znamena... nekdy muze byt tvym kamosem multiband dynamika, jindy treba jenom gate
4) podkladat to samplama... treba jenom ten snare... zalezi, ale na tom, co delas, asi bude dost velkej rozdil mezi zasmyckovanou elektronikou (se smyckama zivejch bicich) a mezi nejakym extra perkusivnim jazzem, kde by ses zblaznil a stejne by to hralo blbe

rastis

Příspěvek od rastis » 28 kvě 2006 11:57

Matucha to napisal uplne presne. Venovat najviac casu mikrofonom, rozmiestneniu, najst "najidealnejsie" polohy na farbu aj mnimum presluchov. Pouzivat gejty, pokial sa da. Osobne riesim na EQ jedine farbu kopaku, ak je rytmicak farebne nevyhovujuci, riesim to pdsamplovanim, ale pri zivich bicich treba opatrne, pretoze to hned dost pocut, ze je to nejake "umele"...

Odpovědět