Názor na nahrávku bicích

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kopyto

Názor na nahrávku bicích

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 09:46

Ahoj všem,
přes víkend jsme u mě ve zkušebně nahrávali bicí na naše demo, večer a ráno jsem si s tím trochu pohrál. Cílem bylo hlavně nepokazit to našemu bubeníkovi, kterej je skvělej muzikant a i zvuk bicích má naživo opravdu dobrej. Hlavně by mě zajímal názor na dvě věci:
1./ Je podle vás bubínek dostatečně vyrovnanej s ostatním v pasážích, kdy hraje jen ráfek, i v těch pasážích, kdy hraje přímo?
2./ Všechny tři tomy - tady se přiznám, že jsem zatím docela bezradnej...

Ale ocením samozřejmě každý postřeh, předem díky. Pro představu do jakého stylu ty bicí jsou si můžete poslechnout mp3 tady: http://bandzone.cz/abused

A tady ona inkriminovaná nahrávka:
http://mp3.abused.cz/memory.mp3

P.S.: Je to moje první nahrávání, tak prosím nebuďte moc zlí :-)

Amorph
Moderátor

Re: Názor na nahrávku bicích

Příspěvek od Amorph » 18 črc 2011 09:56

Ahoj, no, u virblu je predevsim problem, ze jsi asi nenahraval ze spoda strunik, protoze ten je tam podle me slyset malo. Pak bych rek, ze virbl z toho asi moc trci (hlasitost rafku asi v pohode) a urcite ma taky moc dlouhej dozvuk, takze zkusit zagejtovat. Plechy na me pusobi trochu tence, asi proto, ze v nich vnimam nejakou ostrou frekvenci. Zkusil bych ji lokalizovat a trochu potlacit a pridat tem plechum trochu stredy, aby ziskaly vetsi objem. Tomy mi prijdou docela v poradku. Kopak je mozna zbytecne moc a neni asi upln spravne vyekvalizovanej, ale ono je tezky tohle soudit bez celyho mixu, protoze tam to muze byt uplne jinak. Celkove jako naber to napoprve urcite neni zly, jen te asi v mixu budou zlobit ty ostry plechy a uvazoval bych nad reampovanim struniku virblu - vezmes stopu z horniho mikraku, polozis nejakej reprak na virbl, pustis to do nej a nahravas ze spoda strunik. Funguje to pomerne hodne dobre.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 10:05

Díky za názor. S tím bubínkem se to má tak, že náš bubeník tam má zvuku struníku opravdu minimum, je to prostě jeho zvuk, i když docela specifický, a dost lidí má stejnej názor jako ty. Každopádně díky za tip, jak to vyřešit, kdyby to v mixu nefungovalo, možná na to dojde - ale při náběrech už zkrátka nebyl volný vstup na spodek:-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 črc 2011 10:44

nahraval si bubny viacerymi mikrofonami ? lebo zneju velmi nevyrovnane .. toho snaru je tam fakt moc ..

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 11:13

Mám osm stop - kick, snare, 3xtom, 2xOH a room. Můžeš prosím upřesnit tu nevyrovnanost, jen ten snare, nebo i něco jiného?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 črc 2011 11:14

aha .. a toto su uz vymiesane bicie ? mne to pride jak suchy naber jednym mikrofonom ..

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 11:17

Tak je to první verze mixu, u mě navíc první verze, kterou jsem v životě dělal:-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 črc 2011 11:24

Pytkin: to bych chtel videt a slyset, jak na jeden mikrak naberes takhle blizkej kopak a virbl a rozumnej zbytek sady:)

Gustav

Příspěvek od Gustav » 18 črc 2011 19:21

Hodně vejšek, přidat BASY ! Zvukař/Gustav

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 19:36

Díky za názor. Pravda je, že na grupě mám ekvalizér s přidanýma výškama, líbí se mi jak potom cinká ride:-) Uvidím, jak to bude fungovat, až budou nahrané ostatní nástroje; mám pětistrunnou basu, takže o spodek by neměla být nouze - pokud se mi tedy povede udělat to tak, jak bych chtěl. Každopádně je mi jasné, že to rozhodně není ideální, ještě na tom strávím spoustu času...

blueevil

Příspěvek od blueevil » 18 črc 2011 20:59

je to o ničom, radšej by som to nahral pomocou superior drummera a prekopal to aranžersky. ten mix je shit. tie bicie si natačal asi maximalne dvoma mikrofonmi, žiadny overhead

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 21:13

Díky za názor, ale něco konkrétního by bylo určitě přínosnější.
blueevil píše:tie bicie si natačal asi maximalne dvoma mikrofonmi, žiadny overhead
Jak jsem psal výše - kick, snare, 3x tom, 2xOH a room...
blueevil píše:je to o ničom, radšej by som to nahral pomocou superior drummera a prekopal to aranžersky.
Že ten mix není dobrej vím, a doufám, že bude časem lepší. Ale řeči o překopání aranží si nech laskavě od cesty. Hlavně netuším, jak můžeš posoudit, že je to špatná aranže, když jsi neslyšel celou píseň. Ve věcech kolem nahrávání si rozhodně nejsem jistý v kramflecích, ale dobrého muzikanta po půlce života stráveného v kapelách poznám - a náš bubeník to rozhodně je, a jeho linky jsou (pro naší kapelu) naprosto zásadní a lepší bych si těžko dovedl představit. Tudíž konkrétně v tomto ses totálně shodil a tvůj příspěvek (nikoli ty předchozí, ze kterých si mám co vzít) pouštím jedním uchem dovnitř a druhým ven.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 18 črc 2011 21:43

ty maš take predstavy o nahravani človeče, to neni len tak...ani si nepopisal ake mikrofony a tchniku si použil, tažko ti niekto može takto radit, preto hovorim o dvoch mikrofonoch.v skušobni bez arzenalu pristrojov sotva natočiš bicie, ako si predstavuješ v tomto štyle čo hrate, preto som ti navrhol ten drummer, ktory ti tu plochu vyplni.aky maš nazor na bubenikov je tvoja vec a ja mam svoj, som len uprimny a teda mi može byt jedno čo si kto mysli

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 črc 2011 21:44

kopyto: nojo, vitej na audiozone, doporucuju na nektere prispevky nereagovat, ale spis si jen podle nich udelat nazor na pisatele. Tady na si tak clovek usetri dost nervu;)

blueevil

Příspěvek od blueevil » 18 črc 2011 21:53

ja myslim že nervy su podstatne k tomu aby sme sa niekde dopracovali, samozrejme zavisi aj s kym komunikuješ.ten kto sa chce dopracovat k dobrym vysledkom ta určite bude počuvat, lebo je profik, nie amater.keby takto niekto reagoval u mna v študiu, tak ho pošlem do pí*** a som presvedčeny, že všade je to rovnako

Odpovědět