Názory na mix - Rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Re: Názory na mix - Rock

Příspěvek od delay » 03 zář 2010 06:39

Amorph: Líbí se mi, co jsi udělal s basou. Cool :!:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 zář 2010 07:30

delay: na base je u me posledni dobou docela oblibenej LePou LeXTAC - channel 1, malo gainu a bright. Sice puvodne kytarovka, ale zda se mi, ze na basu funguje vyborne.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 03 zář 2010 07:50

to Amorph : škoda že nenosím klobouk ,smeknul bych ho :-) ,líbí se mi to ,na to že je to takhle narychlo ...zkusím to takhle nějak přemíchnout.

Nemůžeš mi nějak stručně popsat Ekvalizaci zdrojů ? popřípadě jak jsi kompresoroval ,gejtoval, používáš Duplikační stopu na kopáku,virblu ?

Díky

jackies

Příspěvek od jackies » 03 zář 2010 15:23

Nedalo mi to, věnoval jsem ještě 10 minut a trochu jsem tedy na výtky rozsvítil a taky smázl tu "mimomísu" kytaru (to fakt nešlo :) ).
http://www.nwf.cz/jackies/jackiesmix01.wav

btw : kde jsou ostatní "míchači" ? :wink:

vras

Příspěvek od vras » 03 zář 2010 15:41

tonysss: jen poznamka - zajimala by me ta basova stopa- jak to bylo nahravano? Linkou? Pres nejaky preamp? Byl tam nejaky hipass? Pripada mi, teda na muj vkus, ze je polozena docela vysoko, spise do harmonickych, a zakladni frekvence jsou potlacene.

vras

Příspěvek od vras » 04 zář 2010 01:20

btw : kde jsou ostatní "míchači" ? :wink:
tak tedy i muj hokuspokus k rozcupovani, i s tim provizornim vokalem

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 zář 2010 22:26

jackies: zajimavy pojeti, chytlo to docela zajimavou tamosferu i kdyz tolik reverbu na vsem bych nedal. Nicmene, jses si jistej, ze jsi pod tim solem vyhodil spravnou kytaru? :-)

vras: no docela to hraje ciste, ale virbl je dost utopenej.

Tonyss: gate na kopaku, vrchnim virblu a tomech normalni cubasovskej. Spodni virbl jsem nechal negejtovanej. Horni virbl je hodne komprimovanej, mam na nem uad Fairchild a za nim jeste blockfish. Na kopaku mam uad la2a a takovej sikovnej free plugin youwa shock - http://sites.google.com/site/youwashockvst/. Na overheadech je uad fairchild a bootsy hf tomu pridava trochu "shine". Reverby mam uad plate140 a free nebulu 3. A navic kratkej slapback uad rs1, kam posilam trochu bici. Bici posilam jeste paralelne do grupy kde mam two knees compressor/limiter z reaktoru na zvyrazneni uderu a na lehky spojeni. Na masteru je uad precision buss compressor a na konci free limiter TLs Maximizer. Ekvalizaci ti k tomu nereknu (snad jen, ze pouzivam prevazne uad pultec pro a uad neve 1081), to by ti stejne nepomohlo, casto kombinuju vic pluginu za sebou posilam do grup atd. Navic mi neprijde uplne koser, aby sis od nekoho nechal zaplatit za mix a ja udelal tu praci za tebe;)

jackies

Příspěvek od jackies » 05 zář 2010 00:45

Amorph píše:jackies: Nicmene, jses si jistej, ze jsi pod tim solem vyhodil spravnou kytaru? :-)
A jo !, možná tam něco ještě zůstalo :) To víš, rychle rychle a děláš co nemáš 8)
Otevírat a študovat už to ale nebudu.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 05 zář 2010 21:20

vras píše:tonysss: jen poznamka - zajimala by me ta basova stopa- jak to bylo nahravano? Linkou? Pres nejaky preamp? Byl tam nejaky hipass? Pripada mi, teda na muj vkus, ze je polozena docela vysoko, spise do harmonickych, a zakladni frekvence jsou potlacene.
Nahrávána byla přímo linkou do mixu. Je to čistě zvuk z basy která neměla na sobě žádné korekce.

vras

Příspěvek od vras » 06 zář 2010 11:16

amorph: virbl by urcite snesl pridat, ale to byl jen pokus, vic se tim zabirat nebudu. Tvuj mix je vyborny, jedinou vyhradu mam k bicim, ty bici byly na muj hodne fat a hodne naslapane vzhledem ke stylu, ktery kapela hraje, proste z toho bicmena slysim, ze takto nehraje. Ovsem to je otazka vkusu a zameru, nikoliv zvuku.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 06 zář 2010 20:05

Tady je má dnešní 20 min. práce a už mi to začíná lésti krkem i když jsem to 5 dnů neslyšel :-D
Asi na radu Amorpha si už konečně budu muset vzít teda od kapely i nějaké ty peníze aby mě to bavilo víc.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 06 zář 2010 21:15

Amorph : používáš na Masteru nějaký Stereo rozšiřovač ? Máš to takové "obklopující"
mícháš už přímo s Limiterem na Masteru ? (Natlačeno) ?

Díky moc za poposunutí.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 zář 2010 23:29

za 20 minut jsi stihnul otevrit a zavrit projekt ne? Ne delam si srandu, prijde mi to o fous lepsi a snad i na dobry ceste i kdyz porad to ma dost rezervy. A mam pocit, ze mas asi rezervy v poslechu, protoze na nekterejch frekvencich ti to docela osklive reze (nejvic asi kytary nekde ve vyssich stredech). Na masteru stereo widening nepouzivam, protoze to casto docela zmeni pomery v mixu, ale na kytarovy grupe nekdy trosku jo a to i v tomhle pripade. A ano, micham do kompresoru a limiteru, tedy natlaceno. Hele, ale fakt by ses mel zamyslet nad tema dvema kytarama pod tim solem, protoze jedna z nich je harmonicky dost mimo...

Odpovědět