nesmrtelný problém kopák vs bassa

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
toxin

nesmrtelný problém kopák vs bassa

Příspěvek od toxin » 29 bře 2008 19:58

Zdravím

Byl bych moc rád kdyby zdejší zvukový odborníci vyslechli tento počín a poradily mi co s tím podpantoflovým kopákem provést myslím že než začne hrát bassa tak je vše v pořádku alespon já v tom nevidím nějáký vážnější problém na radu ekeazeho jsem ho zkoušel trochu napitchovat nahoru a vyekvalizovat ale řekl bych že jsem tomu víc ublížil než pomohl kopák pak znel už hodně nepřirozeně takže tuhle variantu jsem zavrhl problém je zřejmě v tom že má peak hodně nízko a frekvenčně se bije s bassou ale opravdu jen nerad bych ho měnil...co by mohlo pomoct? sidechain komprese? pokud ano poradil by někdo jak ji zprovoznit (polopatě) v FL studiu ? Za každou radu a komentáře ke zvuku budu vděčný.

http://www.uloz.cz/show/file/56577-dddd.mp3 (přímý link)

Poshook

Re: nesmrtelný problém kopák vs bassa

Příspěvek od Poshook » 29 bře 2008 20:39

toxin píše:Zdravím

Byl bych moc rád kdyby zdejší zvukový odborníci vyslechli tento počín a poradily mi co s tím podpantoflovým kopákem provést myslím že než začne hrát bassa tak je vše v pořádku alespon já v tom nevidím nějáký vážnější problém na radu ekeazeho jsem ho zkoušel trochu napitchovat nahoru a vyekvalizovat ale řekl bych že jsem tomu víc ublížil než pomohl kopák pak znel už hodně nepřirozeně takže tuhle variantu jsem zavrhl problém je zřejmě v tom že má peak hodně nízko a frekvenčně se bije s bassou ale opravdu jen nerad bych ho měnil...co by mohlo pomoct? sidechain komprese? pokud ano poradil by někdo jak ji zprovoznit (polopatě) v FL studiu ? Za každou radu a komentáře ke zvuku budu vděčný.

http://www.uloz.cz/show/file/56577-dddd.mp3 (přímý link)
ja si to zatial nemozem pocuvnut (som v praci), ale ak je kopak nizko posadeny, mne pomaha:

1. skratit ho tak, aby co najmenej znel po uvodnom transiente (gate a nasledne kompresor)
2. EQ na pripadne korekcie

sem tam sa mi osvedcil aj mierny overdrive (najlepsie laditelny)

Musiclab Kolín

Příspěvek od Musiclab Kolín » 29 bře 2008 20:43

Ahoj, kopák bych taky neměnil, ale pravda že jak se přidá ta basa tak je to mela trochu. Myslím, že klíčem je více než ekvalizovat a kompresovat spíše změnit aranže. Osobně bych to vyřešil subbasou a frekvence kopáku nechal čistě jemu. subbas doplnil o lehkou pilu a nechal hrát. Ale já nejsem zdejší odborník, tak z rezervou:-)
MPC2500; RP300; HS50M; T7

kexik

Příspěvek od kexik » 29 bře 2008 21:10

co to mas za JE*NUTY hosting, pri pokuse o stiahnutie ma server po stiahnuti 12kB zhodi a nepodporuje resume mod... nazdielaj to inam. bezproblemovy je keepmyfile.com
vo vseobecnej rovine riesenim pri base aj kopaku na jednakych frekvenciach je kopaku nechat tranzienty a base ich zobrat. ale musel by som pocut, ci to v tomto pripade mozno urobit. ak tam mas zivu basu trebars so slapmi alebo s trsom, tak to nepojde. pri elektronike je zdaleka najjednoduchsim riesenim vymenit alebo navrstvit sampel kopaku

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 29 bře 2008 23:06

v kopaku se nese subbasovej ton cca 170ms, to je pri tomhle tempu moc dlouho (vetsinou, zalezi samozrejme na aranzi basy - ale tady to nesedi). zkrat bud cely kopak, nebo aspon odfiltruj basu a nech 'charakter' (stredy, vejsky), tak, aby mel tak do 120ms, ale spis min. jinak bych taky zvazil tu melodii, zavani to durem a poutovou zabavou :[

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 bře 2008 00:14

Mimochodem co jsou to ty tranzienty? ono se to porad sklonuje ve vsech padech a ja netusim co to vlastne je :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 bře 2008 00:36

taky uz to tu probehlo hodnekrat.

Obrázek

tohle je pro tanecni hudbu dobrej kick, co se tyce pomeru tela ('tone') a transientu (tr.).

tady sem graboval kick, kterej je pro tyhle ucely vetsinou spatnej (pokud nejde o jednu z vrstev) a je to znamka spatnyho procesingu nebo spis spatnyho vyberu vychoziho samplu. je to zivej kick, kterej ma sice ohromnej a hezkej transient, ale zadny telo (takze je sice krasne dynamickej, ale clovek potrebuje tlak a vysoky celkovy RMS, a treba proti nedynamicky subbase nemuze fungovat). i kdyby se telo nafouklo limiterem nebo kompresorem, zjistis, ze je to jenom dozvuk, samotnyho 'tonu' tam sou tak max. dva cykly, takze by byl stejne blativej.

Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 bře 2008 00:50

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 bře 2008 01:23

Diky
Peace
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 30 bře 2008 01:29

juo > dobry a nazorny... dobrej kick sice muze mit vic transientu nez ukazujes u toho "idealniho" ale vicemene je to jak to mam rad... az na ten lehkej clip

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 bře 2008 01:31

Defakto az ted jsem diky tomu pochopil proc akusticke kopaky k elektronice nesedi a naopak klasicky tr-909 je k tomu idealni, akustika krasny tranzien a zadny sub, elektronicky kratky tranzient a melodicky sub.

A mozna proto zni tak dobre zrychlene breaky s analogovou basou, jedno dodava druhemu presne to co potrebuje :) DNB.
Peace
Obrázek

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 bře 2008 01:36

Acid Punk píše:Defakto az ted jsem diky tomu pochopil proc akusticke kopaky k elektronice nesedi a naopak klasicky tr-909 je k tomu idealni, akustika krasny tranzien a zadny sub, elektronicky kratky tranzient a melodicky sub.

A mozna proto zni tak dobre zrychlene breaky s analogovou basou, jedno dodava druhemu presne to co potrebuje :) DNB.
jj, kombinace je casta, i v popu & rocku se casto pod hlavni udery zivejch bici softwarove triggerujou kopak a snare. zalezi na tom, jak to ma hrat a jak je to nahrany.. s tim nemam moc zkusenost.

peteness

Příspěvek od peteness » 30 bře 2008 01:38

Toxin: Zda se mi to v pohode. Kick je trochu divny, ale s basou ze by se to vylozene nesnaselo, to zas ne. Vzdycky v zahlcenym mixu se kopak trochu ztrati. Tady to neni nic dramatickeho.
Kdybys delal OTB, tak je dobra vec na vytvoreni tela k nevyraznemu kicku Electrix MoFx. Je tam jedno nastaveni, ktere udela kopak trochu tezsim, telnatejsim.
Zkusil jsem tu tvoji ukazku prohnat venkem pres mix, kde je na sendu ten MoFx. Hodne to ztratilo prevodem mp3 do wavu a pak 2x pres prevodniky a zase export z Cubase do mp3. Pres to vsecko je tam mozna trochu poznat, co to dela.

http://www.syntheticaura.com/music/kopak.mp3

toxin

Příspěvek od toxin » 30 bře 2008 03:04

díky moc všem za reakce!
takže jednoznačně zkrátit ,vyzkouším! Co se té melodie týká tak věřím že to může být na někoho už silné kafe mě se ale prostě tyhle trancové veselé zvuky líbí sem na ně úchylný mno...pouťovou zábavu to ale rozhodně ztvárňovat nemělo:( je tu víc lidí s podobným názorem ?

k tomu hostingu mě chodí celkem dobře mělo by to rovnou hrát nevím v čem byl problém? a kdyžý jsem zkoušel ten Tvůj server tak mi to jak v IE tak Mozile hlás chybu javascriptu...

toxin

Příspěvek od toxin » 30 bře 2008 03:19

peteness píše:Toxin: Zda se mi to v pohode. Kick je trochu divny, ale s basou ze by se to vylozene nesnaselo, to zas ne. Vzdycky v zahlcenym mixu se kopak trochu ztrati. Tady to neni nic dramatickeho.
Kdybys delal OTB, tak je dobra vec na vytvoreni tela k nevyraznemu kicku Electrix MoFx. Je tam jedno nastaveni, ktere udela kopak trochu tezsim, telnatejsim.
Zkusil jsem tu tvoji ukazku prohnat venkem pres mix, kde je na sendu ten MoFx. Hodne to ztratilo prevodem mp3 do wavu a pak 2x pres prevodniky a zase export z Cubase do mp3. Pres to vsecko je tam mozna trochu poznat, co to dela.

http://www.syntheticaura.com/music/kopak.mp3
no zní tak trochu nafouknutěji a kulatějc krapet to tomu pomohlo.ale není to uplně to co bych chtěl možná v kombinaci s upravou té délky a lehkým frekvenčním krouhnutím té bassy bych se tomu mohl alespon přiblížit...MoFx ale nevlastním na tom kopáku už je jedno udělátko z fl co mu přidává trochu hutnosti : blood overdrive (asi nějáký druh zkreslení ???) v týdnu se k tomu vrátím a zkusím si s tím pohrát zapostuju sem pak výsledek.

Odpovědět