Octaver

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Yarda

Octaver

Příspěvek od Yarda » 22 říj 2009 22:42

Zdravím...
Sháním kvalitní vst octaver(nejlépe free) a prostě nemohu najít.Potřebuji alespon o dvě oktávy dolu.Do smyčcového kvarteta hlavně na violoncello...
Zkoušel jsem Clone Ensemble,Octaver12b,octaver z GTR ale z ničeho nedostanu to co potřebuji.Je to do moderní klasiky která se nebojí experimentovat ,ale chtěl bych tam zachovat jakousi přirozenost nástroje a k tomu dodat hutný spodek...
Děkuji všem za případné odpovědi :-)

kexik

Re: Octaver

Příspěvek od kexik » 23 říj 2009 00:14

hladas blbo, free octaver nie je. tento pitch shifter

http://pir.at.infoseek.co.jp/Shinyfx.zip

je ale pomerne super (spectral monkey zo .zip -u ma GUI, phazvoc je to iste ale bez gui)
ak to chces vrstvit s povodnym signalom, staci pouzit nejaky premyslenejsi routing (napriklad das shifter na send). v pripade fruity loops alebo abletonu priamo pouzi wet/dry kolecko
btw aj tie dalsie dva efekty su psina, len to chce pretitat dokumentaciu .)

Yarda

Příspěvek od Yarda » 23 říj 2009 01:02

Kexiku díky....Ten SpecMonkey je dobrej,ale přijde mi že to mrší signál až moc.
Dal sem to na send a jde to,ale přeci jen to není oktáver.Klidně si něco koupím,porad mi oktáver.Myslím že ho dost využiju:-)
Jinak dělám na Nuendu...
Diky moc 8)

kexik

Příspěvek od kexik » 23 říj 2009 08:09

pohral si sa aj s nastaveniami? musis pre konkretny zdroj zvuku VZDY zoptimalizovat velkost overlaps, velkost FFT bloku aj dalsie parametre... podla mna to ide dooptimalizovat pomerne perfektne
na druhej strane az teraz som si vsimol ze chces az dve oktavy. to je fyzikalne nemozne bez totalnej straty charakteru nastroja...
co sa tyka komecneho oktaveru, poznam jedine akai decabuddy a popravde, nekupil by som si ho. mozes ho ale vyskusat, samozrejme

delay

Příspěvek od delay » 23 říj 2009 09:40

Pitch shifter mrví zvuk vždycky, vždycky z toho dostaneš takovej lehce metalickej "digi" sound, někdy s víc a někdy s méně artefakty.
Nejvíc to uslyšíš směrem nahoru (tónově).
SW nevim, nepouživam, prošlo mi rukama ale dost "běžnejch" podlahovejch a rackovecjh FX. Měl jsem Whammy XP100 a poslední Whammy od DigiTech (ten bych ti asi doporučil jako variantu s dobrym ovladanim a funkcemi, zvuk prumer, dobra cena), doma mam IPS33B od DigiTech, což je chip z legendární WH-1, jen toho umí o mnoho víc a je v racku, zvukově lepší než dnešní věci, zajímavej PS je v Ensoniq DP jednotkách a docela jsem chválil kvalitu algoritmu v Lexicon MX200 tuším - nenabízel moc nastavení, ale bylo tam nejméně artefaktů. Všechno to jsou věci ktery se daj vesmes sehnat okolo 5000 Kč, což není zas tolik. Jinak špičkou bude asi Eventide, ale ty nepříjemný artefakty najdeš vždycky a všude.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 říj 2009 10:10

JA nevim, mozna jsem mimo misu, ale nebylo by reseni neco jako tohle, co generuje subbass? http://www.voxengo.com/product/lfmaxpunch/
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět