Online mastering - váš názor

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
dano
Vybavení

Online mastering - váš názor

Příspěvek od dano » 23 led 2019 11:29

Caute, snad sa to tu este neriesilo, ale celkom by ma zaujimal vas nazor na temu ONLINE MASTERINGU.

Ze teda niekam uploadnete track a doslova do par minut a za par eur si ho stiahnete spat v zmastrovanej forme. Riesi to napriklad tato stranka: https://emastered.com/

Ja osobne som stara skola a teda som voci tomuto velmi skepticky, ale rad si precitam, co si o tom myslite vy.

dendy
Vybavení

Re: Online mastering - váš názor

Příspěvek od dendy » 23 led 2019 11:37

tam kde je to naozaj "par minut" tam by som sa tomu vyhol oblukom lebo to maju evidentne len nejake skripty zautomatizovane - pride mi ze to je skoro iste ako ked si nainstalujes Izotope Ozone a vyberes nejaky masteringovy preset :))

Tam kde to robia realni ludia to vyznam rozhodne ma. Takze v prvom rade by som siel po takych kde to "chvilu" trva. Potom staci uz len vypocut si referencie / ukazky a podla toho sa rozhodnes.

Inak co nedojdes do nasej skype skupiny ?? Kolko krat ta spominame (dufam ze nepochybujes ze v dobrom :mrgreen: ) Vacsinu casu sa aj tak len rano pozdravime a to je vsetko takze casu ti to vela nezozere :mrgreen:

dano
Vybavení

Příspěvek od dano » 23 led 2019 11:42

Jo tiez mi to napadlo, ze cely mastering bude v tomto pripade spocivat v nejakych presetoch, co je teda cista masiarina.

Ja uz na skype nie som asi 120 rokov :( som tak nejako odpalil aj socialne siete zo zivota, teda az na par minut denne. Ale nazivo uplne ze rad. skoda ze som bol KO ked bol zraz u Dedka.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 led 2019 12:05

az bude zas dalsi, ozveme sa :) ja som bol vtedy tiez nakasu :))

gambler

Příspěvek od gambler » 23 led 2019 12:46

Tu jeden chalan robil test Inak na nete sa daju zohnat ludia co ti zmastruju vec za par korun, treba ale hladat lebo je aj kopec deti s krasnymi profi web strankymi a nemaju sajnu co robia..Sme v casoch ked award winning Master inzinier zoberie od teba 130eur za steam mastering jedneho tracku..Pre predstavu aby si sa vedel orientovat v cenach ,lebo zasa su aj vseliaky no name frajeri co budu pytat 200eur a budu ti to mastrovat ITB na sluchatkach :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 led 2019 12:56

co sa tyka mensich mastering studii na slovensku - osobne poznam tychto ludi a viem ich doporucit ako serioznych co robia dobru pracu:

http://www.onlinemasteringstudio.eu/ (piestany)
http://www.sardonicrepulsion.com/produc ... ering.html (banska bystrica)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 led 2019 13:03

gambler: Peknej test!

IvanB

Příspěvek od IvanB » 23 led 2019 13:58

Rozdiel je hlavne v tom, že "online mastering" ti nikdy nepovie, čo máš na mixe (wavku) zle. Pravda je ale tiež to, že ti to väčšinou nepovie ani ten reálny živý mastič, a čo je práve to, čo ja osobne od profíkov, ktorí vedia vypýtať niekedy aj 45-50 EUR za master, očakávam. Česť výnimkam. Nemalo by to fungovať proste tak, že zmastrujem hocijaký materiál a hotovo...

matucha

Příspěvek od matucha » 23 led 2019 19:29

To jsi idealista. Hodne lidi si do michani kecat nenecha. Pak jsou lidi co proste lepsi vysledky ze sebe nedostanou a nikoho jinyho za michani platit nechtej. Pak casto lidi chtej svuj dost specifickej zvuk, co by nekdo jinej povazoval za nepruchozi. Dalsi situace jsou kdy kapela/interpret dostal(a) nejak mixy a je to jaky to je, lisovna je zamluvena a dulezity je to ze se to stihne. Jsou taky lidi co si predstavujou, ze mastering je magie a ze nezalezi na tom jakej je vstupni material.

Nastesti se mi vylozene sileny veci vetsinou vyhejbaj. Ale tu a tam se objevej a tam treba lidem reknu, ze nema smysl aby utraceli zbytecne penize za me. Cast z nich ale na tuhle radu neda a pak se teda snazim aby to hralo nejak stravitelne.

Dalsi vec je ze spousta lidi zadny postrehy na mixy slyset nechce, protoze to nemichali, jen potrebujou "vyvolat fotky".

K online algo masteringu. Podle me kdyz mas dobre smichany veci, co presne sedej na zanr a ta algo sluzba je delana presne na tyhle veci, tak to muze cely dopadnout rozumne. Kde bych ocekaval zadrhel je, kdyz mas nejakej divnejsi zanr se specifictejsim zvukem a jinou balanci. Tam z toho muzou vypadnout vylozene blbosti. Stejne jako z nejakyho automatickyho upravovani fotek. Nikde jsem to ale nezkousel a uprimne me ani nezajima co z toho leze.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 led 2019 20:27

matucha píše:K online algo masteringu. Podle me kdyz mas dobre smichany veci, co presne sedej na zanr a ta algo sluzba je delana presne na tyhle veci, tak to muze cely dopadnout rozumne.
No ok ked mas ale ak vec dobre vymiesanu, vtedy naozaj vela nepotrebuje - nieje potom furt jednoduchsie lepsie proste zobrat Ozone, T-Racks alebo iny masteringovu app a proste pouzit preset z nazvom zanra (ktory tam obvykle byva), pripadne aspon poskusat par presetov co mi najlepsie sadne ? Myslis ze stale tie algo sluzby dodaju lepsi vysledok ?

Ja som v tomto rozhodne konzervativny, mastering ak si to co len trochu mozem dovolit by mal robit clovek, a clovek skuseny, a idealne zo skusenostami z daneho zanra. A rozhodne si dam vzdy poradit co opravit v mixe. V tom vidim dalsiu velku vyhodu dat si robit mastering niekomu - uplne iny pohlad (s inymi skusenostami na inom odposluchu) velmi casto odhlali problemy ktore cloveku proste unikli.

tony9

Příspěvek od tony9 » 23 led 2019 20:35

Já bych si nenechal nic masterovat od někoho u koho neznám jeho práci.
Pak je ještě varianta dát na referenci někoho zkušeného.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 24 led 2019 09:09

dendy píše:
23 led 2019 20:27
A rozhodne si dam vzdy poradit co opravit v mixe. V tom vidim dalsiu velku vyhodu dat si robit mastering niekomu - uplne iny pohlad (s inymi skusenostami na inom odposluchu) velmi casto odhlali problemy ktore cloveku proste unikli.
:palec+: O tomto hovorím! Tam by predsa mala byť pridaná hodnota toho, že to dáš robiť živému tvorovi so skúsenými ušami. Myslím, že to nie je príliš idealistické, keď chcem počuť od toho človeka, že niečo je na tom mixe zle, ak tam niečo naozaj zle je, a treba opraviť toto a tamto, aby nakoniec z toho dostal maximum. Inak fakt nevidím dôvod nevyužiť (často krát lacnejší) "AI" online na mastering. Drvivá väčina ľudí mixuje v úplne nevhodných akustických podmienkach, podľa intuície, bez skúseností a vedomosti, že isté veci majú v tom mixe byť tak a tak a pod. (vrátane mňa). Keď si to skúsené ucho mastiča pustí v akusticky ošetrenej miestnosti, musí hneď počuť, čo je tam zle a čo mu bráni, napríklad, vytiahnuť loudness na požadovanú úroveň. Možno som naivný, ale toto by malo byť súčasťou služby. Áno, niekto môže argumentovať "daj si to zmixovať profíkovi" - to si ale neviem predstaviť exportovať vyše 20 trackov a posielať niekomu, kto to navyše zmixuje úplne inak ako má autor zámer. Ak niekto robí elektronickú hudbu, mal by sa proste naučiť zásady mixu, prečo by mu v tom nemohol byť nápomocný názor masteringového inžiniera? To ide v ruka v ruke. K takému človeku sa budem vždy rád vracať.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 led 2019 09:14

tony9 píše:
23 led 2019 20:35
Já bych si nenechal nic masterovat od někoho u koho neznám jeho práci.
Pak je ještě varianta dát na referenci někoho zkušeného.
Tak vacsina ludi co to myslia s masteringom seriozne ma na svojich strankach kopu referencii a ukazok .. akonahle niekde nie su ukazky / referencie ale len "Bla bla bla" divam sa na to velmi skepticky ...

matucha

Příspěvek od matucha » 24 led 2019 17:08

dendy - jasne, kdy umis neco dobre smichat tak budto ocenis praci nekoho kdo vis ze ti pomuze mastrem jit o par procent dal. Kdyz nejsou penize, tak limiter mas a umis ho pouzit. A algo veci te nezajimaj, protoze proc bys mel platit extra penize za neco co mas.

IvanB - spatne me chapes, ja vubec nemam nic proti tomu co ty od masteringu chces. A bezne lidem rikam co bych zmenil nebo na co se zamerit, beru to jako pozitivni a tesi me ze treba jejich dalsi desky jsou potom zvukove lepsi protoze se poucili.
To co jsem tady napsal je ilustrace toho jak ale vypada vseobecna situace z druhy strany. Ze jako "typ klienta" jsi jenom jedna cast spektra a tvoje pozadavky/pristup se lisej od nemaly skupiny lidi. Ber to jako rozsireni povedomi o tom s cim lidi nabizejici mastering pracujou a jaky z toho jdou vyvodit dusledky pro vysledky jejich prace.

Odpovědět