"Oteplovani" zvuku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 20 kvě 2006 15:04

:)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 20 kvě 2006 16:31

tak to je iny sum! :mrgreen:

velvet

Příspěvek od velvet » 27 kvě 2006 02:35

Z pluginů se mi asi nejvíc líbí DaD Valve od DUY
Slovy výrobce: Simulace nejobvyklejších typů "flašek" triody, tetrody, pentody :-) A jo, je to pěkný.

Co se Hardwaru týče tak můj sen je mít sbírku lampovejch Avalonů-od DI boxu až po masteringovej EQ :) Zatim jsem si od těch Avalonů downloadnul demo nějakýcho modelu "Screen saver" se jmenuje :-)
Přílohy
valve.jpg
screenshot DaD Valve pluginu
valve.jpg (29.33 KiB) Zobrazeno 2244 x
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

velvet

Příspěvek od velvet » 27 kvě 2006 02:52

A tohle taky neni úplně špatný- Tube/Tape Warmer od Nomad Factory, JENŽE to neprodávaj jednotlivě, pouze jako součást Studio Essential bundle (cca 400 USD) A tu si kupovat jen kvůli tomuhle nechci. Snažil jsem se je ukecat, že by mohli začít prodávat jednotlivě, ale v jejich případě je problém, že platí za "ochranu" (mám dojem Pace interlok) a takhle zaplatí jednou za celej bundle. Když by prodávali jednotlivě, tak by museli "platit ochranku" za jednotlivej plugin...

Má to jednak simulaci lamp (až dvě je možno zapojit) a zároveň/nebo simulace pásku na rychlost 15 ips nebo 30 ips.
Zkoušel jsem to zatím v demu jen krátce a jen "pásek" a zdá se mi, že "pásek" na vokálu mj. pěkně zjemnil sykavky...

Jinak ty Nomádi uvedli svoji simulaci Fairchildu tak by mne zajímalo srovnání s verzí UAD (nedával bych tady Nomádum velkou šanci...)
Přílohy
ettw.jpg
ettw.jpg (54.52 KiB) Zobrazeno 2118 x

velvet

Příspěvek od velvet » 27 kvě 2006 02:57

...jinak ty Avaloni asi nic moc! Screen saver v pohodě otevřu jako "standalone" ale je úplně zticha, vůbec nešumí a v host-programu ten plugin ne a ne spustit!!!

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 kvě 2006 15:05

velvet píše:...jinak ty Avaloni asi nic moc! Screen saver v pohodě otevřu jako "standalone" ale je úplně zticha, vůbec nešumí a v host-programu ten plugin ne a ne spustit!!!
...a sakra :p

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 čer 2006 16:54

kexiku, nekde jsi tu psal, ze je zajimavy do konvolucniho reverbu misto impulsu mistnosti narvat sum ze skatuli. Mohl by ses o tom nejak rozepsat, prosim? Kde ten sum vzit? A jak ma ten audiosoubor vypadat, ma to nejaky specifika? Diky
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 27 čer 2006 16:59

robil som pokusy s tym sumom co sem nazdielal juanita... natiahol som to do siru (sir papa impulzy v obycajnom wav formate) a trocha posteloval... viem ze som ten sum troska podladil, wet nastavil tak na -60dB a troska pocaroval s obalkou... najlepsie bude ked nazdielam tu vzorku sumu a .fxb subor
troska problem je ze sir ma dost velku latenciu, takze to ide pouzit az na mastering, magosit takto jednotlive stopy, ked tak jedine offline

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 čer 2006 17:07

kexik> od ceho je freeze ,) spis by me zajimala ukazka pred a po... jinak diky moc
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 črc 2006 17:58

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 31 črc 2006 21:22

Zdar, mam dotaz ohledne tech impulzu... nevim jak se tvori, ale slo by dostat z kytarove krabicky to gro, ktere ma treba naprilad acoustic simulator? Nebo daly by se treba treba timhle nasimulovat realne aparaty? Nevim jak to presne funguje, predstavuju si to tak, ze se napriklad z kytary vedou dva draty, jeden jde primo suchy do nahravadla a druhy tam privandruje prez vsechny ty obvody a pak (zrejme po srovnani nejakych minilatenci) se to odecte a je na svete neco co se pak zase jakoby pricita....... funguje to takhle?

popripade, kde bych nasel nejaky clanek o techletech impulsech nebo tehle technologii vubec (at neotravuju :)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 31 črc 2006 21:32

pierre: funguje to tak, ze posles do toho hardwareu impulz, a to co z neho ten hardware spravi, to nahras. a to co si nahral potom mozes naloadovat do convolution pluginu (napr SIR)

v podstate sa tym mozes snazit simulovat vselico, no idealne je to na reverb a delay. napr. compressor tym nenasimulujes ani keby si velmi chcel (kym ide o normalny convolution plugin....lebo niekde sa tu uz preberal aj plugin co robil nieco podobne ale aj s kompresormi (no konvoluciou by som to nenazyval. convolution algoritmus je dost jasne zadefinovany a na kompresory proste nefunguje))

Cyril

Příspěvek od Cyril » 02 srp 2006 11:44

Vcera me napadla jedna vec, jak tady porad mluvime o tom, jak analogovy mixpulty krasne slepujou veci dohromady, o impulsech a o sumu z pultu, co takhle vytvorit impuls nejakyho drahyho pultu (nevim presne jak :) a v DAW si ho naladovat do convolution reverbu a mit ho vzdycky na masteru? Mohlo by to fungovat?

kexik

Příspěvek od kexik » 02 srp 2006 11:49

cyril: na to mas tritone colortone, o ktorej tu tocim uz cele mesiace... mas tam preset ssl, oi

peteness

Příspěvek od peteness » 02 srp 2006 12:08

Cyrile tohle uz se tady propiralo
Kexik: na tvoje doporuceni jsem zkousel Colortone a Phasetone a prijde mi to nic moc. Takovy jednoduchy typicky free pluginy.

Odpovědět