"Oteplovani" zvuku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik »

peteness: ukaz mi akykolvek komercny plugin (s vynimkou hydratone) ktory robi to co phasetone ;)
ano o funkcnosti colortone sa da debatovat, nie na vsetko ma pozitivny vplyv

peteness

Příspěvek od peteness »

kexik: stale usilovne a marne hledam psychoakusticky plugin, ktery by inteligentne (to je dulezite) pracoval s posuvem faze. Az najdu, dam vedet :)

Jinak samo diky za tipy, nic proti tobe :)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

Kdyby jste nekdo chtel, tak vam muzu nahrat sum pro bici z Elektron Machinedrumu ten sumi pekne...

Cyril

Příspěvek od Cyril »

ekeaze: ja chci! ,)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

kexik

Příspěvek od kexik »

diky tato :)

nooly

Příspěvek od nooly »

pokud potrebuju nakrapnout zpev, tak antares tube. na basu mym usim prijemne barvi tracks eq, na master klasiku vintagewarmer, nekdy trosicku olizu vysky psp mixtreblem... kazdy mame svoje cesticky...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk »

Ahoj potreboval bych poradit, chtel bych si sehnat nejaky levny analogovy paskovy nahravac prehravac pro naprosto vernou emulaci paskoveho zvuku, muzete mi nejaky doporucit?

Nepotrebuju sum a dalsi veci, chci jen do nahravky dostat krasny typicky zvuk pasku ktery vzdycky stojaty zvuk tak nejak celkove rozhybe :)

Takze zase moc levne by to byt nemelo, nesmi to byt zasumeny zahuhlany shit :)

Hledal jsem ruzne na netu, ale zadne doporuceni na levny analog paskovy rekorder pro studiove ucely jsem nenasel.

Diky moc :)

Staci hodit typ pristroje a zbytek si najdu.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Acid Punk: se to tu probiralo, hlavne Syncro se vyzna...

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=956

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

Acid Punk: ked to bude analogovy nahravac/prehravac tak to potom asi nebude EMULACIA analogoveho paskoveho zvuku... to bude PRAVY analogovy paskovy zvuk. ehm.. :mrgreen:

sorry za uplne zbytocny prispevok. :oops:

kexik

Příspěvek od kexik »

a hlavne to bude DRAHE

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk »

Diky za pomoc, moc :) takze kdyz to tak ctu, vyjde levneji si proste na hodinu pronajmout studio a protahnout svoji vec jejich zarizenimi (treba 2x paskem a mrknout se jeste nemaji jeste nejake lampy a je hotovo :)

Co by me zajimalo, nevite nekdo o JEDNODUCHEM navode na vyrobu syntaku?

Potrebuju pochopit jen ten zaklad, zatim jsem nasel jen navod na vyrobu hammondek coz je nejednodussi jen potrebuju spoustu ozubenych kolecek a snimace snimace bych si vyrobil z medeneho dratku a magnetu, jenom udelat ty kolecka a zajistit plynuly chod motorku k otaceni je zase trochu na delsi dobu :)

CO bych ale fakt potreboval vedet je, jak udelat jednoduse proste jenom pilu, co jsem vycetl zvuk se udela tak ze se napoji 9V baterka na tranzistor a do cesty se postavi nejake ty rezistory aby se oscilace snizila na poslouchatelnou frekvenci.. no jenze to bude SINUS a ted jak udelat PILU (SAW), co jsem potkal jednoho cloveka na zastavce nadrazi tak rikale neco o zapojeni rezistoru aby to udelalo kolmy signal, jenze nejsem vystudovany elektrikar a tyhle samozrejme veci a kreslena schemata nechapu. A problem byl ze jsem pak musel jet vlakem dal, no skoda :))

Na netu je spousta navodu na udelani kompletniho klonu nejakeho synthu, ale ja potrebuju jen pochopit jak to dela zvuk v zakladu a pak az muzu stavet nejakou silene slozitou stavebnici, do ktere bych musel vrazit spoustu dilu a jeste nebude jiste jestli to pojede (slepy kontakt a muzu to hodit rovnou do kose :)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall »

Acid Punk: zaloz si na to vlastny thread. sem to nepatri.

kexik

Příspěvek od kexik »

acid punk: ak vies citat elektricke schemy, mam schemu minimooga. to je velka skola na temu "ako sa to robi". kazdopadne solarfall ma pravdu, dokonca neviem ci to patri na tento server. ak hovoris anglicky, vrele odporucam zaregistrovat sa na diyaudio.com

Odpovědět