ozvuceni v mini-klubech

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
tremor

ozvuceni v mini-klubech

Příspěvek od tremor » 30 zář 2004 10:37

tak nevim jestli s timhle uspeju, nicmene: potreboval bych, jakozto clovek zivym hranim nedotcen, trochu poradit, jak ozvucit svou produkci v malym klubu nebo i v malych prostorach ktery nemaji vlastni PA (jedna se o *hodne* okrajovej a hlasitej hudebni zanr). jde pouze o me + kompl + zvukarnu M-Audio Quattro USB, zadny jiny persony ani nastroje. staci klavesovy kombo (neco jako http://www.behringer.com/KX1200/index.cfm?lang=ENG) nebo budu potrebovat zesilovac a PAcko? jakej zesilovac a jaky PA? Quattro ma zvlast vystupy pro pravej a levej kanal, takze jeste mozna mezi zvukarnou a zesikem pouzit mixer?

mozna by s tim mohl mit zkusenost nekdo, kdo mixuje v mensich klubech nebo na soukromych kalbach na komplu mp3ky nebo neco v tom stylu.
za pripadne rady/postrehy diky.. na lakonicke odkazy na Vaclava Vlacheho: Praxe zvukove techniky jsem psychicky pripraven.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 zář 2004 11:09

no, otazka je aku kvalitu zvuku chces dosiahnut? ak to ma trocha hrat, bude urcite treba male PA s kvalitnymi reproduktormi. ten behringer co spominas je ohavne dunidlo a podla mna by si boo zufaly.
proste rozumny dvojkanalovy koncak najlepsie s limitermi na vstupe (to ma dnes vacsina) a dake dobre kompakty najlepsie na stojanoch (stojany ti dost pomozu s problematickou akustikou v niektrych miestnostiach)

mixer podla mna nie je nutny, ale skor uzivatelsky prijemny doplnok.

btw, skus trebars STING od BS acoustic, to je 400W subbas + satelity, vsetko aktivne; cena nebude dramaticka (okolo 32000 Sk), je to osadene eminece a hra to celkom unosne:

http://www.bsacoustic.sk/

komor

Příspěvek od komor » 30 zář 2004 11:47

my mame behringer powermix PMX2000(2x250W, 10 in, fx, limiter) + dwe bedny(300W), nazvucis s tim i nakou mensi kapelu, na djing a pousteni z komplu je to ideal, ten powermix se da sehnat tak za dvanact, mozna i min.

tremor

Příspěvek od tremor » 30 zář 2004 19:44

diky obema za odpovedi, na ty slovensky bedny mrknu, i kdyz tohle reseni je zatim jaksi mimo me financi moznosti. kexiku, myslis ze by bylo mozny doporucit nejakou znacku/model toho koncovyho zesaku.. alespon ve dvou cenovych kategoriich, dejme tomu nejnizsi a nizsi stredni? jestli jsem to dobe odhadl tak bych se to melo pohybovat zhruba mezi tema 2x 200 az 2x 300W.

co se tyce varianty powermix + bedny, taky me to napadlo, ale nevim, jak jsou na tom power mixy se zvukem. stacila by mi i ta osmikanalova verze PMX (resp. i to je zbytecne moc, ale s min kanalama nedelaji) .. trochu jsem to studoval ale nepodarilo se mi najit jaky to ma vystupy do repro, predpokladam ze aspon 2 x Speakon (nebo jak se ten kram jmenuje)..?
ty 300W bedny co pouzivate jsou nejaky konkretni nebo vlastni vyroba?

Odpovědět