Pomoc s mixem - Blackmetal

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 kvě 2008 19:12

rastis: zpev (obligatni bliti) casem snad taky bude. Zatim to vypada, ze to budem nahravat u me doma v panelaku, tak jsem zvedavej na sousedy:)

ad skatulky, no kapela ma na strankach, ze hrajou black-emo-vatikan a popis nahravky jako black metal mi prisel adekvatni tomuto foru, aby lidi zhruba vedeli do ceho jdou;)

krokyn

Příspěvek od krokyn » 26 kvě 2008 19:13

Kytary se mi líbí, i když bych je také cítil méně ostré (2-3kHz lehce méně), basa a bicí by se mi líbily víc dunivější (zesílit frekvenční pásmo pod 100Hz), snare má v rychlejších rytmech nádech do kvákání (může být způsobeno převodem do mp3). V bázi mi trochu vadí disproporce mezi širokými tomy a centrálně posazenými činely.

rastis

Příspěvek od rastis » 26 kvě 2008 19:17

Amorph píše:...Zatim to vypada, ze to budem nahravat u me doma v panelaku, tak jsem zvedavej na sousedy:)...
moj ty boze :) to som skusal raz a po prvej vete som to rovno zrusil :) vsak u nich v skusobni sa neda ?

mario.severin

Příspěvek od mario.severin » 26 kvě 2008 19:20

No, srovnání s Burzum je v případě této ukázky trochu mimo - to je zase jinak jak po zvukové stránce, tak i kompoziční (hlavně ale nesmíme zapomenout, že už není začátek devadesátých let, kdy to všechno bylo "pure"). Kytary na pravé straně jsou trošku hloubší a na levé výš to by bylo dobré trochu spravit. Ale co je dle mého názoru dost blbý, tak snare - vytáhnout a trochu poupravit - jestli to půjde, tak trochu výšek. Jinak po hudební stránce je to hodně dobrý. Ale ještě bych trochu poradil - vrstvit: dát (ale ne moc) doprostřed ještě o "oktávu" výš kytary. Na desce to musí znít zabijácky - na live je to jedno, tam jde o něco jiného :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 kvě 2008 19:26

mario.severin: tak o kytare o oktavu vejs do stredu baze slysim teda poprve... mohl bys tuhle techniku trochu priblizit, prosim? To me zajima...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 kvě 2008 19:28

Aby kytary ziskaly rezavejsi zvuk :) Vetsina blackovych kytar jde hodne do vysek, ale aby to neznelo vykastrovane, tak musi hrat i spodky. Tohle je idealni zpusob, jak dosahnout obojiho.

mario.severin

Příspěvek od mario.severin » 26 kvě 2008 19:48

Wohma píše:Aby kytary ziskaly rezavejsi zvuk.
Správně... :P Samozřejmě spodek tam musí bejt taky, ale v tomto případě tam už je... Ale ono taky záleží na tom, co je to za kapelu a jaký má směřování. Jestli jsou to civilní blackaři, nebo ti drsnější, kteří rádi starý BM první půlky devadesátek, nebo ti "mladší" co rádi uhlazenější sound. Zní to blbě, ale nevím jak to mám jinak napsat... Každá kapela je shlídnutá v jiných grupách. Já jsem třeba (nerad toto o sobě říkám) dělal obal jedné hodně pravicové BM kapele a tam je to hodně o image a textech, ale hudba byla taky super, a to demíčko mělo v undergroundu hodně velký úspěch, přestože to bylo zvukově horší, než ta naše dnešní ukázka. (ale už jsem s nima radši ukončil spolupráci a veškeré kontakty... ) :evil: :evil: :evil: :)

vasek

Příspěvek od vasek » 27 kvě 2008 08:58

Všechny připomínky, co bych měl, by směřovaly spíš kapele. Myslím, že to zní uhlazeně kvůli kytarám, možná mají moc zkreslení - pak ten zvuk málo kouše. Mám tu jen malý bedničky, ale něco mi říká, že nemají úplně dospělej zvuk, něco mu chybí. Kopák a přechody by měly k mlasknutí ještě zabučet, ale to moc záleží na bubnu a na tom, jak je nahranej.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 kvě 2008 11:09

Tak jsem se nechal inspirovat pripominkama a vcera jsem to zas nekam posunul. Kytary jsem zdvojil tak, ze jejich kopii jsem tansponoval o oktavu nahoru, nechal z toho spis jen stredy, soupnul ze sterea na pul cesty k prostredku a lehce primichal k puvodnim stopam. Mam pocti, ze to ziskalo objem a tu kousavost. Virbl je uplne predelanej. Problem u nej je, ze je proste blbe nahranej. Hrozne napnutej vysokej a suchej. Jeste ho zkousim transponovat o par pultonu dolu, coz mu dost pomuze neznit tak demacove, ale zatim jsem nenasel pitchshifter, kterej by moc nezral transienty. Nakonec to asi natrigruju a bude. Basa je trochu pridana, overheady stahnuty. Je to skutecne dost cisty, ale me to zatim neprijde jako chyba. Bude tam jeste hlas, coz lecos zmeni a mozna i lehce pridam klavesy.

ul mix3

Zazy

Příspěvek od Zazy » 27 kvě 2008 11:42

Čece u mě docela dobrý. Osobně nepovažuji za nutné, když je na basech obrovská koule a moc to duní (viz výše). Ale trochu tlaku by to chtělo :-)

Co mi vadí je nesouhra v některých místech. Jestli Ti to dovolují možnosti, čas atd... tak určtě rytmicky dorovnej, spíše než úplně celé party, stěžejní těžké doby. Tuhle věc mám vyzkoušenou (dělám v PT a používám k tomu elastic time).

Co bych také zdůraznil je ta stopka. Zkus třeba reverzní hall ze snare...

Moc se mi líbí práce s prostorem u kytar. Ten room nebo co je to :-) hozený na druhou stranu je funkční.

Jinak ta disproporce o které mluví Krokyn je pravda. Určtě se neboj ty činely roztáhnout. Jinak tip: Vyzkoušej paralelní kompresi (vlastně překompresi...) na ovr a odřízni z nich bez soucitu frekvence pod 1000 Hz a vyšší středy. Vlastně z toho nech jen výšky a natlač to. Pak to zkus přimíchat velmi citlivě! Mohlo by to být zajímavé...

Mě lahodí více ten první mix. Ale asi to bude tím, že jsem popák...

vasek

Příspěvek od vasek » 27 kvě 2008 12:04

Dvojka je lepší. Myslím, že jako demáč je to zvukově víc než dobrý.

greezmen

Příspěvek od greezmen » 27 kvě 2008 13:06

aj mne pride dvojka lepšia len tak narychlo spm počuval 3 a je tam hodne horši rytmik a tie gitari mi pridu skoro take iste az nie horsie ako v 2

Deekay

Příspěvek od Deekay » 27 kvě 2008 15:16

mne sa viac lubi ta 3ka, je to take suvislejsie s tym rytmicakom ale zas to nie je take oslovujuce, je to len prijemne, v tomto bode si myslim ze je to uz vec kazdeho zvukara/kapely ako sa im to paci

vela krat sa mi stane ze mixujem a v istom bode sa neviem rozhodnut co je lepsie, tak si to sejvnem ako xxB a pokracujem v B verzii ak je to nakonec zle tak naspat k povodnej, resp, niekedy som nerozhodny az do konca :)

mne sa viac lubi 3 ;) mozno by som este skusil ten rytmičák asi niekde medzi 2 a 3, to by mohlo byt tak akurat

inac krasne vidno aky je ludsky sluch relativny: ked si mal jeden mix, tak tam niekto daco nasiel, spravil si to ako ti radil a napriek tomu sa mu lubi ten povodny :D alebo ze by interpretacna norma?

jinak na com si to miesal? (repro)
http://www.danokrnac.sk , http://www.automix.sk , http://www.myspace.com/thebadplayer
MIKROFÓNY: AKG C12A , Sennheiser MD421, Neumann M7 a plno iných starín
ZVUKOVKA: Focusrite Saffire 6 USB, NI Rig Kontrol 2 (Guitar Rig native)
MONITORY:Fostex PM1 MKII

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 kvě 2008 15:24

Deekay: jo je to hrozne relativni a budu si od toho muset dat pauzu. Uz vubec nevim co je spravne, jak to posloucham porad dokolecka;)

Micham to na Adam P11A.

Deekay

Příspěvek od Deekay » 27 kvě 2008 15:35

Amorph píše:Deekay: jo je to hrozne relativni a budu si od toho muset dat pauzu. Uz vubec nevim co je spravne, jak to posloucham porad dokolecka;)

Micham to na Adam P11A.
tak tak, pauza je dolezita ;) je dobre to nechat tak na hodku a potom sa vratit vela krat je hned jasne ze tato ci tato je ta prava orechova
http://www.danokrnac.sk , http://www.automix.sk , http://www.myspace.com/thebadplayer
MIKROFÓNY: AKG C12A , Sennheiser MD421, Neumann M7 a plno iných starín
ZVUKOVKA: Focusrite Saffire 6 USB, NI Rig Kontrol 2 (Guitar Rig native)
MONITORY:Fostex PM1 MKII

Odpovědět