Pomoc s mixem - rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Re: Pomoc s mixem - rock

Příspěvek od Amorph » 18 kvě 2011 16:17

vras píše:...bubenik vubec nezna pojem dynamika. V tom pripade asi lepsi prehrat. Zpev dtto, zkusit potlacit popove manyry, jeste se popr. zamyslet nad textem a nafrazovanim
no tady jsi asi trochu uhodil hrebicek na hlavicku, bubenik opravdu dynamicky moc hrat neumi, bohuzel. Ale prehravat se to nebude, lip to neda a je to proste nas bubenik. Nicmene aspon jsem to doma prezpival a kupodivu mi to doma asi sedlo lip nez ve zkusebne:) Ale davat to sem uz asi nebudu, nervy mam jen jedny:) Kazdopadne dik za pripominky, snad me to posune spravnym smerem.

komasix

Příspěvek od komasix » 18 kvě 2011 16:20

nebuď srab)))

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 kvě 2011 17:23

jako je mi te az lito, ale holt nejsme na takovouhle kvalitu od tebe zvykli, tak ti to davame "sezrat" ;)

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 18 kvě 2011 18:38

Amorph píše:
vras píše:...bubenik vubec nezna pojem dynamika. V tom pripade asi lepsi prehrat. Zpev dtto, zkusit potlacit popove manyry, jeste se popr. zamyslet nad textem a nafrazovanim
no tady jsi asi trochu uhodil hrebicek na hlavicku, bubenik opravdu dynamicky moc hrat neumi, bohuzel. Ale prehravat se to nebude, lip to neda a je to proste nas bubenik. Nicmene aspon jsem to doma prezpival a kupodivu mi to doma asi sedlo lip nez ve zkusebne:) Ale davat to sem uz asi nebudu, nervy mam jen jedny:) Kazdopadne dik za pripominky, snad me to posune spravnym smerem.
Ak chces, posli mi multitrack, pozriem sa ti na to a dam ti vediet co presne treba urobit.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 kvě 2011 18:53

bluerecording: diky za nabidku, ale to nechci.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 kvě 2011 19:01

zda se mi, ze tu funguje bandwagon efekt, k prvne vyrcenymu ortelu se pridava masa lidi. nebo ne? mne to prijde podobny jako jiny veci toho projektu.

delay

Příspěvek od delay » 18 kvě 2011 19:58

Brooklyn / juanita juarez píše:zda se mi, ze tu funguje bandwagon efekt, k prvne vyrcenymu ortelu se pridava masa lidi. nebo ne? mne to prijde podobny jako jiny veci toho projektu.
Tak to myslím není. Však jak píše biscuit - už trochu známe Amorphovi výsledky...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 kvě 2011 21:34

Ok, nebudu srab:) tady je to prezpivany. Sice to ma daleko k dokonalosti, ale snad je tam aspon lepsi vyraz - snazil jsem se trochu vic tlacit na pilu, znit vic drave a min pateticky. Plus upraveny bici i basa.

jestejednou-mix188

boolocks

Příspěvek od boolocks » 18 kvě 2011 22:17

Amorph: ty jo, to je tvoje kapela? To bych od tebe nečekal, jak na mě působíš dlouhou dobu po fórech....Je to fakt hodně zlý, nejen z hlediska zvukoveho, to je asi ten nejmenší problém si myslim

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 18 kvě 2011 22:39

Amorph píše:Ok, nebudu srab:) tady je to prezpivany. Sice to ma daleko k dokonalosti, ale snad je tam aspon lepsi vyraz - snazil jsem se trochu vic tlacit na pilu, znit vic drave a min pateticky. Plus upraveny bici i basa.

jestejednou-mix188
Strasne vela reverbu na bicich ich robi nekonkretnymi a chyba im sirka. Mozes mozno skusit gated reverb na dosiahnutie priestoru ale neviem, ci to bude stacit. Pridanim klasickeho reverbu sa ti v bicich priestor nepodari urobit. Na hihat a cineloch by reverb nemal byt vobec, tu je ho pocut strasne. Taktiez su bicie prilis prekompresorovane. Nie, ze by vyraznejsia kompresia nepomohla hlavne punkovym a rockovym bicim, musi byt ale urobena podal istych zasad. Myslim podla toho ako zneju tvoje bicie, ze by si chcel dosiahnut podobny zvuk, ako maju bicie na albume Green day - American idiot. Vypocuj si aspon titulnu skladbu a skus sa tym inspirovat.

vras

Příspěvek od vras » 18 kvě 2011 22:48

boolocks píše:Amorph: ty jo, to je tvoje kapela? To bych od tebe nečekal, jak na mě působíš dlouhou dobu po fórech....Je to fakt hodně zlý, nejen z hlediska zvukoveho, to je asi ten nejmenší problém si myslim
Ja si zase vazim tech, co jsou schopni dat hlavu na spalek a do tak kritickeho fora neco sveho dat:-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 kvě 2011 22:50

bluerecording: jo, to je asi dobrej tip, dik

matucha

Příspěvek od matucha » 18 kvě 2011 22:56

Jo ten zpev je rozhodne lepsi, je z toho uplne jina pisnicka ;). Ma to konecne aspon nejakej naboj a cela ta skladba vic slape diky tomu nasazeni.

Furt nerozumim kopak/basa, je to jenom jedno bahno. Zkus mozna udelat uplnej opak toho, co sem ti rek predtim, basu dolu pod 100Hz (a zvednout zretelny veci 800hz-1200), kopak na 100-150hz. Kopak vic tecky.

Hajtka - prevejskovana / tenka a moc nahlas. Zkus ji posadit niz ekvalizaci. Dela ze snaru takovej divne roztrepenej zvuk kdyz hrajou spolu.

Kotle na 1:36 sou dobre plny.

Reberb - EQckem taky rozhodne vzdycky rez spodek toho reverbu podle potreb tracku, jinak to je vzdycky blato.

Min limiteru by taky pomohlo.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 kvě 2011 22:59

boolocks: no nevim cos cekal, ale uvedom si, ze je rozdil mezi vecma, ktery micham/produkuju pro jiny kapely a mezi touhle kapelou, kterou mame s kamaradama ciste pro zabavu uz od gymplu (coz je na tom asi slyset). Bohuzel mam pocit, ze tim, ze v ty kapele zaroven hraju, tak proste nikdy uz nebudu mit potrebnej odstup aby ta nahravka byla uplne v pohode a to je asi jedinej duvod proc to sem davam. Nicmene hraje to vicemene tak, jak hrajem i na zivo (i kdyz tam to ma logicky vetsinou vic neucesane energie) a nemam pocit, ze by se to nejak negativne vymykalo ze standardu ceskyho bigbitu, punkrocku nebo pop-punku ci kam to zaskatulkovat. Proto me az tak odsuzujici komentare trochu zaskocily, ale nejak uz si to preberu.

EDIT: mimochodem, nejses ty ze studia Rapotice? Ja jen abych vedel z jake pozice to hodnotis...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 19 kvě 2011 00:11

Amorph píše:...a nemam pocit, ze by se to nejak negativne vymykalo ze standardu ceskyho bigbitu, punkrocku nebo pop-punku ci kam to zaskatulkovat.
presne to si myslím aj ja.. myslím že je to lepšie naspievané v tej novšej verzii ale ako celok sa mi lúbi viac tá 171, hlavne gitary.. je mi jasné že nemám tak vybrúsený sluch ako tuto majstri a ani taký odposluch, ale ako teen som počúval velmi vela podobnej hudby a tá 171 mi sedí asi tak že keby sa tu nespustila tá kritika tak si to normálne vypočujem a hotovo..

Odpovědět