Pomoc s mixem - rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
boolocks

Re: Pomoc s mixem - rock

Příspěvek od boolocks » 19 kvě 2011 13:28

Amorph: nechtěl jsem tě urazit, jen jsem čekal něco jinýho, posílám pm

nixx

Příspěvek od nixx » 19 kvě 2011 14:55

Mě to v rámci stylu příjde úplně v pohodě... Zvuk se tady do týhle míry stejně neřeší (je silně nadprůměrný) - typický posluchač žánru bude mít těžko možnost posoudit, jestli jsou kopák a basa správně usazený, konkrétní atd. Působí to na mě lidským, civilním dojmem - asi tak, jak by "gymplácká" kapela měla. Žádnou virtuozitu ani dotaženost nečekám. Klidně bych se na takovým koncertu pobavil, dal si pár piv a byl veselej :-)

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 20 kvě 2011 15:55

Prave to je problem, ze sa zvukova stranka nechava v nasich zemepisnych sirkach prilis v uzadi. Mne sa praveze paci, ze sa Amorph ako amater-zaciatocnik snazi dosiahnut nejaky vysledok vo zvuku. Bodaj by sa takto zaujimali o kvalitu zvuku vsetci zvukari.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 kvě 2011 16:03

Nova verze. Z bici grupy jsem sundal transient designer, kterej to dost dusil a pri tom transientu je tam i bez nej dost. Plus dalsi upravy. Jen ted nevim, jestli to neni uz moc ve stredech hlavne kytarama, ale zas je to pekne blizko a energicky...

jestejednou-mix200

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 kvě 2011 17:03

schvalne jsem neposlouchal predchozi verze znovu. ale podle pameti mi to prijde rozhodne zivelnejsi, coz se myslim hodi, tomy se uz konecne v prechodech prosazujou, vokal mi prijde taky malinko dravejsi.. jsem hnidopich, takze zase pichnu - virbl je malej a crash je velkej - cejtil bych to ale spis ve prospech virblu, nebo aspon fifty/fifty ;) ale jinak celkove ted uz za me palec nahoru.
edit: nemyslim virbl ve sloce kde klepe 1/2/3/4 ale v mezihre
edit2: hele je to rozhodne vic spinavy a celkem se mi ta pisnicka i zacina libit ;) vokal si urcite vic odvazal, ze se mi to nezda?.. nechci poslouchat predchozi verze..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 kvě 2011 17:18

biscuit: jo vokal je ted myslim docela jinde nez pred tim, meli jste pravdu, bylo to fakt unyly:) A kupodivu doma jsem se odvazal vic nez ve zkusebne, asi ze nebyl stres a nikdo na me nekoukal:)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 21 kvě 2011 13:02

Amorph píše:Nova verze. Z bici grupy jsem sundal transient designer, kterej to dost dusil a pri tom transientu je tam i bez nej dost. Plus dalsi upravy. Jen ted nevim, jestli to neni uz moc ve stredech hlavne kytarama, ale zas je to pekne blizko a energicky...

jestejednou-mix200
no je to sto a jedno oproti předchozím verzím,akorat se mi zda že jsou kytary dost nahlas a maly bubínek trochu utopený :wink:
edit:myslel jsem refren,tam je to slyšet vůči vokálu

nixx

Příspěvek od nixx » 24 kvě 2011 13:24

Tak jsem si to dnes konečně poslechl doma na Adamech. Příjde mi, že to zní dost slušně - kytary se mi hodně líbí, ze zpěvu jsi taky nakonec vykřesal docela dost :-) Možná by to chtělo ještě trochu pomoct bicím - kopák se mi ztrácí. Jinak to ale hezky hrne :-)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 27 kvě 2011 11:52

Prosím tě na zpěvu máš krátký delay ? nebo zdvojenou stopu a mírně posunutou v čase ?
A nebo dvakrát nahraný zpěv?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 kvě 2011 12:10

Tonysss: vetsinu casu je to dvakrat nahranej zpev.

jinak jeste dik vsem za poslech, postrehy a i za tu prudu, protoze diky tomu se to myslim celkem znatelne posunulo:)

Bedobus

Příspěvek od Bedobus » 27 kvě 2011 19:32

Teraz to uz je lepsie (sluchadla). Len sa mi zda ze to miestami pumpuje. Neviem ci je to nejakym sidechainom alebo si to uz mastroval. Solak je super ma telo miestami sa mi vsak zda ako keby bol prekomprimovany. Mozno by pomohol dlhsi atak na kompresore. Inac super, velky posun oproti prvej variante

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 čer 2011 14:41

Tak tady je k poslechu finalni verze - skladba Jeste jednou (a k tomu dalsi dva songy) http://bandzone.cz/disabled

Odpovědět