Pomoc s mixem - Simply Mood

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Pomoc s mixem - Simply Mood

Příspěvek od delay » 27 dub 2011 13:16

Chvíli jsem přemýšlel, zda-li téma zakládat, ale nakonec se osměluju a po vzoru Amorpha žádám bystré sluchaře o vyjádření.
Míchám tuhle příjemnou kapelu, protože kluci chtěli minimalizovat náklady, tak vše nahráli live ve studiu a míchačku s mastrem budu dělat já.

You Laughing - Verze 3 You Laughing - Starší verze 2 Jákékoli komentáře a rady k mixu jsou vítány! Zatím vnímám že kick je celkem málo a pár věcí by chtělo zkonkrétnit.
Naposledy upravil(a) delay dne 05 kvě 2011 07:47, celkem upraveno 2 x.

Amorph
Moderátor

Re: Pomoc s mixem - Simply Mood

Příspěvek od Amorph » 27 dub 2011 13:24

Ahoj, neni to zly. Vadi mi trochu overheady, jednak ze jsou mono a jednak uz bych rek hodne navyskovane, az sustive, asi bych zkusil nepridavat jim tolik highshelf, ale naopak pridat nekde mezi 1 az 2K, aby ty plechy chytly i nejaky telo. Zkusil bych taky zagejtovat trochu snare, ted je teda az moc znelej a dlouhej. A asi mu pridat trochu spodek. Vytahnul bych kopak, mozna by stacilo trochu pridat pod 100hz, nebo i niz, tecka mistama celkem proleze, ale pusobi to trochu tence. Kytary, basa i piano mi prijdou plus minus v pohode. Hlas teda zatim neresim. Celkove myslim, ze to bude fajn nahravka.

delay

Příspěvek od delay » 27 dub 2011 13:34

Amorph: Díky moc.

OH mono nejsou... Jak daleko bych je měl od sebe dát? Tuším že je mám na 50-kách L/R, ale možná je to málo (doufám teda že jsem neprohodil stany, aby to odpovídalo HiHat :oops: ) nicméně jsem ty bicí chtěl udržet spíš středně prostorný, na krajích asi budou kytary. Druhý dotaz je ohledně tomů... leze z nich hodně přeslechů a přijde mi že v době, kdy se na ně nehraje to celkévému zvuku moc neprospívá, když jim udělám "gate" třeba automatizací tak to na mě působí divně, protože se pak v momentě úderu víc ozvou činely atd. znáte to... Je to normoš nebo je lepší nechat konstantní hlasitost stopy? Zkusím nějakej nerušnej kompromis.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 27 dub 2011 13:42

Ja tomy bud gejtuju nebo striham a fejduju rucne, kdyz zahrajou jen jednou dvakrat za skladbu. Zatim jsem nemel nikdy tolik preslechu, aby mi to nejak vadilo. Taky tomy zpravidla nepotrebuju moc komprimovat narozdil od virblu. Ono taky kdyz mas tomy do sterea a OH uprostred, tak je to mozna vic slyset. No ja OH davam nekdy i na 100LR, nekdy treba 80, samozrejme zalezi na vkusu, ale tady mi prijde, ze by roztazeni pomohlo, treba i virblu.

delay

Příspěvek od delay » 27 dub 2011 14:19

Tady ty tomy jsou blbý v tom, že znich leze ten nahoukavajici zvuk, kterej pak dela nepeknej vocas virblu, zkusim to poladit a zagejtovat. Ty OH teda zkusim taky roztahnout a zpracovat lip frekvencne. Zatim moc diky.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 27 dub 2011 20:19

Ahoj, mne sa praveze overheady - haty pacia, ze su mono. Trocha by som im ubral vysok, jemne. Snare i kopak sa mi zdaju byt trochu zatiahnute, kopak by chcel mozno viac spicku, snare trocha hlasnejsie a cele bicie by mozno trocha chcelo ozivit. Ja by som na ne po radach od C9000 :) fukol jemne Decapitator, alebo nejaky varisaturator. Troska ich zjasnit, mozno by to slo aj bez toho, len s EQ sa viac vyhrat. Ale neni to nic take co by mi extra vadilo. Dokonca tohto som postrehol az ked som si cital Amorphovove komenty. Mozno na base je nejaka "boule" trosku mi basa moc duni, nie je taka lahka a pritom ju citit, taku basu by som pri takomto songu cakal. Mimochodom song je prijemny. Mne prijdu tomy zatiahnute, chcelo by to viac pre moje usi na ne detailu, rozhodit ich viac L a R. Ja ked mam tomy v songu, tiez mi chyba pri nich detail, tak ich negate-ujem ale uberem realease a s EQ pridam viac na cca 16khz cim ich trocha rozjasnim. Nemam skusenosti s mixom pri zivej kapele, tak trochu moj koment ber s rezervou. JO a vokal... ten je na mna dost zastrety a ma mensi priestor. :) Viem, co by som vylepsil, ale ako.. to neviem :)

delay

Příspěvek od delay » 28 dub 2011 07:48

Díky tomy, zkusím při dalším mixu brát v potaz všechny názory, snad se k tomu dnes dostanu. Vokal bych zatim neresil, psal jsem ze je orientacni, navic byl pozadavek aby byl suchej, cili je s minimalnim verbem...

Vey

Příspěvek od Vey » 28 dub 2011 20:10

Dalo by se to poslouchat, kdyby tam nebyl ten zpev ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 dub 2011 20:57

jsem prekvapenej sam ze sebe.. divim se, ze se mi libi takovy retro. prislo mi to trosku jako takovi mali cesti "stouni" :-) zpevak se mi zda dobrej, spravne necistej (nebo jak to jinak nazvat) akorat mistama mi to frazovani i intonace prijde uz vic mimo, nez je zdravo pro takovej lehce vyhulenej/vykalenej 70's groove. hudebne pro me proste moc prijemny.

zvuk: kopak - ani si nejsem jistej, jestli bych ho pridaval, je tam jentak pocitove, ale prijde mi to celkem vkusny.. cinely obcas tak divne vylezou - zasyci, virbl se mi mistama nelibi svym zvukem, je takovej jakoby kovovejsi, libil by se mi trosku "teplejsi" zvuk - ale mistama mi to zas prijde ok, asi to tluce bubenicek do ruznejch mist :-) mam i trosku pocit, jako zes chtel vic zduraznit prostor bicich, ale mam z toho chvilkama takovej malinko rusivej dojem, ze to trosinku vylejza. jinak zbytek nastroju, pomery i rozlozeni i zvuk se mi libi a hlavne se mi libi jak to zni jednotne a to i +- s tema bicima i s tim hlasem. prijde mi to takovy lehoulince lofi slity/spojeny, ale zaroven takovy zivy a zvukove se proplejtajici navzajem.

ty vole, hodne jsem se odvazal, kdyz to po sobe ctu :-D no snad ti to neco malo rekne, fakt nejsem zhulenej :-) to co jsem se snazil popsat jsou v podstate vsechno okrajovy veci, takovy moje hnidopissky detaily, ktery jsou mozna i dost subjektivni... v jadru myslim, ze uz takhle je to po vsech strankach dobra prace ;)
a hlavne v tomhle ranku a cemkoliv co se tyce zivy hudby jsem absolutni maslo, tak me prosim brat s velkou rezervou 8)

delay

Příspěvek od delay » 28 dub 2011 21:26

Vey: Mě ten hlas nevadí, určitým způsobem je cool a hlavně tomu věřím, což je pro mě zázadní narozdíl od technicky skvělého hlasu s prázdným obsahem...
bicuit: super analýza, už abych měl konečně chvilku a udělal druhý kolo :(, hlavně ten snare a overheady cítím jako nutnost, kopáku udělám ještě kousek prostor, ale zůstane decentní a přirozenej. Zbytek bude +/- fungovat stejně.

komasix

Příspěvek od komasix » 28 dub 2011 23:28

tak... mne se to moc líbí jak to je fakt!. určitě neuškodí prostor. tomy jsou vykuchlý a kopák s kapelou skoro neslyšim na mejch bednách, ale když hraje do ticha tak je krásně přirozenej, tak ho jen nák protlačit přes ty kytary ale výraz nechat. virbl je divnej jenom na začátku, pak se krásně pojí s kapelou. možná fakt stačí dám mu basy/tělo.... jinak pro mne fakt super! i ten sfetovanej dylan je boží. já bych ho trochu prohnal bustrem, stáhnul a nechal jak je !!!! :)
...jo a je z toho slyšet, že ty bicí jsou kvalitní nástroj, což je myslim dobrý...sorry sem bubeník )))

delay

Příspěvek od delay » 29 dub 2011 06:42

No, co sem slyšel, tak ten snare stál šestimístnou cifru, což mi připadá jako docela úlet, za to už je excelentní celá souprava i s malým gongem za zády :)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 29 dub 2011 10:26

Mě se to líbí,hlavně že je to live,to mám nejradši :)

delay

Příspěvek od delay » 02 kvě 2011 08:57

Díky všem za podněty, posílám novou verzi, kdyby někdo chtěl porovnat...
* lepší prostor overheadů + barva
* kopák je víc + snare by měl mít basovější základ, dozvuk jsem nakonec nechal
* kompletně jsem prostříhal stopy tomů
* dodatečné frekvenční úpravy nástrojů (projasnění)
* vokál stále orientační

You Laughing - Verze 1 You Laughing - Verze 2

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 03 kvě 2011 14:02

Tie bicie mi tam pridu utopene, ako keby hrali z vedlajsej miestnosti, mas na nich asi nejaky reverb vsak? Skus dat reverb iba na rytmik, pridaj udernost - konkretnost kopaku. Gitarky by mohli byt urobene do sterea - tym, ze su moc posunute vlavo a vpravo ti vznika prazdny stred v nahravke a dosielil si tak dokonale mono. |Skus nejaky procesor, chorus, stereoizer v najlepsom pripade ak mas UAD tak D Dimension.

V akej miestnosti si to mixoval? Typujem, ze bez basovych pasci ale s ihlanmi.....

Odpovědět