portable deadroom

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
fova

Příspěvek od fova » 11 říj 2007 10:52

Ja vim, ze moje nastaveni paravanu mi uspokojive funguje.
To, co pise Vlachy se mi nezda.
Schvalne zkus i to co ti radim ja a pak porovnej v sekvenceru obe nahravky.
Neverim tomu, ze ti mikrofon (byt kardioidni) nebude snimat zadne odrazy. Alespon z obou boku to MUSI zachytavat.

Co ma znamenat to auticko? Jakoze ti tam leze hluk z ulice? Tak to bud vymen okno :-) nebo bys musel pres cele okno pri nahravani povesit velky balik rockwoolu. Ale musel bys tim mit dukladne prykrytou kazdou skviru. Staci sebemensi direcka a skrz tu ti bude do mistnosti pronikat hluk.
No a jestli ti hluk prostupuje skrz zdi, tak muzes zacit s vystavbou akusticky upraveneho studia ;-)

krokyn

Příspěvek od krokyn » 11 říj 2007 12:28

- s koutem bych nesouhlasil, podle mne je to nejhorší možné místo na postavení zpěváka/nástroje, paravany bych tedy nedával do pravého úhlu (i když Vlachého kniha je dobrá)
- právě zmíněný sendvič nezabraňuje nahrání bočních odrazů na něž je kardioida citlivější než na ty zadní
- při pohledu na směrovou charakteristiku kardioidy lze zjistit, že na basech je stejně skoro kulová, naopak na vyšších kmitočtech je mnohem směrovější, takže na trvalý pronikající hluk s ulice ti asi v domácích podmínkách nepomůže nic (ostře řezat na basech asi nebudeš...)

designer

Příspěvek od designer » 11 říj 2007 15:39

"s koutem bych nesouhlasil, podle mne je to nejhorší možné místo na postavení zpěváka/nástroje, paravany bych tedy nedával do pravého úhlu (i když Vlachého kniha je dobrá) "

1. mozes mi vysvetlit ze preco?
2. do akeho uhlu by si dal?

krokyn

Příspěvek od krokyn » 13 říj 2007 22:22

1) sice hodně utlumí prostor (více než na mém nákresu), ale barva hlasu docela utrpí ve srovnání s jinými pozicemi (alespoň dle mých pokusů)
2) postavení přibližně viz obrázek výše

Odpovědět