Poslechněte ...zhodno?e ...poraďte.....

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 23 kvě 2006 15:46

Snažil jsem se to podle připomínek upravit

www.dastudio.kvalitne.cz/pokus.mp3

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 23 kvě 2006 16:21

... saaakrys ted kdyz jsem stahnul tu puvodni verzi sem das novou ? ;-))) tak znova ;-]
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 23 kvě 2006 16:50

MMno moje poznamky (a netykaji se jen zvuku, ale i zkladby jako takovy - promin nejak to od sebe nedokazu odprostit):

... je to sice nedulezite ale proc je na zacatku tech deset vterin ticha ?

... prava kytara je evidentne v refrenu kopirovana po ctyrech taktech a v jednom miste tam vypadne ... nevim co se tam stalo ... strih to asi nebude, protoze je to dost nelogicke misto na strih.

... kopak je docela peknej (mozna proti zbytku sady moc vypicenej), ale zbytek bicich je porad takovej tenkej a ouzkej. Specielne bubinek je tenkej a pravdepodobne branej jen zeshora (mozna by pomohlo ho "re-ampovat" a zkusil bych na nej jit s trochou halu mozna gateovanyho nebo co ja vim). Stejne tak overheady jsou tenky

... cely bici jsou ouzky. Prestoze nejsem vyznavacem bicich pres celou siri jeviste tak rozhozeni do sterea by asi neuskodilo ... navic tohle neni nijak slozita aranz takze to IMHO snese.

... cos myslel tim "Kompletní obraz bicích : T-bone SC450" ? Jakoze ambient ?

... basa ... ano souhlasim ze nema koule ... mozna lampou trochu nakreslit nebo necim jinym ... co ja vim ;-)

... totez kytary ... ty jsou asi odspoda rezany ... imho by snesly bejt rezany niz trochu, zvalst kdyz nejsou dvojeny.

... nesouhlasim s Rastika ze zpev ma problemy se sykavkama ... nezda se me.

... solo by sneslo kapanek vic ... a neco kratkyho delaye

... dobrej for po sole kytara leva->prava ... jen by stalo to jeste zpracovat zbukove ... mozna ... nejakej zvukovej efekt.

SAKRA JA NEJSEM ZADNEJ MENTOR ... ;-)
Naposledy upravil(a) safa dne 24 kvě 2006 09:41, celkem upraveno 1 x.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

digitalwave

Příspěvek od digitalwave » 23 kvě 2006 17:52

pekna hudba, trochu sa mi vidi rytmicky spociatku rozbita hlavne pri prechodoch, zvuk nehodnotim momentalne pocuvam na sunkach k pc

rastika

Příspěvek od rastika » 23 kvě 2006 19:45

s tymi sykavkami je to tak ze ked to pocuvam na sluchatka trochu ich
tam citit ale mozno to je tymi sluchatkami?

Viki

Příspěvek od Viki » 24 kvě 2006 09:10

Tonysss píše:Snažil jsem se to podle připomínek upravit

www.dastudio.kvalitne.cz/pokus.mp3
...tak teď už tam ta basa i na mých multimediálních bedýnkách v práci
(na kterých vždycky poznám jestli je to dobrý-je to zajímavý) opravdu je a brumlá...
Na ty kytary bys mohl fakt dát nějakej delay a celkově to nadupej,to nejde?
Nějakým multibandem nebo v čem to vlastně děláš?myslím soft...
Jinak doufám,že nezůstanete u jedný věci a máte jich aspoň 10 :wink: .
Jo a k těm microfonům: ono když víš co s tím máš dělat,tak to natočíš dobře i na šunku,
ale je tam jen dynymickej rozdíl,nic víc,ale to bych se zase dostal do křížku s někým,
kdo má nastudovaný křivky a odstupy šumu a...tak radši nahrávejte a hrajte,fandím ti.
A co se týče skladby,to je vaše věc,nepřísluší mi to hodnotit,nech to na běžných posluchačích 8) .
Každopádně pokud nahráváš přes tohle (Allen-Heath PA20-CP :P ),tak se není co divit,že můžeš mít levnější micro...
Jo a máš pěkný studio čéče,to je ve sklepě? Fakt pěkný!!!

kexik

Příspěvek od kexik » 24 kvě 2006 10:13

neslo by inak poriesit hosting? ten subor mi nejde v rozumnom case stiahnut...
www.keepmyfile.com

Viki

Příspěvek od Viki » 24 kvě 2006 10:34

kexik píše:neslo by inak poriesit hosting? ten subor mi nejde v rozumnom case stiahnut...
www.keepmyfile.com
...jo,skrytá reklama,že?...
Naposledy upravil(a) Viki dne 24 kvě 2006 11:26, celkem upraveno 1 x.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 24 kvě 2006 10:54

T bonbón je 1" majk. od thomanna..... za nějakých 99 éček.
A songů je natočeno sca 11 ,ale tato byla hotová už ze spěvem tak jsem ji smíchnul...
Je to jenom mix. bez "nadupání" a ostatních "zkrášlovačů"
zatím musím být 100% spokojený z mixem,kterému nebude vůbec nic chybět a potom se pokusím o homemastering :-)
Jinak pult už je vyměněnej teď se točí na Allan&Heath GL2400 - 24 vstupů.. šikovná to věc (na live). to PA 20 ..už na live nestačilo.

Zkušebnostudio je ve sklepě pod domkem.........

Viki

Mix

Příspěvek od Viki » 24 kvě 2006 10:58

A co ten starej mix,už jsi ho prodal?Odešel nám mix (Yamaha) a chceme koupit novej,ale jaxi nemáme zas tolik peněz?
Jinak proč se ptám,zrovna příští týden jedem na školení na Moravu právě tam někam k vám do sklípku...
Kdyžtak napiš,kdybys ten mix ještě měl.
Čus.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 kvě 2006 11:05

viki: prdlajz... mne nejde o stranku, ale tu mp3 ide uploadnut na keepmyfile... ja tu mam 60minut timeout na proxy, co nestiahnem do hodiny, nestiahnem...
sc450 je kardioidna 1" konda... ale safa sa pyta ako ju tonyss pouzil, ci ako ambient (na nabratie miestnosti - cize celu sadu z vacsej vzdialenosti)?

Viki

Re:

Příspěvek od Viki » 24 kvě 2006 11:21

...no dobře,takže jsem ti to poslal mailem.
A s tím obrazem,tak promiň,já to pochopil hned,že je to sejmutí bicích v prostoru a jestli zblízka nebo místnost už je jedno,tak sorry [safa] :roll: .

kexik

Příspěvek od kexik » 24 kvě 2006 12:28

tak som to predbezne vypocul a v podstate nevidim nic co by sa nedalo vyriesit miesanim, nahrate je to ok. celkovo je mix obraty o basy, chybaju hlavne vyssie frekvencie okolo 150-200hz a potom to nema ten spravny "tlak" + basa je fakt dost podvyzivena co do objemu + je tam o chlp viac vyssich stredov nez treba
inak mam tie same postrehy co safa - dropout na rytmickej gitare + prilis uzke bicie
myslim ze to chce lepsie napocuvat monitory a pripadne vyekvalizovat si ich lepsie na miestnost - myslim ze za vacsinou neduhov bude prebasovany posluch pri mixazi a mozno aj pretlmena rezijna miestnost (tie stredy?)
cinely zneju dost jedovate (mikrofony?) ale myslim ze to pojde vyekvalizovat. sykavky mi tiez pridu ok, celkovo spev je v ramci moznosti spevaka celkom fajn a pekne sedi
muziku nebudem hodnotit, len ma zaskocilo ze niekto este nieco podobne skusa robit.

rastis

Příspěvek od rastis » 24 kvě 2006 13:09

kexik píše:...a pripadne vyekvalizovat si ich lepsie na miestnost....
Myslis to tak, ze ak mam vypozorovane, ze nieco niekde pocujem zle (malo), mam to natvrdo vyriesit EQ ?

kexik

Příspěvek od kexik » 24 kvě 2006 13:39

rastis: ja som mal skor na mysli vystelovat si basovym trimrom na monitoroch objem basov; ale su ludia co si ekvalizuju posluch presne ako pises - meracim mikrofonom nameras frekvencnu charakteristiku presne v sweetpointe a vyrobis inverznu krivku v nejakom ekvalizeri, ktory si das na mastersablu. mne to moc sympaticke nie je - mam pocit, ze ekvalizery prilis kurvia zvuk.

Odpovědět