Posouzení nahrávky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
d.o.g.

Posouzení nahrávky

Příspěvek od d.o.g. » 27 úno 2013 21:27

Ahoj, jsme kapela z Tábora a byli bysme moc vděční za názory, které se týkají technického zpracování 2nově nahraných věcí. (Čeho je tam moc,málo, co přidat ubrat apod..)Jestli si s tím někdo dá tu práci, vřelé díky.
odkaz na písně: http://leteckaposta.cz/846610157

Liquid Sound
Profesionál

Re: Posouzení nahrávky

Příspěvek od Liquid Sound » 27 úno 2013 22:07

Dej to na Soundcloud nebo někam, odkud se to nemusí stahovat.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Settler

Příspěvek od Settler » 27 úno 2013 22:39

Jen jsem to velmi zbezne zapl a na prvni poslech to nema vubec basy.. piano jako by zralo neco v pasmu, kde je vokal.. kdykoli se ozve se zpevakem dohromady, zpevak jakoby zacne mizet.. bici mi pripadaj jako pff pic pic (kotle by docela zvuk mely, ale celkove jsou bici hodne v pozadi).. nevim.. proste nemaj zvuk.. nechci byt prehanne kriticky, ale takhle hrajou plastovy bednicky k pocitaci za 500Kc.. :(
Hloubeji jsem to nezkoumal a nechci to nejak dramatizovat a prehanet, ale proste mi je to az neprijemny pro usi, jak to hraje..

d.o.g.

Příspěvek od d.o.g. » 27 úno 2013 22:42

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 28 úno 2013 00:01

Velmi vyzrálé. Po hudební i zvukové stránce. Zvuk by šel určitě smíchat líp, ale nemám s tím v zásadě problém.
Jirka Štolfa

d.o.g.

Příspěvek od d.o.g. » 28 úno 2013 02:20

Děkujeme za postřehy. Jde nám o pohled z venčí, ne jenom náš a nahrávacího studia. Chceme z náhrávky dostat co nejvíc, ale to je asi jasné.Snad názory přibudou.

rastis

Příspěvek od rastis » 28 úno 2013 02:41

spodok este vela riesit... inak dobre gitary v zasade :) ... na prvy kratky posluch

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 úno 2013 10:28

no, hraje to podle me dost tence, souhlas s tim, ze to hraje jak z nejakejch malejch bednicek. Pak virbl se mi nelibi, je hodne umelej a trci z mixu, nevaze se ke zbytku - je to asi sampl?. Kytary by byly fajn, kdyby se smichaly dobre s tim zbytkem, ted maj v sobe jeste takovou nosovost a krabicovost. Relativne nejlip jsou na tom asi vokaly, ty bych rek, ze v ramci zanru docela fungujou. Co se tyce hudby a aranzi, tak mi to prijde celkem fajn i kdyz druhej song rozhodne drzi lip po hromade.

vasek

Příspěvek od vasek » 28 úno 2013 10:30

dog: Hlavně ta první věc zní jakoby bez spodků, to bych viděl jako největší problém ve zvuku.
Jinak nevím, jestli jsi to chtěl slyšet, ale nejvíc by těm věcem prospěla pořádná čistka ohledně aranží. V obou věcech jsou úplný nesmysly, který se k tomu žánru nehodí a škodí.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 28 úno 2013 10:52

ta druha nahravka je zvukovo nepatrne lepsia, inak trochu moc pretlacene (prekomprimovane)
je to zamerne ? na co by sa to malo (zvukovo) podobat ?

Settler

Příspěvek od Settler » 28 úno 2013 10:58

S tim souhlasim.. zase aby to nevyznelo tak tragicky jak jsem napsal na zacatku, za cimz si ale stojim.. souhlasim, ze vokal je na tom asi to nejlepsi.. a stejne tak me na prvni poslech trklo ze to je cely nejaky prekomprimovany.. hlavne ta druha vec, ktera se mi pritom ale pomerama libi vic, nez ta prvni.. kdyz nejak upresnim, co jsem napsal na zacatku s bednickama apod., myslel jsem tim hlavne ty bici u kterych mi pripadaji plnejsi jen ty kotle.. ale virbl je priserny, tady te setrit nebudu.. ve veci 23-2 jsem nepochopil cinely.. jako by mel bubenik 3 ruce a jedna byla vyhrazena neustalymu buseni do vseho co zvoni.. je jich tam silene moc a zvukove jsou pro me stejny, jako onen virb.. nejaky umely zkoprimovany neco..

d.o.g.

Příspěvek od d.o.g. » 28 úno 2013 13:19

vasek píše:dog: Hlavně ta první věc zní jakoby bez spodků, to bych viděl jako největší problém ve zvuku.
Jinak nevím, jestli jsi to chtěl slyšet, ale nejvíc by těm věcem prospěla pořádná čistka ohledně aranží. V obou věcech jsou úplný nesmysly, který se k tomu žánru nehodí a škodí.
Rád slyším cokoliv, co nás hudebně někam posune. Mohl bys být nějak konkrétní co jsou ty nesmysly? My se moc podle žánrů neřídíme, nebo si to alespon myslíme :D , skládáme všechno sami, takže je to dost pravděpodobný, že tam nafklákáme nesmyly, co se nám líbí.

d.o.g.

Příspěvek od d.o.g. » 28 úno 2013 13:43

Settler píše:S tim souhlasim.. zase aby to nevyznelo tak tragicky jak jsem napsal na zacatku, za cimz si ale stojim.. souhlasim, ze vokal je na tom asi to nejlepsi.. a stejne tak me na prvni poslech trklo ze to je cely nejaky prekomprimovany.. hlavne ta druha vec, ktera se mi pritom ale pomerama libi vic, nez ta prvni.. kdyz nejak upresnim, co jsem napsal na zacatku s bednickama apod., myslel jsem tim hlavne ty bici u kterych mi pripadaji plnejsi jen ty kotle.. ale virbl je priserny, tady te setrit nebudu.. ve veci 23-2 jsem nepochopil cinely.. jako by mel bubenik 3 ruce a jedna byla vyhrazena neustalymu buseni do vseho co zvoni.. je jich tam silene moc a zvukove jsou pro me stejny, jako onen virb.. nejaky umely zkoprimovany neco..
Abych to tak nějak všechno upřesnil. Nahrávání probíhá tak, že vše nahrajem :D , řekneme představy hlasitostí,efekty apod., a pak už moc nevíme, co se s nahraným materiálem děje, nějaké kompresory, limitery, to vůbec neřešíme. V tom necháváme studiu volnou ruku, pak maximálné zkonzultujem hlasitosti, efekty(ubrat, přidat),líbí/nelíbí,ale o jiné cestě, kterou by to mohlo jít lépe nemáme tušení. Takže sme chtěli vědět, jestli se to dá udělat nějak líp. Uvažujem, že to necháme smíchat a masterovat někde jinde. Případně sem můžu hodit jen náběry. Jestli už ty nejsou propadák nebo jestli je to jen zabitým mixem nebo naším "umem".

vasek

Příspěvek od vasek » 28 úno 2013 13:45

Dobře, když vezmu tu první píseň... to zvolnění od 0:45 by fungovalo, pokud by mělo funkci "nádechu" před nějakým nářezem. Ta pasáž je možná zbytečně dlouhá, ale nevadilo by to, pokud by přišel silnej refrén nebo prostě něco nosnýho. Ale místo něj přijde něco, co je absolutně zbytečný, úplně bez funkce a trvá to až než začne ten jakoby refrén v 1:45.
Druhá píseň: Zpívaný pasáže a vyhrávka na kytaru OK, ale ostatní je úplná vata, opět bez funkce. Proč to tam je? Akorát to boří předtím vystavěnou náladu.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 28 úno 2013 14:30

2vasek: jen tak na okraj - jak tu už zaznělo, co když je to prostě proto, že se to takhle postavené kapele prostě líbí? Já osobně do aranží kapelám moc nekecám (asi i proto, že mě žádná neposadila do role producenta, takže si myslím, že mi to moc nepřísluší.....). To je skoro to samé, jako hodnotit použitý zvuk toho kterého nástroje.....v zásadě, kdyby to tak autor (=kapela) nechtěla, tak to tak mít nebude. Jako doporučení, že to takhle funguje míň než něco jiného, tak asi OK, ale IMHO se nedá striktně říct na většinu věcí, že jsou nebo nejsou špatně....
P.

Odpovědět