Používání kvantizace midi not

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
longsleeper

Používání kvantizace midi not

Příspěvek od longsleeper » 07 čer 2012 14:59

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s používáním tohoto nástroje,především u bicích v elektronické muzice,ale i jinde.Zatím jsem se snažil mít noty přesně v "chlívku",ale četl jsem názor,že to nemusí být vždy k dobru věci...

Pytkin
Moderátor

Re: Používání kvantizace midi not

Příspěvek od Pytkin » 07 čer 2012 15:54

odporucam si natiahnut dake dobre bicie do softu a pozriet si , ci sedia udery s gridom .. mozno najdes odpoved aj sam ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2012 18:25

longsleeper: to je hrozne tezky, zalezi na tom, ceho chces dosahnout. pravidelnej rozstrel od mrizky je groove a ten se pouziva hodne.. dava elektronicky hudbe trochu zivejsi feel, ale porad nechava vyniknout i strojovou pravidelnost.

posun vuci mrizce se casto dela i kvuli zvuku.. muze to pomoct ziskat tloustku napr. (treba u tlesknuti (myslim vic vrstev, posun vuci sobe), zmeni to vyslednej transient.. chce to experimentovat a poslouchat, zjistis si to..

je to proste vec, ktera zalezi na autorovi, jako spoustu dalsich. nemel by ses cejtit bejt tim svazanej - dela se to tak nebo tak a ja to musim dodrzovat. tohle proste neplati, uzivej si svobody 8)

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 07 čer 2012 22:26

Klidně opusť chlívek a používej uši. Možná i ruce (nějaké klávesy, nebo pady). Já 100% qvantizaci už téměř vůbec nepoužívám. I když u některých elementů občas jedu úplně přesně podle mřížky. Třeba takový techno kopák je úplně přesný Ok. U hajtek už mám rád nějaký drift. A jak píše biscuit, někdy mírným rozhozením dvou vrstev proti sobě dosáhneš různých barev při každém úderu a tím i značnou živost.
Jirka Štolfa

MDudas

Příspěvek od MDudas » 07 čer 2012 22:42

longsleeper píše:Zajímaly by mě vaše zkušenosti s používáním tohoto nástroje,především u bicích v elektronické muzice,ale i jinde.Zatím jsem se snažil mít noty přesně v "chlívku",ale četl jsem názor,že to nemusí být vždy k dobru věci...
Ja zarovnavam vsetko a vzdy. Presne na stvrtky. Hlavne v elektronike, ale aj inde.
Osminky sa mi zdali uz moc nahusto... :wink:

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 08 čer 2012 08:51

Dík za reakce.Většina muziky co mám rád (hiphop,breakbeat) se v editoru jeví jako přesně strojová,ale v nějakým tutoriálu "how to improve your sound" sem se dočetl,že mám nechat některý noty co si nahraju přes kontroler klidně trochu rozhozený (10sítky milisekund),že prej to oživý zvuk.Tak sem se zeptal...
Jak biscuit píše o transientech,čtu o nich hodně často a znám definici z wikipedie...ale stejně bych si to rád ujasnil-je to třeba tečka kopáku ?..nebo prvních pár milisekund ůderu do činelu ? Chápu to správně ? Dík

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 čer 2012 16:08

Ked to tam pisali, tak to asi bude pravda.... 8)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 08 čer 2012 17:24

...no píšou to tam tak šalamounsky a navíc english,tak by mi bodlo kdyby někdo napsal je to tohle a tohle :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 čer 2012 18:56

OK, z mojej strany to bol pokus o srandu. :wink: Ale, ze si taky neodbytny - tu mas trosku info na uvod:

- vacsina zanrov (s vynimkou elekro, hiphop a pod) rozhodne neni presne kvantizovana. :!: Straca sa tym "feeling" - cize presne to, co robi dobru hudbu a dobreho muzikanta.
- aj ostatny pop je pomerne "presny", ale nie uplne - zalezi od kreativneho zameru
- zvysok hudby (klasicka, jazz, ...) je "vyrazne nepresny" - premenlive tempo a nepresnost patria k vyrazovemu stylu umelca
- kazdy nastroj je v kompozicii vzdy inak "presny" - niektorym slusi ak su presnejsie (bicie), inym ak nie su (basa, solo)
- niektore nastroje ak maju zniet presne, nie su zarovnane presne na doby !
- v tvojom pripade bude lepsie (predpokladam, ze si zaciatocnik), ak to budes quantizovat uplne a potom to doupravis rucne - ono "neni rozhodene ako rozhodene"... :wink:
- co sa tyka zvuku pri mixe - ked mas moc presne zaciatky not, tak scitanim nastrojov vyleti na kratucky cas (nabeh) prilis hlasitost a je to treba nasledne doupravovat. navyse to neznie ani trochu prirodzene.
- cim lepsie hras na klavesach, tym menej kvantizujes... 8) (machri nekvantizuju vobec)
- dalsie veci ti tu pisali... (a mozno este napisu... :D )

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 čer 2012 19:05

Jo, a este to iste na osi Y - teda dynamika. Tam plati to same.
Neni nic hnusnejsie ako "plazova kapela" s doprovodom ala samohrajka Casio - v pozadi monotonne rovnomerne bum-ca-ra-ca , bum-ca-ra-ca , bum-ca-ra-ca , bum-ca-ra-ca ...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 08 čer 2012 19:31

....no já jsem se sice ptal co to jsou transienty,ale i tak dík MOC za informace,hlavně tohle jsem si nikdy neuvědomil
MDudas píše: - co sa tyka zvuku pri mixe - ked mas moc presne zaciatky not, tak scitanim nastrojov vyleti na kratucky cas (nabeh) prilis hlasitost a je to treba nasledne doupravovat. navyse to neznie ani trochu prirodzene.
....mně jde právě o ten hiphop (kterej nemáš rád) a electro-styly,který jsou strojově přesný,ale o co se pokouším a co se mi líbí nejvíc jsou právě fůze různých stylů (hiphop samplovaný z jazzu,breakbeat s prvkama funky),tak sem rád že si to sem takhle popsal.Budu se pokoušet s tím nějak pracovat.A ten transient ? :oops:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 čer 2012 19:47

longsleeper píše:Dík za reakce.Většina muziky co mám rád (hiphop,breakbeat) se v editoru jeví jako přesně strojová
tak to se spatne divas.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 čer 2012 19:48

No vsak to je ono - zaciatky tonov. Tam sa deje v kratkom case mnoho "hluku". Ked tony zarovnas matematicky presne, tak je z toho rachot s vysokou aplitudou (vysledok sa nemusi zmestit do rozsahu). Scitanim (mixom) Ti mozu vyliezt take pa-zvuky, ze sa to bude zdat skreslene alebo sa to nebude podobat na povodne nastroje atd....

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 08 čer 2012 23:13

Super chlapi...už jsem doma,diky za osvětu... teď už jen pár (tisíc) hodin s cubasem a jsem slavnej hehe

Odpovědět