Profi záznam zvuku

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 06 zář 2007 16:55

matucha: DAV se snad v monu ani nedela

orbis

Příspěvek od orbis » 06 zář 2007 17:10

to matucha: no uz se to asi pomalu dostava tam, kam jsem chtel.:) děkuji moc za rady, vazim si toho. ted to nejak probiram a zjistuju;) a ve finale by si FXs řešil jakou cestou? s tim jsem mel tez problemy a k VSTckam se mi uz moc vracet nechce.:( ď.

fova

Příspěvek od fova » 06 zář 2007 18:31

Kermitak píše:matucha: DAV se snad v monu ani nedela
Presne tak

http://www.davelectronics.com/products.htm

DAV jsem osobne nezkousel, ale podle toho, co jsem o nem cetl je spise analyticky nez barvici. Tim padem bude asi vhodnejsi na nastroje nez na vokaly. Vice by k tomu mohl napsat Ivo, ktery ho mel.

matucha

Příspěvek od matucha » 06 zář 2007 20:46

Fova> No sory, ale za 60 tis za celek si Orbis moc vybirat nemuze, jakej preamp si koupi, DAV je levnej a (dost) dobrej aspon v na neco a na zbytek rozhodne lepsi nez RME vestaveny preampy. Pak je tu mozna SPL Goldmike, ale z toho sem neslysel zatim nic co by se mi vylozene libilo, narozdil od DAVu. Jinak by se samo daly doporucovat uplne este jiny veci...

Orbis > s VST si musis vystacit dokud nemas par milionu na koupi vsech veci a pak dostatek prijmu na provoz a udrzbu. Ani tom nejmensim analogovym reseni se nemuzeme vubec bavit do ty doby, nez nebudes mit aspon pul mega. Digi pult a la yamaha je podle me dneska pro domaci studio "ne uplne to ono", kvalita vnitrnich veci v tehlech pultech neni o nic lepsi nebo horsi nez vetsina VST... jen je tu malej rozdil... VST veci je spousta a tak ma clovek dost na vyber, u pultu jako je yamaha si moc nevyberes, eq stylu 1, stylu 2 plus moznost koupit waves? hm... a co spousta jinejch ruznejch veci... ja ty pulty nechapal nikdy a uz i ecson, velkej zastance se zbavil velky dm2000 a micha na notebooku ;-)... Viz thread s nazvem "digitalni pult uz nema smysl" ... pouzij search. S pluginama dneska micha kdekdo na vysoky urovni a i kdyz je furt preferovanej zvuk velkejch analog konzoli + hromady elektrinozroutu, tak se tenhle pristup stava cim dal tim vic vzacnej, protoze je to holt az na vyjimky neekonomicky. To opravdu jen pro info, protoze to uz jsou mnohadesetimilionovy ne-li nekolikasetmilionovy studia, ktery mimochodem jedno po druhym krachujou a krachujou.

orbis

Příspěvek od orbis » 06 zář 2007 21:04

Uff.. to zní teda vážně depresivně. Jako bych to už někde slyšel a stále tomu nechtěl uvěřit. Ale zřejmě je to tak.:( jo, o ecsonovi a prodeji jeho dm2000 jsem už též slyšel. ..tak ale třeba ty efekty z powercoru nebo UAD-1 stále doufám že předčí obyčejný soft. jinač už by to bylo na hlavu;)

elektri

Příspěvek od elektri » 06 zář 2007 21:30

orbis píše:.tak ale třeba ty efekty z powercoru nebo UAD-1 stále doufám že předčí obyčejný soft. jinač už by to bylo na hlavu;)
To už je ale pak o tom, že to porovnáváš podle ceny, nebo podle toho, že VST je jen "pár" nul a jedniček, kdežto to ostatní je kus nějakého železa, tak to musí být lepší.

Proč by nějaké VST nemohlo být lepší než to stejné na UAD-1 ??? když pluginy pro UAD vlastně používají daleko míň výkonější HW než VST ???

Z celého tohoto topicu mám pocit, že máš prostě odpor (se záhadným původem) k VST a myslíš si, že HW musí být za každou cenu lepší.

Sorry za to, že jsem dost OT a navíc sem lehce opět tahám HW vs. SW, ale cílem mého postu není rozpoutat flame, dokonce ani od tebe nepožaduji odpověď, ale chci jen, aby jsi ještě zvážil VST možnosti, které nejsou zase tak omezené, jak si možná myslíš.
Peněz zase nemáš tolik, aby jsi mohl koupit fakt ten nejlepší HW, který v SW verzích náhradu opravdu nemá, tak tě prosím o to, aby jsi ještě zvážil svůj přístup k VST, popřípadě nějaké vyzkoušel, přece jen jejich ceny nejsou tak velké vzhledem k nákladům na výrobu a vyzkoušení plné verze taky není tak složité jako u HW.

matucha

Příspěvek od matucha » 06 zář 2007 21:37

Orbis > Hm hele ani asi ne, na tom neni nic depresivniho, jak UAD tak Powercore jsou uz hodne let stary reseni. V necem furt jako dost dobry o tom neni zadna. Ale v "obyc" pluginech je spousta veci, ktery fungujou na nektery veci lip nez cokoli z UAD nebo PoCo... ale to samozrejme plati i opacne. Rozhodne se asi neda rict, ze koupi UAD se dostanes o level vys... je to jen dalsi paleta s par vecma, ktery v "obyc" VST nejsou (hlavne fairchild, 1176, la2a, plate140, pultec).

Zdaleka nejvic zalezi (a ted to myslim technicky) na tom "co jak cim sejmes" a "jak to okroutis" nez jestli pouzijes UAD nebo URS nebo Sony nebo Sonalksis. Nakonec blbe okroucenej HW je taky na nic.

Jeste jednou - neni to depresivni, fakt zalezi hlavne na tobe, s pluginama rozhodne musis byt schopen udelat super hrajici desku, pricemz na tom nejdrazsim z nejdrazsiho bys z toho vyzdimal este samozrejme vic, ale za cenu tech mnoha milionu.

orbis

Příspěvek od orbis » 06 zář 2007 22:00

elektri: vřele děkuji za Tvou upřímnost a zcela chápu to, co se mi snažíš vysvětlit. Skutečně fakt, že VST jsou dostupnější oproti HW láká, aby se člověk odkázal spíše na SW. Nějaké VST FXs jsou už určitě promakaný (používám), ale ještě jsem opravdu neslyšel např. solidní reverb, který by mi vyšel jen za pomocí SW. to už raději použiju reverb z mého skromného UB1204FX s tím vědomím, že už tam nějaký ten šum prostě bude. Účelem této debaty vlastně bylo, abych se dozvěděl, jaké jsou teď zhruba možnosti, a zda-li se dá za nějaký rozumný peníz pomoci kráse zvuku domácího studia. Přeci jen už je technika vyspělejší a člověk si může dovolit věci, které by před několika lety nebyly cenově zdaleka dostupné. VST nezahazuju;) snažím se jen s Vaší pomocí přijít na nové myšlenky a posunout se zas o něco dál. Krásný zvuk je přeci snem každého hudebníka.;) diky..

orbis

Příspěvek od orbis » 06 zář 2007 22:05

matucha: jasne, cítím z toho pravdu. Tak asi jeste jednou zaexperimentuji s VSTs. ;)

matucha

Příspěvek od matucha » 06 zář 2007 22:44

na verby pouzij nejakou konvoluci nebo nebulu... v nebule sou impulzy (nejen) z lexicona pcm70 a ty mi docela hodne vyhovujou... stejne tak uad plate140... powercore v tomhle smeru nabizi VSS3 a to nebude urcite zly... zkus tu nebulu, je zadara

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 06 zář 2007 23:14

Jestli chces slusne reseni -
slusny mic-preamp-ad

mic -oktava-adk-se-----vys gefell atd...
preamp-Goldmike-DAV
AD-RME-...mytek

pokud chces reverb-slusne-CSR, Princeton,nejake impulsy
o rad vys VSS3

cim chces vic lepsi zvuk , tim je vice penez za mensi rozdil..
z malych rozdilu se sklada velky obraz...
Naposledy upravil(a) carloff dne 06 zář 2007 23:33, celkem upraveno 1 x.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 06 zář 2007 23:23

carloff píše:z malych rozdilu se sklada velky obraz...
... smekam, tohle je citat citatu ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 zář 2007 00:34

ja by som len k tomu digipultu , ze je dobry na viackanalovy naber .. pripadne casto pouzivany ako ruter/controller ..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 07 zář 2007 05:26

Takovy VST Lexicon Pantheon reverb je taky dobry :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 zář 2007 09:17

Acid: no nejsem si jistej... me teda neoslovil a ani ohlasy uzivatelu nejsou zrovna nejvrelejsi... ja bych spis zminil Sonic Flavours R66 nebo Magix VariVerb + samozrejme konvoluci.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět