Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od Pytkin »

tak ako pise biscuit .. GR je zakladny parameter, podla ktoreho vies usudit , ci ten kompresor nieco robi .. potom samozrejme RATIO .. Threshold je nepodstatny, lebo nevies na akej urovni je signal .. ked mas nahravku peakujucu na -30 dB a ty nastavis Threshold na -30 dB, tak vlastne kompresor nic nerobi .. Ked ale mas nahravku peakujucu na -10dB , a Threshold opat na -30 dB , tak uz s tymi 20 db nad nim daco robi .. A to ti prave povie ten GR parameter .. Naozaj kompresor , ktory neukazuje GR je peklo a radil by som pouzivat nieco co ho ukazuje ..

hzsrtnn
Příspěvky: 191
Registrován: 28 úno 2020 21:50

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od hzsrtnn »

ahoj, ako pisali ludia tuna - cely song mas velmi utopeny vokal. pocuvam tuto verziu. https://drive.google.com/file/d/10EY1Q3 ... F0bPf/view
normalne v klude tie pady a gitary stis, cely mix je ukricany a mne tam teda chyba spodne pasmo celkom dost. pocujem, ze ho mas pekne zmiesane, ale je potichu (bassguitar). potom mam pocit, ze to mas cele zahallovane s dlhymi decays - to dokaze robit strasny bordel v mixe. pocujem hall na snare, pady, gitary, spev.
mne ked sa takto pomiesa mix, ze uz neviem kam z konopi, vsetko mutnem, vypnem reverby, dlys a zacnem od zaciatku.
proste to cele premiesam.
skus si napr mierne sidechainovat vokalom tie pady + gitary v refrenoch, ked je to plne.
a vokal rozhodne viac v refrenoch a tam, kde su tie pady gitary.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od Pytkin »

ten refren by aj potreboval daky druhy hlas vo vokale .. nech je to plnsie ..

hzsrtnn
Příspěvky: 191
Registrován: 28 úno 2020 21:50

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od hzsrtnn »

to mozno tiez - obcas to riesim chorusom - v stereu. verses mono, refrain sirsi.
len teda on tam mat narvane pady gitary v stereu.
tak mozno im mierne urezat vrsky a do vokalu primiesat paralelnu kompresiu so zvyraznenou niektorou freq, ktora tym celym prelezie.
aj ked - vypnute reverby by tomu celemu vyrazne pomohli. su tam pomiesane zbordelovane chvosty :D

Uživatelský avatar
Hiddenplate
Příspěvky: 111
Registrován: 13 říj 2008 23:40

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od Hiddenplate »

ty jo díky pánové za návrhy, ale už se nám s tím nechtělo víc hejbat, abych to pak spíš víc nepohnojil, tak jsme to postnuli (22.dubna) na youtube ve stavu, kdy se nám to na více poslechách (studiové monitory, různé reproduktorové soustavy, BT repráčky, mobily, televize, bedničky ke kompu atd.) zdálo už OK... vím není to úplně profi práce, ale nejsem superman, abych to mixoval zase od začátku... strávil jsem na tom několik dní v kuse... s tím, že jsem to mixoval vlastně tak trochu naslepo... (je to vlastně můj první record vokálu, kterej trochu za něco stojí) co se mixování týče tak chápu ten proces, ale stále se mám hodně co učit... takže podle toho to tak vypadá...

finální verze je tedy zde: nicméně, klidně mi to kritizujte dál, já forum čtu vesměs docela pravidelně, takže si kritiku beru k srdci a pokusím se poučit pro příště až budu tvořit další věc se zpěvačkou... pomalu dávám finance do kupy, abych zlepšoval svoje malý "bedroom-studio" a zároveň s každým upgradem se vlastně snažím i pobrat nějaký nový informace, tipy a triky...

prosím nezlobte se, že jsem se nedostal úplně ke všem radám, ale chtěli jsme to vypustit do eteru, protože kdybych to upravoval, tak bych to možná upravoval ještě teď a vlastně bych se snad možná ani nedostal k releasu na youtube, protože by tam bylo furt něco blbě...

beru to tak, že teď jsem to zvládnul alespoň takhle (díky vám)... příště to zvládnu snad lépe... atd. takže by to mohlo být i docela zajímavý potom, když bude na youtube vidět náš zvukovej pokrok... teda pokud k němu dojde :D ... to je asi vše co jsem k tomu chtěl říct...

díky za pochopení a díky za váš čas lidi :)

hzsrtnn
Příspěvky: 191
Registrován: 28 úno 2020 21:50

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od hzsrtnn »

🤞☄️nech sa dari s muzikou :)
ps: pokial som s mixom spoko, vraciam sa k nemu niekedy aj mesiac… (ale tak ja nie som vyskillovany zvuk. inzinier)

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5039
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Rád bych názor nebo tipy na zlepšení mixu...

Příspěvek od Amorph »

hele neni to spatny. Ten mix pusobi mozna trosicku chciple a vyzehlene, ale v zasade je vsemu rozumet a nic z toho extra netrci nebo neni neprijemne. Takze za me dobry a taky preju at se s muzikou dari.

Odpovědět