Seriál: Nahrávání ..Úl! (skoroblackmetal)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 03 dub 2009 09:01

aum generator píše:
kexik píše:dibox kurvi zvuk, hlavne singlov... a bohuzial prakticky akykolvek
akykolvek zvuk alebo akykolvek dibox?
ja bezne nahravam basu cez radial jdi a neprijde mi ze by kurvil zvuk.

a inak, kurvi dibox aj "direct out"/"thru" vystup (ktorym sa da ist dalej do komba)? alebo ten ostava aj teoreticky aj prakticky nedotknuty?
akykolvek dibox. ono ze ti nepride ze by ho kurvil, je otazka skor ako to porovnas. skus si vytiahnut linku trebars z konca hlavy
ale mozno su na tom lepsie aktivne diboxy, ja teraz hovorim o pasivnych
directu sa to samo tyka tiez, problem je v tom ze snimac zatazis pomerne nizkou impedanciou, ktorou dibox disponuje

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 03 dub 2009 12:49

mno do sypaček to má daleko teda. Uplně na těch bicích vyhoď prostor, udělej je suchý, a až to teprv budeš mít jakž takž smíchaný s kytarama, tak uvažuj teprv, estli tam ten prostor budeš cpát. Jestli jo, tak jen opravdu nepatrně, aby stmelil bicí, ale aby nebyl na první poslech skoro vůbec slyšet. Předpokládám, že kytary nebudou žádnej crunch ale budou pořádně chlupatý, takže jakejkoliv reverb ti tam bude jen vnášet další bordel. Samply kopáku i virblu jsou strašně rozplizlý, určitě bych je vyměnil. U takovejchdle kapel musíš dávat kratší, ostřejší zvuky. v pondělí budu mít k dispozici finální mix kapely , která hraje příbuznej styl, tak ti to sem hodim pro inspiraci, pač ten zvuk tam fakt šlape a "sype" skvěle.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 dub 2009 13:12

Branda: nj mám pocit, ze pravdu díš. Mix klidne nahod, at mam inspiraci.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 03 dub 2009 18:21

Amorph: Mozna trochu predbiham, ale jak hodlas udelat zvuk basy? Ja zatim zkousel Helian a Ampeg SVX, vypada to nadejne, ale neni to uplne ono, aspon zatim (moc jsem si s tim nehral).

Brenda Walsh: Jestli mas cas, podobnou konstruktivni kritiku bych uvital i na mych nahravkach ;) ( http://www.hudebniforum.cz/viewtopic.php?t=12351 - jestli tam nemas ucet a nechce se ti registrovat, klidne udelam thread tady)
Diky

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 dub 2009 19:08

wohma: basu jeste nevim. Predpokladam, ze vezmu mikrak i linku a nejak to zkombinuju. Helian znam a taky uz jsem nekdy pouzil. Druha varianta je impuls. Na noisevaultu je spousta impulsu ampegu a podobnejch veci.

rastis

Příspěvek od rastis » 03 dub 2009 19:20

impulz na uplne suchu basu ?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 dub 2009 23:21

rastis: jo a smichanej se signalem z realnyho mikraku mikrakem.

Tak jsem dneska konecne vybral nejaky rozumny samply a vysledek je myslim hned o neco veselejsi. No tomy budu muset jeste poladit, ale ted uz musim balit na dovolenou, takze pokracovani za tyden:) Diky Brendo za radu s tim vyhozenim prostoru, urcite to pomohlo. Ja mam prostory rad na vsem, ale tady to bylo vylozene kontraproduktivni.

bici-ul147

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 dub 2009 00:38

to bucha zivi bubenik ? znie to jak automat ..

boolocks

Re: Seriál: Nahrávání ..Úl! (skoroblackmetal)

Příspěvek od boolocks » 07 dub 2009 11:34

Zní to valstně ještě o něco hůř než automat - ještě víc digitálněji :-)
Chápu kluci, že chcete mít dobrej zvuk, ale jestli by to fakt neznělo líp, kdyby to bylo sejmutý prostě majkama. Nějaký experimenty s midi a podobně... Fakt to zní jako špatnej automat...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 dub 2009 10:39

vratil jsem tam trochu prostoru, upravil jeste trochu samply a tak ted uz to myslim zni jako docela normalni bici. Kazdopadne kapele to zatim prijde v pohode a ja myslim, ze se zbytkem nastroju se ta umelost ztrati uplne.

Kdo chce slyset co znamena midi, at si poslechne treba dimmu borgir nebo dewina townsenda. Kluci je to metal, ne jazz...

Jsem ted ty zvuky virblu a kopaku trochu navrstvil - smichal ruzny multisamply pres sebe. A posilam to do paralelni komprese - do grupy na ktery mam kompresor a do ty grupy ty bici posilam sendem paralelne k tomu kam jdou i normalne. A tech grup mam teda vic. Z baterky mi jde kopak virbl tomy a plechy kazdy do svyho audio kanalu. Plus k tomu je kanal s overheadama sejmutejma mikrofonama. Na tom kanalu to efektuju - zakladni komprese, eq a sendy do reverbu. A tyhle kanaly jdou vsechny do spolecny bici grupy. K tomu mam navic dve paralelni grupy s ruzne nastavenyma kompresorama a do tech to taky posilam sendem. A pak vsechny tyhle grupy jdou do jedny konecny grupy, na ktery je pak eq a na konec limiter.

delay

Příspěvek od delay » 10 dub 2009 11:10

Mě nepřijdou ty bicí neživý, jen kopák je takovej čvachtavej, měl bych představu o konkrétnějším zvuku, a u bubínku postrádám dřevo.

knobtweaker
Profesionál

Příspěvek od knobtweaker » 10 dub 2009 12:43

Tohle je dost zajímavá konfigurace , ale popravdě v ní nevidím moc výhod trošku fázovej posuv jinak v podstatě to samý jako jedna sm57. Já jsem se teď zamiloval do C214 na kytaru podle mě nej mic . Kombinuju to s E906
Studiový a live zvukař
http://www.sound-engineer.cz

vasek

Příspěvek od vasek » 10 dub 2009 13:49

Už to zní mnohem líp. Teď už asi nemá cenu to bez zvuku dalších nástrojů řešit dál - uvidíme/uslyšíme :-)
Jo ještě se mi zdá, že (asi kompresí) došlo k tomu, že ride nemá tečku - je to spíš taková plocha. Pokud v OH nejsou bubny, tak bych to s kompresí nepřeháněl.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 dub 2009 15:53

no mne to znie stale ako automat .. zvuk mi nevadi (okrem tomov) .. skorej timing , alebo co ..

kexik

Příspěvek od kexik » 10 dub 2009 17:33

pytkin: ono to nema vlastny groove, ale je to navesene na podklady, do ktorych bubenik buchal. bez basy a gitar nema cenu moc riesit ci to znie tak alebo onak, v mixe sa vsetko zmeni. niekedy sadnu do mixu uplne umelohmotne zvuky celkom dobre a naopak

Odpovědět