Seriál: Nahrávání ..Úl! (skoroblackmetal)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Re: Seriál: Nahrávání ..Úl! (skoroblackmetal)

Příspěvek od Amorph »

O vikendu jsme nahrali druhou kytaru. Je tam i lehkej pokus o klavesy, ale to je jen takova zkouska rozhlasu;) S bicima uz zacinam byt spokojenej, jeste plechy asi trochu poladim, ale hlavne peklo s virblem a kopakem uz je snad za mnou. Kytary ale budou chtit jeste dost ekvalizace a asi hybani s fazi mikraku, je to nejaky deravy, asi jim ted chybi dost spodku a nejaka dravost. Blby je, ze jak je to z tech dvou mikraku, tak ja si v nejakym nastaveni posteluju faze, ale pak kdyz zacny hybat ekvalizerem, kterej je na cely grupe a neni fazove linearni,tak se to zase zacne rozpadat. Ten eq je muj oblibenej uad neve 1081, ale asi ho zkusim holt vymenit za neco linearniho.

kexik: tady uz me nic nenasere;)

mix 240

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Mne ty kytary prijdou pekny, delal jsi s nima neco, nebo to je ciste zaznam tak jak to bylo nahrany?

matucha

Příspěvek od matucha »

No podle mě by to mohlo být or řád řezavější. Hihaty a cinely mi přídou málo (nahlas v poměru k zbytku sady). No a kytary... hele máš tam vůbec basu? Příde mi, že tam žádná neni ;-) a hutnosti bych dociloval s její pomocí.

Když snímam kombo víc mikrákama, nebo mi příde taková věc na mix, tak si je většinou srovnam tak že je posunu do fáze (resp úplně je zarovnam aby lícovaly). Zatim se mi nestalo, že by se to začalo hrát hůř... spíš jsem se setkal s reakcema typu "tyjo... takhle to kombo fakt hraje, už ho poznávam". No a pak drobná EQ a málokdy komprese. Lineár EQ ti nejspíš vůbec s ničim nepomůže... kytary se dělaly mnoga leta čistě s analog EQ, který rozhodně fází hejbe a nikdo si nestěžoval a zrovna Neve na tohle (ani v tyhle digi podobě) neni žádný ořezávátko. Je to ale trochu ožužlaný a nevim jestli to neni MP3 nebo je to tim jak si to ekvalizoval.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Wohma: delal jsem s nima spostu veci:) Jednak jsou obe nahrany na dva majky - sm81 a sm57 a ty tejky jsou rozhozeny lehce do sterea. Plus ta prava ma jeste jeden tejk hozenej na druhou stranu, ale ten mozna zrusim, protoze to uz nejak moc rozmazava a jak se to neschazi, tak ta kytara zni moc z dalky. A pak maj obe tu sm81 stopu zdublovanou a pitchnutou o oktavu vejs a orezanou jen na stredy a jen lehce primichanou, aby to v tech stredech trochu bylo citit, ale nebyl slyset ten pitchshifter. To vsechno jde do spolecny grupy. Na tom je simulace bbe sonic maximizeru - delamancha boost - http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?p=3252328 , pak je na tom multiband processor BuzzRizerLight http://www.trifex.de/buzzrizerlight.html, pak eq UAD Neve 1081, pak to jeste lehce rozsvecuje bootsy HF, za tim je sidechainem z virblu rizenej kompresor, kterej tam virblu dela misto. Pak je to jeste poslany do jednoho kratkyho reverbu s sirokym stereem, kterej je poslanej do paralelni bici grupy, kde je hodne zkomprimovanej a pak do druhyho gejtovanyho reverbu, kterej ma naopak uzsi stereo a ma utlumeny vejsky a zaplnuje stred mezi kytarama.

Wohma

Příspěvek od Wohma »

AHA! :D Ja uz se lekl, ze ti takovyhle kytary lezou primo z mikrofonu, to bych se tezce zastydel :D
Jinak s tou basou souhlasim, mozna tam jen brble na pozadi, ale ja si ji nevsim. Ta rezavost kytar bude asi nutnosti, jakmile tam pribyde vokal... Doufam, ze to je nejakej poradnej skreti ryk, ta hudba zacina znit docela zajimave :)

matucha

Příspěvek od matucha »

Amorph píše:Wohma: delal jsem s nima spostu veci:) Jednak jsou obe nahrany na dva majky - sm81 a sm57 a ty tejky jsou rozhozeny lehce do sterea. Plus ta prava ma jeste jeden tejk hozenej na druhou stranu, ale ten mozna zrusim, protoze to uz nejak moc rozmazava a jak se to neschazi, tak ta kytara zni moc z dalky. A pak maj obe tu sm81 stopu zdublovanou a pitchnutou o oktavu vejs a orezanou jen na stredy a jen lehce primichanou, aby to v tech stredech trochu bylo citit, ale nebyl slyset ten pitchshifter. To vsechno jde do spolecny grupy. Na tom je simulace bbe sonic maximizeru - delamancha boost - http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?p=3252328 , pak je na tom multiband processor BuzzRizerLight http://www.trifex.de/buzzrizerlight.html, pak eq UAD Neve 1081, pak to jeste lehce rozsvecuje bootsy HF, za tim je sidechainem z virblu rizenej kompresor, kterej tam virblu dela misto. Pak je to jeste poslany do jednoho kratkyho reverbu s sirokym stereem, kterej je poslanej do paralelni bici grupy, kde je hodne zkomprimovanej a pak do druhyho gejtovanyho reverbu, kterej ma naopak uzsi stereo a ma utlumeny vejsky a zaplnuje stred mezi kytarama.
cyvoe... a neni to nakonec lepsi v bypassu? ;-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Hm, vecer to zkusim;)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Takze vcera jsem udelal tri zasadni veci.
1) Srovnal jsem faze u mikraku na sampl presne a ejhle najednou uz to nezni jak z prdele.
2) Dal jsem na kytarach bypass:) vyhazel jsem vsechny pluginy z kytarovy grupy a zacal hledat znova. No po asi dvou hodinach jsem skoncil priblizne na tom samym retezci co vcera:)
3) Dal jsem bypass i na base a zkusil ji udelat taky znova. Tam to myslim pomohlo.

V nedeli jdem nahravat skreti bliti, tak pokracovani po vikendu.

mix 246

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Jako celek to na me pusobi fakt dobre, kdyby na me takhle zacalo hrat komercni CD, tak bych se nezlobil :) Akorat mi prijde, ze prechody jsou vyraznejsi nez snare a predevsim kopak, mozna je posazenej tak, ze uz to moje KRK RP5 dobre nezahrajou, kazdopadne ta hudba se asi bude hrat i na horsich bednach, tak by mozna bylo dobry kopaku pridat trochu mlasknuti anebo ho proste vytahnout.
Naposledy upravil(a) Wohma dne 28 dub 2009 14:16, celkem upraveno 1 x.

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh »

Už to docela zní, a funguje, kytary se mi líbí. Bicí, na to že jsou automat už jakž takž docela hrajou, a je asi otázka vkusu estli ten virbl chcete takhle tlustej. Voni dou tyhle tlustý retro virbly zase docela do módy. Kopák by to chtělo asi hlasitěji mlaskavější, aby když jedou obě "nohy" ( :D ) to dělalo "koberce" což je dnes v metalovým zvuku myslim standard. Dle mého názoru by těm bicím neuškodil posun směrem k soudobýmu metalovýmu trendu, ale to je fakt otázka vkusu. Jinak poslechni bicí tady http://bandzone.cz/opitz je to teda ještě větší prasopal, ale zvuk bicích se myslim povedl.

vasek

Příspěvek od vasek »

Zní to jako dobře, akorát tak nejak chemicky, ale k tý hudbě se to asi hodí. Nejslabší je zvukově asi basa, kdyby byla lepší, tak by to znělo pekelnějc :-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

uz jsem to zase lehce posunul. Dal jsem si do projektu Dimmu Borgir - Puritana a myslim, ze to neni uplne daleko:)

V nedeli bude vokal, takze pak sem hodim zas nejaky dalsi torzo.

Brenda Walsh: opitz je teda uz na me trochu moc:) Ten zvuk maj imho docela dobrej, ale takovej ceskej. A ten virbl ala plechovej kybl, ten fakt nemam rad. Ale to je proste otazka vkusu. Kazdopadne dik za tip, mam s cim srovnavat.

mix 265

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Dal bych ty bici mnohem vic nahlas...

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk »

No neviem, ten snare bol na mixe 246 IMHO oveľa lepší... A súhlas s Cyrilom, akurát by som to urobil naopak - dal všetko okrem bicích tichšie, lebo to vyzerá byť už fest riadne nalepené na 0dB.

PS : Hlasnejšie neznamená lepšie :wink: Radšej by som si ten 1-2dB hlasitosti odpustil ako mal nahrávku bez dynamiky s náznakmi limitácie. (stop the loudness war)

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Nebo bych na bici navesil Sonnox Inflator a poradne ho vytavil
eraser_svk píše:dal všetko okrem bicích tichšie, lebo to vyzerá byť už fest riadne nalepené na 0dB.
To je uplne jedno, staci prece trosku stahnout master savli...

Odpovědět